Úvod > Aktuality > Ledové tipy na deset městských kluzišť, kde si skvěle zabruslíte
Zimní sporty

Ledové tipy na deset městských kluzišť, kde si skvěle zabruslíte

  • Vydáno21. prosince 2023
Zatímco na rybnících, jezerech a přehradách si na bezpečné bruslení ještě chvíli počkáme, milovníci pohybu na bruslích mohou využít ve velkých městech kluziště, která bývají otevřena mnohdy po celou sezónu. Tak si nabruste nože a hurá na zamrzlé plochy s portálem Kudy z nudy!

Bruslení za Lužánkami

BrusleníKaždý rok je pro bruslaře otevřeno kluziště za Lužánkami v Brně. Stojí v místech dřívějšího slavného Zimního stadionu spjatého s brněnskou Kometou a mimo ledové plochy o rozměrech 40 m x 28 m nabízí i kvalitní zázemí. V budově, která se nachází vedle ledové plochy, naleznete šatnu se skříňkami, občerstvení, WC, půjčovnu a brusírnu bruslí a dokonce i ošetřovnu. Všude jsou natažené gumové koberce, tudíž se v bruslích bez přezouvání můžete pohodlně dostat tam, kam je potřeba. Pro zájemce bude kluziště otevřeno po celý týden, ve všední dny od 15 do 20 hodin. O víkendech mohou první bruslaři na led zavítat už v 9 hodin, během vánočních prázdnin se potom počty bloků pro veřejné bruslení ještě navýší. Vstupné na led je za 120 Kč, pro děti za 70 Kč.
 

Bruslení pod věží

A pozor, ne pod lecjakou věží – televizní vysílač na Žižkově je totiž s 216 metry nejvyšší stavbou v Praze. Už pátou zimu se piknikový trávník pod věží v zimě mění ve venkovní kluziště s půjčovnou bruslí. O vaše pohodlí se stará bar s grilovanými specialitami a horkými nápoji; ochutnat můžete punč, bombardino, svařák, horkou čokoládu a další lahůdky. Otevřeno tu je ve všedních dnech od 15:00 do 20:00, vstupné sem stojí 150 Kč. O víkendech se bruslí od 9:00 do 20:00 hodin. Můžete se těšit na kvalitní svařené víno, vybrané grilované speciality, pravé italské bombardino, prvotřídní servis a zábavu na bruslích.
 

Bruslení u obchodních center

arkády pankrácKrásné kluziště stojí již tradičně před OC Arkády Pankrác. Bruslí se denně i o víkendech od 9-21 hodin a za každého počasí, vstupné je 100 Kč. Nákupní centrum Černý Most zařizuje již tradičně venkovní kluziště pro veřejnost. Díky osvětlení kluziště si zde můžete užívat i ve večerních hodinách. K dispozici je také teplé občerstvení. Vstup na led vyjde na 120 Kč. Tři patra, 160 obchodů, na střeše Dinopark a ještě navíc ledová plocha s rozlohou 30 × 20 metrů – to je obchodní centrum Galerie Harfa Praze. Vstupenky za 70 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti seženete v informačním stánku v přízemí obchodního centra. Bruslí se také u OC Chodov nebo v Brně u OC Olympia, či v Teplicích. (dříve u OC Olympia, nyní na Mírovém náměstí).
 

Bruslení v centru Prahy

kluziště čapadloKluziště s jedinečným výhledem na Pražský Hrad, to je pražské Čapadlo, které je otevřeno ve všední dny od 13 do 21 a o víkendu od 10 do 21 hodin. Vstupné sem stojí 120 Kč. Vyrazit můžete také na kluziště na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů je v provozu každý den od 9:00 do 21:00 hodin.Po celou dobu je k dispozici i půjčovna bruslí nebo také školička bruslení. Vstup na ledovou plochu je za 120 Kč. Mimo to se bruslí také na Václavském náměstí, Grébovce, Františku, na výtoňské náplavce, Folimance, v areálu holešovického Výstaviště, na Vypichu, Terase Smíchov, River Rinku v Karlíně, u Metropole Zličín, Löwitově mlýně na mnoha dalších místech.
Ice Arena Olympia Brno

Ice Arena Olympia Brno

Ice arena v Brně je umístěna u nákupního centra Olympia a zve všechny zájemce k příjemnému strávení volného času. Ledová plocha má kapacitu 200 lidí.

