Úvod > Aktuality > Letecké muzeum v Kbelích je jedním z největších v Evropě
Památky

Letecké muzeum v Kbelích je jedním z největších v Evropě

  • Vydáno11. května 2014
Muzeum letos získalo nové prostory pro budoucí výstavy a depozitáře. Rozšířilo se tak celkem o šest tisíc metrů čtverečních. Můžete obdivovat nové přírůstky ve sbírkách, například zrekonstruovaný letoun Bohemia B5 z roku 1919, je to jediný exemplář na světě. Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Pro srovnání jsou zde vystaveny také vybrané typy světově významných letadel a kromě toho i množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj, stejnokroje, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví.
Muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha – Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě.
 
V současnosti má ve sbírkách 275 letadel, z nichž 85 je vystaveno ve čtyřech krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. Řada letounů patří ke světovým unikátům
 
Muzeum můžete navštívit od 24. dubna do 31. října, a to každý den mimo pondělí od 10.00 – do 18.00 hodin. Vstup do muzea je zdarma.
Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha – Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě.