Úvod > Aktuality > Legendární Sonny Rollins vystoupí na Struách podzimu
Legendární Sonny Rollins vystoupí na Struách podzimu
">
Kultura

Legendární Sonny Rollins vystoupí na Struách podzimu

  • Vydáno24. října 2012
Saxofonový velikán a jazzová legenda Sonny Rollins, hudebník, jenž spoluvytvářel podobu moderního jazzu a ovlivnil několik generací hudebníků, vystoupí již 31. října na festivalu Struny podzimu. Dvaaosmdesátiletý jazzman se vrací do velkého sálu Lucerny na den přesně po dlouhých 30 letech.
S neuvěřitelným elánem Sonny Rollins hodlá dokázat, že jeho kariéra zdaleka není u konce. Na Strunách podzimu jej doprovodí hvězdná sestava respektovaných hudebníků – kontrabasista Bob Cranshaw, pozounista Clifton Anderson, kytarista Saul Rubin, bubeník Kobie Watkins a perkusista Sammy Figueroa.

Sonny Rollins, muž, jenž stál spolu s Charlie Parkerem, Milesem Davisem, Johnem Coltranem, Maxem Roachem a dalšími velikány u základů moderního jazzu, patří již od 40. let 20. století až do současnosti k absolutní špičce. O stále aktivně koncertujícím jazzovém matadorovi publikum i novináři hovoří s úctou pro jeho přínos k historii moderní hudby a jazzu. Podle nich Sonny Rollins na svých koncertech předává čistou radost z hudby a vzácnou životní rovnováhu osmdesátníka. Jeho vystoupení jsou setkáním s živoucí historií hudby a obrovským zážitkem.

Festival Struny podzimu nabízí až do 9. listopadu v různých koncertních sálech žánrově pestré hudební zážitky s důrazem na uměleckou kvalitu. Koncert je pořádán ve spolupráci s P&J Music.