ÚvodAktualityLázně na střední Moravě nabízejí lék na jarní únavu
Lázně, střední Morava, Kudy z nudy
Lázně a wellness

Lázně na střední Moravě nabízejí lék na jarní únavu

Jedinečné procedury, relaxaci i řadu možností pro trávení volného času nabízejí mimo hlavní sezonu lázně na střední Moravě. Můžete zde využít velmi pestrou nabídku programů a spojit pobyt v lázních s návštěvou dalších atraktivních míst, hradů, zámků či muzeí.

Klid a pohoda v Teplicích nad Bečvou

Teplice nad BečvouKlid a pohodu v nádherném prostředí údolí řeky Bečvy najdete v Teplicích nad Bečvou, kde vyvěrají minerální prameny bohaté na oxid uhličitý. Léčebné koupele doplňují speciální procedury, masáže nebo unikátní chladová terapie v poláriu. Rekonstrukcí nedávno prošlo lázeňské sanatorium Janáček s balneoprovozem, rehabilitačním bazénem a s nabídkou masáží. Na jarní měsíce připravily lázně speciální programy, včetně březnové slevy na jarní pobyty nebo malý léčebný pobyt pro rodinné příslušníky klientů komplexní a příspěvkové péče. Přímo v areálu lázní se nacházejí jeskyně s nejvyšší teplotou vzduchu v České republice, Zbrašovské aragonitové jeskyně s jedinečnou výzdobou. Oblíbeným cílem návštěvníků je nedaleko ležící nejhlubší sladkovodní jeskyně na světě Hranická propast a středověký hrad Helfštýn.
 

Odpočinek v lázních Slatinice

SpaPár kilometrů od Olomouce se nachází další lázně Slatinice, zdejší minerální prameny s obsahem sirovodíku se využívají k léčebným procedurám už od 16. století. Lázně nabízejí mnoho pobytů lázeňských či relaxačních, které po celý rok doplňuje řada kulturních akcí. V současné době najdete v nabídce mimo jiné balíček "Relax jako v pohádce", třídenní pobyt za 1 990 Kč s polopenzí, čtyřmi porcedurami a dalšími bonusy. Novinkou v lázních je program pro odstranění bolestí pohybového aparátu pomocí unikátních cvičebních metod. A pokud byste si přáli vyrazit na výlet, nedaleko se nachází romantický hrad Bouzov, kde si můžete vybrat prohlídky reprezentačních i obytných prostor hradu, nechybí ani prohlídky technického zázemí. Krásný je i zámek v Náměšti na Hané s jedinečnou expozicí kočárů olomouckých biskupů a arcibiskupů. Navštívit lze také hrad ve Šternberku, který nabízí rovnou tři prohlídkové okruhy.
 

Lázně Skalka u Prostějova mají unikátní léčivý sylvin

Lázně SkalkaOdpočinout si a načerpat nové síly můžete také v lázních Skalka u Prostějova. Složení zdejších alkalicko-sirnatých vod je unikátní. Sirovodíkové prameny podle rozborů obsahují také oxid uhličitý, sodík, draslík a v neposlední řadě i sylvin – sloučeninu, kterou neobsahuje žádná jiná minerální voda v České republice. Nejblíže ji lze naleznout ve vodách v Rakousku a v Itálii. Lázně Skalka díky významným investicím v posledních letech získaly moderní tvář a rozšířily služby pro klienty. Ve Skalce vyvěrají také čtyři prameny a každý má své specifické použití: Jan se užívá při léčbě vysokého tlaku a při zánětlivých onemocněních průdušek. Svatopluk pomáhá proti překyselení žaludečních šťáv, při zánětech žaludku a vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Cyril a Metoděj jsou užívány při zánětlivém onemocnění tlustého střeva. Julinka poskytuje vodu močopudnou a užívá se i při poruchách ledvin.

Čechy pod KosířemV okolí se nachází mnoho zajímavých míst, které by návštěvníci neměli minout. V Čechách pod Kosířem se nachází nádherný zámek a zámecký park s romantickými stavbami. V obci najdou turisté také Muzeum historických kočárů s největší sbírkou historických kočárů a luceren ve střední Evropě. K vidění je zde i největší smuteční kočár. Někdejší slavnou továrnu hasičské techniky připomíná Hasičské Muzeum. K oblíbeným turistickým cílům patří také Plumlovský zámek. Zde se (mimo běžných prohlídkových tras) můžete vydat na prohlídku nejvyšších pater zámku, kam se běžně nechodí. Lehce adrenalinová trasa vychází jednou denně v 15:00 hodin, jindy pouze na objednávku. Uvidíte nikdy neobývané prostory 4. a 5. patra, půdu, ale i přízemí s vězením a výhled z bašty.
 

Moravské Piešťany a wellness v Olomouci

LázněNabídku lázní střední Moravy doplňují léčebné prameny v Bochoři u Přerova, které patří k nejstarším na Moravě. Díky složení sirnato – železitého léčebného pramene se nazývají Moravské Piešťany. Léčí se zde nemoci pohybového aparátu a revmatické potíže. K nejčastějším indikacím patří koupele v sirnato-železité vodě, zábaly, masáže a perličkové koupele. Zájemce o léčbu však musíme upozornit, že i přes své prokazatelně pozitivní výsledky u nemocí pohybového ústrojí a revmatického onemocnění nejsou v kategorii lázní léčebných s lékařským dozorem.

