Úvod > Aktuality > Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín
Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín
"> "> ">
Gurmánská turistika

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

  • Vydáno12. února 2020
Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 15. února 2020. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.

Lešetínský fašankMasopustní veselice začne v 10 hodin a kromě tradičního maškarního průvodu, který prochází ulicí za velké podpory hudby a tamních obyvatel, můžete shlédnout i pochovávání basy a vyhlášení soutěže o nejlepší masku s hodnotnými cenami.

Akce proběhne na třech ulicích: Lešetín I před Hospůdkou U Kovárny a Lešetín II na parkovišti hotelu Baltaci a Kvítková ve Zlíně. Ulice budou průchozí přes dvůr Hospůdky U Kovárny.

lešetínský fašank2V ulicích budou k dispozici dva pivní stany s občerstvením a dvě hudební scény, na kterých vystoupí folklorní soubory a hudební skupiny nejen ze zlínského regionu. Dále mohou návštěvníci ochutnat pravou domácí zabijačku a podívat se na práci uměleckých kovářů a jiných řemeslníků. Akci pořáda Spolek "LešetínZlín" ve spolupráci s Hospůdkou U Kovárny a Hotelem Baltaci Atrium.

Další aktuality