Úvod > Aktuality > Lemuři se v zoo Jihlava chlubí mláďaty
Lemuri se v zoo Jihlava chlubí mládaty
"> Lemuri se v zoo Jihlava chlubí mládaty "> S výchovou a pécí o mládata pomáhají i ostatní clenové skupiny "> Puvodní domovinou lemura katy je ostrov Madagaskar
Příroda

Lemuři se v zoo Jihlava chlubí mláďaty

  • Vydáno29. března 2014
V jihlavské zoo už začátkem března narodila lemurům kata dvojčata, ale právě teď je ten pravý čas, kdy se začínají ukazovat okolí. Návštěvníci je mohou spatřit v jedné z chýší africké vesnice Matongo – nejčastěji jsou zavěšená na břiše matky nebo se vozí po jejím hřbetě.

LemurOtcem malých lemurů je pětiletý samec Armando, který se narodil ve zlínské zoo a do Jihlavy přišel v roce 2010. Od té doby zde odchoval už 11 mláďat. Osmiletá matka Matylda pochází z jihlavské zoo. Březost u lemurů trvá přibližně 4,5 měsíce, mláďata zhruba ve třech týdnech začínají podnikat první samostatné krůčky, ale při sebemenší známce nebezpečí se spěchají schovat k matce. S výchovou a péčí o mláďata pomáhají i ostatní členové skupiny.

Původní domovinou lemura katy je ostrov Madagaskar, poznávacím znamením mezi ostatními druhy lemurů je jeho dlouhý, huňatý, černobíle pruhovaný ocas. Žijí v tlupách čítajících 5 až 30 zvířat. Dokážou vyluzovat celou škálu zvuků – kvičí, funí, mlaskají nebo vřískají. Když jsou spokojení, dokážou příst jako kočka. Jejich nejoblíbenější potravou je ovoce.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.