!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Letiště Václava Havla v Praze nabízí vánoční exkurze
Letište Praha nabídne vánocní exkurze
"> Letište Praha nabídne vánocní exkurze "> Uvidíte nejen provoz na odbavovacích plochách, ale i starty a pristání letadel, jejich odmrazování ci úklid pristávacích ploch "> Prohlídky se konají i v nepríznivém pocasí
Zážitky

Letiště Václava Havla v Praze nabízí vánoční exkurze

Vydáno 16. prosince 2019
Také o Vánocích nabízí Letiště Václava Havla v Praze zajímavé prohlídky na několika trasách, díky nimž se dostanete do míst, kam se běžně obyčejný cestující nemá šanci dostat. Speciální exkurze letiště se pořádají od 26. až do 31. prosince a je třeba se na ně předem zarezervovat.
Letadlo zimaLetiště Václava Havla v Pražské Ruzyni připravilo pro své návštěvníky oblíbené tradiční exkurze. Uvidíte nejen provoz na odbavovacích plochách, ale i starty a přistání letadel, jejich odmrazování či úklid přistávacích ploch.

Vánoční exkurze začínají již 26. prosince v 10:00 hodin a pokračují denně až do Silvestra 2019 vždy v několika termínech (od 10, 11, 12:30 a 13:30). V nabídce je především Trasa 2 (pro dospělé a děti od 3 let), některé dny ale probíhají exkurze i na Trasu 5 a Trasu 1. Trasa 2 zahrnuje i novou vyhlídkovou plochu, kde můžete pozorovat starty a přistání přímo u dráhy. Na všechny exkurze je nutná registrace na webových stránkách letiště, min. 24 hod. předem.

Letiště odmrazováníProhlídky se konají i v nepříznivém počasí. Pokud bude sněžit, uvidíte i mnoho zimních strojů na plochách, odmrazování letadel před startem a další zimní zajímavosti leteckého provozu. Exkurze jsou vhodné pro větší děti od šesti let, dospělé a určitě budou zajímat i seniory.

Kvůli předpokládanému zájmu je nutná rezervace míst, zatím jsou termíny na každý den ještě volné. Cena exkurze po ruzyňském letišti je pro dospělé 220 Kč, pro děti pak 100 Kč. Pro návštěvníky exkurzí letiště připravilo zvýhodněný poplatek za parkování u Terminálu 3 (parkoviště za závorou) ve výši 100 Kč za auto. Parkovné uhradíte na pokladně Terminálu 3 (společně se vstupným na exkurzi) oproti vjezdovému lístku a dostanete lístek na výjezd.
Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Letiště Praha ukončilo kvůli ppandemii koronaviru exkurze svého zázemí, a to jak do konce roku 2020, tak i v roce 2021. Až do odvolání se exkurze konat nebudou.