Další aktuality

7 věcí, které nevíte… o ledním hokeji

Lední hokej patří díky své rychlosti a tvrdosti k nejatraktivnějším týmovým sportům na světě. A nejenom na světě: lední hokej je také nejoblíbenější český sport, a dokonce 60 % Čechů ho považuje za sport národní. Jak starý vlastně je, kde vymysleli hokejová pravidla a kdy se poprvé objevil na olympijských hrách? Vypravte se s Kudy z nudy za hokejovou historií!
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: zima na běžkách a sjezdovkách

Čistý vzduch, nad hlavou nebe, kolem dokola příroda, upravené sjezdovky a bílé stopy: to je zima jak má být. Lyžování ostatně patří mezi oblíbené české kratochvíle: zimní dovolenou na horách si dopřeje asi polovina Čechů, sjezdové a běžecké lyžování i snowboarding se řadí mezi nejoblíbenější rekreační sporty. Co myslíte, platilo to i před sto lety?
Zimní sporty

Lyže, kite, psí spřežení: přehled adrenalinových tipů, kam za zimními sporty

Česká republika se pyšní špičkově vybavenými horskými středisky nabízejícími kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i kvalitní technické zázemí. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů od začátečníků po pokročilé, od lyžařů přes snowboardisty a běžkaře, až po vyznavače méně tradičních disciplín jako jsou například snowtubing, snowkiting, skijöring, jízda se psím spřežením nebo chůze na sněžnicích.
Zimní sporty

Kde si zaběžkovat po setmění? Využijte osvětlené okruhy!

Patříte k milovníkům jízdy v bílé stopě, ale ve všední den se svému koníčku nemůžete věnovat? Žádný problém – na mnoha místech najdete osvětlené okruhy, kam můžete po práci přijít trénovat, právě tehdy, když se brzy stmívá. Osvětlené okruhy naleznete nedaleko středisek zimních sportů, ale také třeba na golfových hřištích, která se v zimě mění na ráj běžkařů.
Zimní sporty

Zima ve stylu retro: lyžníci, Krakonoš a pašeráci

Zažijte zimu jako z filmu Krakonoš a lyžníci! Prvopočátky lyžování v Česku připomíná řada veselých zimních retro-recesistických závodů, kterých se může účastnit kdokoliv. Stačí jen na půdě vyhrabat nějaké to ošacení po prapředcích, sehnat staré lyže či sáňky a hurá na svah. Závodí se ve všelijakých disciplínách, častou soutěžní kategorií je také "nejlepší historický kostým". K nejoblíbenějším akcím patří Lyžníci ve Smržovce anebo pašeráckej vejkend.
Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: biatlon a zima na běžkách a s malorážkou

Biatlon je zimní sport, který sice má poměrně krátkou historii, ale v jedenadvacátém století se z něj stal jeden z divácky nejpopulárnějších zimních sportů v Evropě. S Kudy z nudy se podíváme, jak vypadaly začátky biatlonu, kde se v Česku odehrávají biatlonové závody a kam a kdy můžete přijít fandit našim závodníkům.
Zimní sporty

Užijte si nejkrásnější trasy Česka v bílé stopě

Letošní zima ukazuje milovníkům bílé stopy vlídnější tvář, než ta předchozí. Sněhová nadílka posledních dnů přinesla dobré podmínky pro běžkaře v Krkonoších, Jizerských horách, Orlických horách, na Šumavě i v Jeseníkách. Portál Kudy z nudy vám přináší ty nejkrásnější tipy na běžky, které vás provedou nejkrásnějšími trasami, kde se budete muset spolehnout jen sami na sebe a vaše lyže.
Zimní sporty

30 tipů na běžky i v nižších polohách

Když zima běžkařům přeje a nadělí dostatek sněhu, není nutné vyrážet na vrcholky nejvyšších hor. Pěkný výlet v bílé stopě si lze užít i v níže položených oblastech anebo i tam, kde se běžně neběžkuje. Máme pro vás tipy z okolí velkých měst z celé České republiky, ze kterých si určitě vyberete!
Zimní sporty