Úvod > Aktuality > Lázně v Olomouckém kraji nabízejí lék na jarní únavu
Lázně v Olomouckém kraji nabízejí lék na jarní únavu
"> "> Lázne v Olomouckém kraji nabízejí lék na jarní únavu "> Lázne Teplice nábreží "> "> užete zde využít velmi pestrou nabídku programu
Lázně a wellness

Lázně v Olomouckém kraji nabízejí lék na jarní únavu

  • Vydáno14. března 2019
Jedinečné procedury, relaxaci i řadu možností pro trávení volného času nabízejí mimo hlavní sezonu lázně na střední Moravě. Můžete zde využít velmi pestrou nabídku programů a spojit pobyt v lázních s návštěvou dalších atraktivních míst, hradů, zámků či muzeí.

Klid a pohoda v Teplicích nad Bečvou

Teplice nad BečvouKlid a pohodu v nádherném prostředí údolí řeky Bečvy najdete v Teplicích nad Bečvou, kde vyvěrají minerální prameny bohaté na oxid uhličitý. Léčebné koupele doplňují speciální procedury, masáže nebo unikátní chladová terapie v poláriu. Rekonstrukcí nedávno prošlo lázeňské sanatorium Janáček s balneoprovozem, rehabilitačním bazénem a s nabídkou masáží. Na jarní měsíce připravily lázně speciální programy, včetně březnové slevy na jarní pobyty nebo malý léčebný pobyt pro rodinné příslušníky klientů komplexní a příspěvkové péče.

Přímo v areálu lázní se nacházejí jeskyně s nejvyšší teplotou vzduchu v České republice, Zbrašovské aragonitové jeskyně s jedinečnou výzdobou. Oblíbeným cílem návštěvníků je nedaleko ležící nejhlubší sladkovodní jeskyně na světě Hranická propast a středověký hrad Helfštýn.
 

Odpočinek v lázních Slatinice

SpaPár kilometrů od Olomouce se nachází další lázně Slatinice, zdejší minerální prameny s obsahem sirovodíku se využívají k léčebným procedurám už od 16. století. Lázně nabízejí mnoho pobytů lázeňských či relaxačních, které po celý rok doplňuje řada kulturních akcí. V současné době najdete v nabídce mimo jiné balíček "Relax jako v pohádce", třídenní pobyt za 1 990 Kč s polopenzí, čtyřmi porcedurami a dalšími bonusy. Novinkou v lázních je program pro odstranění bolestí pohybového aparátu pomocí unikátních cvičebních metod.

A pokud byste si přáli vyrazit na výlet, nedaleko se nachází romantický hrad Bouzov, který se po zimní přestávce znovu otevřel veřejnosti a nabízí březnové prohlídky a o Velikonocích speciální prohlídky s květinovou výzdobou. První letošní prohlídky v Náměšti na Hané se uskuteční 6. a 7. dubna. Každou březnovou sobotu můžete navštívit také hradě ve Šternberku, ten se naplno otevře v dubnu.
 

Lázně Skalka u Prostějova mají unikátní léčivý sylvin

Lázně SkalkaOdpočinout si a načerpat nové síly můžete také v lázních Skalka u Prostějova. Složení zdejších alkalicko-sirnatých vod je unikátní. Sirovodíkové prameny podle rozborů obsahují také oxid uhličitý, sodík, draslík a v neposlední řadě i sylvin – sloučeninu, kterou neobsahuje žádná jiná minerální voda v České republice. Nejblíže ji lze naleznout ve vodách v Rakousku a v Itálii. Lázně Skalka díky významným investicím v posledních letech získaly moderní tvář a rozšířily služby pro klienty.

Ve Skalce vyvěrají také čtyři prameny a každý má své specifické použití: Jan se užívá při léčbě vysokého tlaku a při zánětlivých onemocněních průdušek. Svatopluk pomáhá proti překyselení žaludečních šťáv, při zánětech žaludku a vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Cyril a Metoděj jsou užívány při zánětlivém onemocnění tlustého střeva. Julinka poskytuje vodu močopudnou a užívá se i při poruchách ledvin.

Čechy pod KosířemV okolí se nachází mnoho zajímavých míst, které by návštěvníci neměli minout. V Čechách pod Kosířem se nachází nádherný zámek a zámecký park s romantickými stavbami. V obci najdou turisté také Muzeum historických kočárů s největší sbírkou historických kočárů a luceren ve střední Evropě. K vidění je zde i největší smuteční kočár. Někdejší slavnou továrnu hasičské techniky připomíná Hasičské Muzeum. K oblíbeným turistickým cílům patří také Plumlovský zámek, jehož brány se poprvé v letošní sezoně otevřou 6. dubna, kdy návštěvníky čeká historický program.
 

Moravské Piešťany a wellness v Olomouci

LázněNabídku lázní na střední Moravě doplňují léčebné prameny v Bochoři u Přerova, které patří k nejstarším na Moravě. Díky složení sirnato – železitého léčebného pramene se nazývají Moravské Piešťany. Léčí se zde nemoci pohybového aparátu a revmatické potíže. K nejčastějším indikacím patří koupele v sirnato-železité vodě, zábaly, masáže a perličkové koupele. Zájemce o léčbu však musíme upozornit, že i přes své prokazatelně pozitivní výsledky u nemocí pohybového ústrojí a revmatického onemocnění nejsou v kategorii lázní léčebných s lékařským dozorem.

Balneo FloraPřímo v centru Olomouce najdete Balneo – Lázně Flora, wellness zařízení nabízející odpočinek, uvolnění a odbourání stresu. Nachází se v prostorách Hotelu Flora. Ve vodních lázních najdete soukromí a individuální přístup. K tomu, aby jste se cítili dobře, můžete využít relaxační bazén, whirlpool, finskou saunu, aroma páru nebo solární louku. K uvolnění zde nabízí různé druhy masáží, přísadové koupele, zábalové procedury, mokrou a suchou pedikúru, depilaci. Aktivní odpočinek zajišťují dopolední a odpolední hodiny cvičení ve vodě – aqua aerobicu a cvičení pro zdravá záda na suchu. Při zdravotních potížích nebo k regeneraci organizmu můžete využít magnetoterapii přístrojem Biomag. V olomouckých Pivních lázních pak můžete zkusit originální pivní koupel spojenou s ochutnávkou piva ze zdejšího pivovaru.
Lázně Slatinice

Lázně Slatinice

Lázně Slatinice jsou léčebné lázně s přírodním pramenem středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku, blahodárně působící na kloubní chrupavku. Léčí se zde mnohé druhy pooperačních stavů, v nabídce jsou různé vodní procedury a relaxační pobyty.

Lázně Skalka – léčivý sylvin nemohou nabídnout žádné jiné české lázně

Lázně Skalka – léčivý sylvin nemohou nabídnout žádné jiné české lázně

Lázně Skalka leží 8 km od Prostějova a jsou známé svými minerálními prameny s unikátním složením, obsažený sylvin nemohou nabídnout žádné české lázně.

Lázeňský dům Janáček v lázních Teplice nad Bečvou

Lázeňský dům Janáček v lázních Teplice nad Bečvou

Ať už jen projíždíte Moravskou bránou, či jedete upevnit své zdraví do lázní Teplic nad Bečvou, vždy Vás již z dálky upoutá dominantní stavba lázní Lázeňský dům Janáček.

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha

První olomoucké pivní lázně vám nabízí jen to nejlepší pro tělo a duši: pivní koupele a solná saunu s ochutnávkou piva a masáží v příjemném lázeňském prostředí.

Wellness centrum Hotel Jana

Wellness centrum Hotel Jana

Nové Wellness centrum s finskou saunou, aroma bio saunou, sennou bio saunou, solnou lázní, aroma lázní, whirlpoolem, šnekovou sprchou, třemi tropickými sprchami, vodní jeskyní, Keneippovou lázní a sluneční loukou.

Lázně Bochoř – navštivte Moravské Piešťany

Lázně Bochoř – navštivte Moravské Piešťany

V úrodné rovině Malé Hané, asi 5 km od Přerova, leží Lázně Bochoř. Léčí se zde nemoci pohybového ústrojí a revmatická onemocnění, i když lázně nejsou zařazeny v kategorii lázní léčebných s lékařským dozorem.

Lázeňský dům Praha – funkcionalistický skvost v Teplicích nad Bečvou

Lázeňský dům Praha – funkcionalistický skvost v Teplicích nad Bečvou

Lázeňský dům Praha prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí a nabízí luxusní ubytování v prvorepublikovém stylu. Budova se nachází v atraktivní části areálu hned vedle kolonády a dominuje malebnému lázeňskému parku, který láká k procházkám.

Balneo centrum Flora v Olomouci

Balneo centrum Flora v Olomouci

Balneo centrum Flora je jedinečné zařízení nabízející komplexní relaxační služby využívající blahodárných účinků vody a vodních lázní na organismus. Zaručen je zde individuální přístup a zachování soukromí, příjemné a čisté prostředí. Přijdte a vyzkoušejte minilázně v centru Olomouce.