Úvod > Aktuality > Přijďte oslavit svátek světla na Kraví horu – čeká vás tu stroj času
Přijďte oslavit svátek světla na Kraví horu - čeká vás tu stroj času
"> "> "> ">
Zážitky

Přijďte oslavit svátek světla na Kraví horu – čeká vás tu stroj času

  • Vydáno20. prosince 2019
Od vzniku vesmíru uplynulo třináct miliard a 700 milionů roků. Odkud se ale vesmír vzal? Miliardy hvězd se seskupily do miliard galaxií. Proč se tak ale stalo? Nepatrné atomy na planetě Zemi poskládaly komplikované živé tvory. Jak to ale dokázaly? Kdo napsal zákony, podle kterých se řídí náš vesmír? A jaký svět nás čeká v budoucnosti? Přijďte v neděli 22. prosince od 17 do 22 hodiny na Kraví horu, kde se u příležitosti zimního slunovratu spustí nefalšovaná stroj času.
PlanetyPřijďte v neděli 22. prosince od 17. do 22. hodiny na Kraví horu, kde se u příležitosti zimního slunovratu spustí nefalšovaný stroj času. S jeho pomocí nabouráte neprostorové lineární kontinuum, ve kterém se za normálních okolností události stávají ve zjevně nevratném pořadí.

Stroj času vám umožní projít v několika minutách celým příběhem našeho vesmíru. S pomocí projekcí oděných do pestrobarevné záře fotonového světla se podíváte na jeho vznik, tedy okamžik velkého třesku, ale také budoucnost, kdy se vesmír stane mrtvým oceánem záření, času a prostoru. Instalace baterie programovatelných svítidel a unikátní prostorový zvuk slibují nejen neopakovatelný audiovizuální zážitek, ale nabídne i bezpočet dech beroucích světelných soch, které vytvoří důstojný panteon nejdelší noci v roce. Přijďte se podívat na neopakovatelnou světelnou instalaci z dílny Michala Oklešťka a Jana Macháta, kteří obarvují Brno pod uměleckým jménem Visuálové. Vstup je zdarma, za každého počasí, místa bude dost. Svátek světla se bude slavit v parku na Kraví hoře, u Hvězdárny a planetária Brno.
Vědecká stezka v Brně

Vědecká stezka v Brně

Od rána do večera, od soumraku do úsvitu, od pondělí do neděle mohou návštěvníci jakéhokoli věku na vlastní oči, sluch i hmat poznávat svět kolem sebe. Expozice je volně přístupná, zdarma jsou k ní připraveny i nejrůznější doplňky.

Hvězdárna a planetárium Brno – dotkněte se hvězd

Hvězdárna a planetárium Brno – dotkněte se hvězd

Přímo v centru Brna, v malebném parku Kraví hory, leží Hvězdárna a stereoskopické planetárium. Po celý rok nabízí řadu poutavých pořadů pro veřejnost a romantikou dýchají i večerní pozorování skutečné hvězdné oblohy dalekohledy. Zdejší digitárium je jedno z nejmodernějších v Evropě.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura