Úvod > Aktuality > Legenda české populární hudby Karel Gott slaví 80. let! Oslavte to s ním na Benátské anebo pěkným výletem

Legenda české populární hudby Karel Gott slaví 80. let! Oslavte to s ním na Benátské anebo pěkným výletem

Vydáno 14. července 2019 Kultura
Legendární stálice české hudby Karel Gott oslaví v neděli 14. července 2019 neuvěřitelné 80. narozeniny! K významnému životnímu jubileu gratuluje Karlu Gottovi i portál Kudy z nudy a přeje mu mnoho zdraví, úspěchů a životní pohody do dalších let. Pokud i vy patříte k fanouškům mnohonásobného Zlatého slavíka, určitě vás potěší výlet na místa, kde se pan Karel Gott vyskytoval a potkáte se s ním i na letním festivalu Benátská!.
Karel GottPokud si chcete udělat výlet do míst, kde Karel Gott bydlíval nebo dosud žije, nabízí se vám dvě možnosti: Plzeň a Praha. Místem narození „Božského Káji“ je plzeňská porodnice ve Wenzigově ulici, kde přišel na svět 14. července 1939. Pak s rodiči pobýval v bytu na Nepomukově uliciPlzni, a to ve dvou domech – první dům totiž zničila roku 1945 americká bomba a rodiče se s malým Karlem stěhovali doslova o dům dál a nedlouho poté, v ten samý rok se rodina přestěhovala do Prahy.

BertramkaPrvním Karlovým pražským bydlištěm byla vila v Okrouhlické ulici v Kobylisích. Tehdy chodil mladý Karel do učení a stal se elektromontérem v ČKD. Zároveň začal se studiem operního zpěvu, dostal angažmá v Divadle Semafor a nakonec natočil i svou první desku. Hvězdná kariéra s sebou přinesla i stavbu luxusní moderní vily s bazénem ve čtvrti Střešovice, ale zpěvák tam nebyl spokojen a brzy se odstěhoval na smíchovskou Bertramku, kde našel svůj pravý domov a bydlí zde dodnes. A není bez zajímavosti, že je pár desítek metrů nad vilou Bertramkou k manželům Duškovým přijížděl často i W. A. Mozart.

JevanyA kam jezdíval Karel Gott na víkend? Své venkovské sídlo míval oblíbený zpěvák v Jevanech u Říčan. Vilu v malebném prostředí u Jevanského jezera a Voděradských Bučin zakoupil v 60. letech. Sídlo sloužilo k rekreaci především Karlovým rodičům, poté umělec vilu prodal a možná si pamatujete, že zde býval Gottland, tedy muzeum Karla Gotta. Volný čas nyní tráví Karel se svou rodinou v krásné roubence v obci Doubice na pomezí Lužických hor a Českého Švýcarska, kde našel vytoužený klid i partu přátelských sousedů.
 

Kde si poslechnete Karlovy hity a kde se s ním můžete vyfotit?

Karel GottToužíte-li se zaposlouchat do Gottových písní a zažít příjemnou atmosféru živého vystoupení, pak se musíte vydat na festival Benátská!, který proběhne ve Veseckého sportovního areálu v Liberci od 25. do 28. července 2019. První den 27. ročníku festivalu bude patřit oslavě 80. narozenin Karla Gotta a čtvrteční program vyvrcholí právě jeho koncertem.
 
A kde si pořídíte originální fotku s Karlem Gottem? Nejjednodušším způsobem bude návštěva některého muzea voskových figurín, kde „potkáte“ i našeho Zlatého slavíka. Vyrazit můžete například do Voskového muzea Madame Tussauds nebo do Chocotopie - Wax Museum of Legends by Grévin. Obě muzea sídlí v Celetné ulici - Madame Tussauds v Celetné 6 a Chocotopia v čísle 15. Otevřeno mají od 10 do 21 hodin.
Národní park České Švýcarsko - patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Národní park České Švýcarsko - patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Prozatím nejmladším národním parkem v České republice je Národní park České Švýcarsko, vyhlášený dne 1.1.2000 na celkové rozloze 79 km². Leží v Ústeckém kraji a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje Národní park Saské Švýcarsko (Nationalpark Sächsische Schweiz).

Jevanský rybník a soustava rybníků na Jevanském potoce

Jevanský rybník a soustava rybníků na Jevanském potoce

Jevanský rybník leží na kaskádě Jevanského potoka v obci Jevany. Je vzdálen cca 26 km od Prahy-Štěrbohol, 17 km od Sázavy, 12 km od Českého Brodu a 35 km od Kutné Hory. V létě láká ke koupání a vodním sportům, na podzim se zde konají oblíbené výlovy.

Podstávkový dům v Doubici - Doubické muzeum

Podstávkový dům v Doubici - Doubické muzeum

V současné době je v domě umístěno Muzeum Doubice, které bylo vybudováno a je provozováno Spolkem přátel Doubice.

Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny

Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny

Jeden z nejrozsáhlejších komplexů bukového lesa ve středních Čechách se nachází na pravém břehu Jevanského potoka mezi obcemi Louňovice, Vyžlovka, Jevany, Černé Voděrady a Struhařov. Hlavním předmětem ochrany jsou kyselé a květnaté bučiny s typickou flórou a faunou.

Chráněná krajinná oblast Lužické hory

Chráněná krajinná oblast Lužické hory

Nevelké pohraniční pohoří je zhruba vymezeno městy Česká Kamenice, Nový bor a Liberec. Až do 13. století zde bylo území neprostupných pohraničních hvozdů, dnes zde však již najdete kulturní krajinu formovanou v průběhu staletí člověkem. Na mnoha místech se zachovala malebná lužická architektura.

Stará Hospoda Doubice

Stará Hospoda Doubice

Penzion se nachází v obci Doubice poblíž městečka Krásná Lípa ležící mezi rozsáhlými lesy národního parku České Švýcarsko. Příhodná klimatická poloha vytváří ideální podmínky pro rekreaci.

Divadlo Semafor

Divadlo Semafor

Semafor, někdejší kultovní pražské divadlo, už baví diváky nadčasovým humorem a nestárnoucími melodiemi po pět desetiletí. Na hvězdnou dráhu za tu dobu vyslalo spoustu stálic české pop music.

Vila Bertramka a park na pražském Smíchově

Vila Bertramka a park na pražském Smíchově

Vila Bertramka prochází rekonstrukcí, avšak v letní sezóně je otevřena v úterý a sobotu. Návštěvníci sem mohou přijít na výstavu "Bertramka - německý pohled (1942)".

Voskové muzeum Madame Tussauds Praha - expozice v historickém centru Prahy

Voskové muzeum Madame Tussauds Praha - expozice v historickém centru Prahy

Zažijte svět Madame Tussauds s neuveřitelně realistickými voskovými postavami. Přistupte ke slavným ikonám blíže než kdykoliv předtím! Připojte se k Tayloru Lautnerovi, udělejte si selfie s Tomem Cruisem a nebo si zazpívejte s Lady Gaga.

Chocotopia - Wax Museum of Legends by Grévin

Chocotopia - Wax Museum of Legends by Grévin

Vstupte do našich legendami opředených interaktivních světů, kde si skutečnost podává ruku s fantazií. Budete šokováni, že figuríny z vosku vypadají jako živé. Navíc jsou zasazeny do bohatých scénografií plných vizuálních a zvukových efektů.