Úvod > Aktuality > Letecká show CIAF nabídne atraktivní podívanou

Letecká show CIAF nabídne atraktivní podívanou

Vydáno 30. srpna 2018 Zážitky
Na 25. ročníku mezinárodního leteckého festivalu CIAF bude 1. a 2. září 2018 na královéhradeckém letišti k vidění více než 30 letadel a vrtulníků. Své zastoupení v Hradci Králové budou mít vojenské a civilní stroje z osmi států, například z Německa, Slovinska, Srbska, Velké Británie nebo Ukrajiny. Letošní ročník připomene také 100. výročí založení republiky.

CiafCIAF je největší letecká přehlídka a zároveň soutěž špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Na letišti v Hradci Králové si můžete každý rok začátkem září prohlédnout proudová i vrtulová letadla a vrtulníky, stíhačky a bojové letouny z řady zemí.

Letový program začne v 11:00 průletem dvou stíhacích letounů gripen. Své zastoupení budou mít vojenské a civilní stroje z osmi států, například z Německa, Slovinska, Srbska, Velké Británie nebo Ukrajiny.

Mnoho letounů z české sekce budou historické stroje, které se postupně objevovaly na základnách v bývalém Československu. K vidění na statické ukázce budou třeba dva turbovrtulové cvičné letouny Tucano T1 ze základny RAF Linton-on-Ouse. Mezi historickými letouny budou i Bleriot, britský stíhací letoun Spitfire nebo dvojplošník Aero C-104.

CifZ letových ukázek se můžete těšit na ukázku akrobatického dvojplošníku ze Slovinska Slike Ultimate 20-300S. Objeví se i německý akrobat Tim Tibo, který létá na stroji XA42. Pro ty, kteří mají rádi rychlé a hlučné letouny, bude SU-27 z Ukrajiny. Určitě bude stát za zhlédnutí také akrobatická skupina Baltic Bees z Lotyšska.

Letiště bude pro veřejnost otevřené po oba dva dny od 8:00 do 17:00 hodin, letové ukázky začnou od 11:00. Vstupné pro dospělé je 300 Kč, děti do patnácti let platit nemusí. Dopravní obslužnost zajistí autobusová doprava z Terminálu hromadné dopravy (stanoviště F3), autobus zastavuje například na Hlavním nádraží (stanoviště F), u Tesca nebo u Muzea. Jízdenka stojí 25 Kč. Diváci, kteří přijedou autem jej mohou za 100 Kč zanechat na parkovišti uvnitř areálu letiště.

Další aktuality

10.12.
2018
Vánoční atmosférou ožije i Podorlický skanzen

Vánoční atmosférou ožije i Podorlický skanzen

Královéhradecko | Zážitky
24.11.
2018
České značky: sto let se stavebnicí Merkur

České značky: sto let se stavebnicí Merkur

Královéhradecko | Zážitky