Úvod > Aktuality > Ledové tipy na deset městských kluzišť, kde si skvěle zabruslíte
Ledové tipy na deset městských kluzišť, kde si skvěle zabruslíte
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Ledové tipy na deset městských kluzišť, kde si skvěle zabruslíte

  • Vydáno9. ledna 2022
Zatímco na rybnících, jezerech a přehradách to letos na bruslení nevypadá, milovníci zimního bruslení mohou využít ve velkých městech kluziště, která bývají otevřena mnohdy po celou sezónu. Tak si nabruste nože a hurá na zamrzlé plochy s portálem Kudy z nudy!
Vybírat můžete kluziště v centrech historických měst, ale také ledové plochy u velkých obchodních center, u designové restaurace, pod Žižkovskou věží anebo v místech s nejhezčími výhledy. Nezapomeňte však, že provoz venkovních kluzišť bývá závislý na počasí, a tak se před návštěvou raději přesvědčte, že se skutečně bruslí!

Kromě toho na portálu Kudy z nudy objevíte řadu dalších kluzišť, která se do našeho výčtu nevešla, třeba na zimních stadionech.
 

Designové bruslení v restaurantu Pavillon

BrusleníRestaurant Pavillon v replice funkcionalistické Zemanovy kavárny v parku na Kolišti není jen jednou z nejlepších restaurací v Brně, ale také cílem bruslařů, kterým nestačí obyčejné ledové plochy. Zdejší kluziště je totiž kompletně zastřešené a nechybí u něj stánek s teplými a studenými nápoji a občerstvením. Otevřeno je obvykle ve všedních dnech od 14:00 do 18:00, o víkendech od 9:00 do 18:00, jednorázové a časově neomezené vstupné stojí 130 Kč.

Půjčují tu brusle všech velikostí, a to za 100 Kč za pár s vratnou zálohou 500 Kč. A pokud chcete uspořádat soukromou bruslařskou exhibici, narozeninovou párty nebo jinou oslavu, kluziště si můžete pronajmout.
 

Bruslení pod věží

A pozor, ne pod lecjakou věží – televizní vysílač na Žižkově je totiž s 216 metry nejvyšší stavbou v Praze. Už druhou zimu se piknikový trávník pod věží v zimě mění ve venkovní kluziště s půjčovnou bruslí. O vaše pohodlí se stará bar s grilovanými specialitami a horkými nápoji; ochutnat můžete punč, bombardino, svařák, horkou čokoládu a další lahůdky.

Otevřeno tu je ve všedních dnech od 15:00 do 21:00, vstupné se pohybuje od 100 Kč do večerních 120 Kč, děti do 125 cm mají vstup zdarma. O víkendech se bruslí od 9:00 do 21:00, přes den za 100 Kč, od 18:00 do 21:00 za 120 Kč. Rodinné vstupné vás vyjde na 250 Kč, neplatí pouze během víkendových večerů.
 

Bruslení u obchodních center

Tři patra, 160 obchodů, na střeše Dinopark a ještě navíc ledová plocha s rozlohou 30 × 20 metrů – to je obchodní centrum Galerie Harfa Praze. Vstupenky za 70 Kč seženete v informačním stánku v přízemí obchodního centra, děti do 150 cm a jejich doprovod mají vstup zdarma.

Bruslí se tu denně od 13:00 do 18:00, a v sobotu navíc i večer od 19:00 do 21:00. Vstupné je pro děti do 15 let jen 40 Kč a pro ostatní 70 Kč. Brusle si můžete zapůjčit přímo na místě nebo nechat nabrousit ty své, a to každou středu od 14:00 do 17:00.

Galerie Harfa však není jediné obchodní centrum, kde se bruslí – vyzkoušet můžete i největší veřejné venkovní ledové kluziště v Praze před obchodním centrem Arkády Pankrác, na Černém Mostě, Chodově a Olympia Ice Arenu najdete u nákupního centra Olympia v Brně.
 

Bruslení s nejhezčími výhledy

Nejhezčí výhled není ze střechy obchodního domu, ale od kluziště na Kraví hoře v Brně. Leží poblíž hvězdárny a planetária a bruslí se tu denně, o víkendech od 13:00 do 18:00 hodin, vstupenka stojí 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti. Impozantní podívanou nabízí také otevřená ledová plocha ve sportovním areálu v Hluboké nad Vltavou, odkud uvidíte nádherný pohádkový zámek.

V městské části Špindlerova Mlýna na Bedřichově u restaurace Artex je možnost denně bruslit na upravovaném kluzišti pro veřejnost.
 

Bruslení v centru Prahy

Málokteré kluziště má tak nádherné historické kulisy jako kluziště na Ovocném trhu v Praze; otevřeno tu je denně od 10:00 do 21:30 až do 31. 1. 2022. Vstupné na led je za 100 K. Podobně je na tom sportovní areál Na Františku na Starém Městě. Z jedné strany sem nahlíží Anežský klášter, z druhé nemocnice Na Františku a kostel sv. Šimona a Judy, jen pár kroků odtud objevíte kostel sv. Haštala a Haštalské náměstí. vstupné je za 70 Kč. Letos poprvé je otevřeno kluziště na Střeleckém ostrově.

Kluziště na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů je v provozu každý den od 9:00 do 21:00 hodin.Po celou dobu je k dispozici i půjčovna bruslí nebo také školička bruslení. Vstup na ledovou plochu je zdarma.
Ice Arena Olympia Brno

Ice Arena Olympia Brno

Ice arena v Brně je umístěna u nákupního centra Olympia a zve všechny zájemce k příjemnému strávení volného času. Ledová plocha má kapacitu 200 lidí.