Balneo FloraPřímo v centru Olomouce najdete Balneo – Lázně Flora, wellness zařízení nabízející odpočinek, uvolnění a odbourání stresu. Nachází se v prostorách Hotelu Flora. Ve vodních lázních najdete soukromí a individuální přístup. K tomu, aby jste se cítili dobře, můžete využít relaxační bazén, whirlpool, finskou saunu, aroma páru nebo solární louku. K uvolnění zde nabízí různé druhy masáží, přísadové koupele, zábalové procedury, mokrou a suchou pedikúru, depilaci. Aktivní odpočinek zajišťují dopolední a odpolední hodiny cvičení ve vodě – aqua aerobicu a cvičení pro zdravá záda na suchu. Při zdravotních potížích nebo k regeneraci organizmu můžete využít magnetoterapii přístrojem Biomag. V olomouckých Pivních lázních pak můžete zkusit originální pivní koupel spojenou s ochutnávkou piva ze zdejšího pivovaru.
Lázně Slatinice Lázně a wellness

Lázně Slatinice

Lázně Slatinice jsou léčebné lázně s přírodním pramenem středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku, blahodárně působící na kloubní chrupavku. Léčí se zde mnohé druhy pooperačních stavů, v nabídce jsou různé vodní procedury a relaxační pobyty.

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha Lázně a wellness

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha

První olomoucké pivní lázně vám nabízí jen to nejlepší pro tělo a duši: pivní koupele a solná saunu s ochutnávkou piva a masáží v příjemném lázeňském prostředí.

Lázeňský dům Praha – funkcionalistický skvost v Teplicích nad Bečvou Lázně a wellness

Lázeňský dům Praha – funkcionalistický skvost v Teplicích nad Bečvou

Lázeňský dům Praha prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí a nabízí luxusní ubytování v prvorepublikovém stylu. Budova se nachází v atraktivní části areálu hned vedle kolonády a dominuje malebnému lázeňskému parku, který láká k procházkám.

Wellness centrum Hotel Jana Lázně a wellness

Wellness centrum Hotel Jana

Nové Wellness centrum s finskou saunou, aroma bio saunou, sennou bio saunou, solnou lázní, aroma lázní, whirlpoolem, šnekovou sprchou, třemi tropickými sprchami, vodní jeskyní, Keneippovou lázní a sluneční loukou.

Lázně Skalka – zažijte unikátní léčivý sylvin Lázně a wellness

Lázně Skalka – zažijte unikátní léčivý sylvin

Lázně Skalka leží 8 km od Prostějova a jsou známé svými minerálními prameny s unikátním složením, obsažený sylvin nemohou nabídnout žádné české lázně.

Balneo centrum Flora v Olomouci Lázně a wellness

Balneo centrum Flora v Olomouci

Balneo centrum Flora je jedinečné zařízení nabízející komplexní relaxační služby využívající blahodárných účinků vody a vodních lázní na organismus. Zaručen je zde individuální přístup a zachování soukromí, příjemné a čisté prostředí. Přijdte a vyzkoušejte minilázně v centru Olomouce.

Lázeňský dům Janáček v Lázních Teplice nad Bečvou Lázně a wellness

Lázeňský dům Janáček v Lázních Teplice nad Bečvou

Ať už jen projíždíte kolem, či jedete upevnit své zdraví do Lázní Teplice nad Bečvou, vždy vás již z dálky upoutá dominantní stavba lázní Lázeňský dům Janáček.

Lázně Bochoř – navštivte Moravské Piešťany Lázně a wellness

Lázně Bochoř – navštivte Moravské Piešťany

V úrodné rovině Malé Hané, asi 5 km od Přerova, leží Lázně Bochoř. Léčí se zde nemoci pohybového ústrojí a revmatická onemocnění, i když lázně nejsou zařazeny v kategorii lázní léčebných s lékařským dozorem.

Další aktuality

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Olomouckém kraji

Chystáte se na příjemnou rodinnou dovolenou v Olomouckém kraji, ale nevíte, kde hledat místa plné zábavy pro malé i velké? Pak se vám budou hodit tipy portálu Kudy z nudy, které jsou ušity rodině přesně na míru. Je libo výlet do přírody, zoo, aquaparku či na hrad? Stačí si jen vybrat.
29. květen 2024 7:43
Zážitky, Olomoucký kraj

Na Špičák za skřítky: jeskyně na Jesenicku nabízí Pohádkový okruh pro školy

Jeskyně Na Špičáku u Supíkovic na Jesenicku už několik let pořádá na začátku června speciálně laděné prohlídky pro mateřinky. Průvodci vystřídají běžný výklad za pohádku a snaží se tak nejmenší návštěvníky hravou formou seznámit se základními pojmy spojenými s jeskynním systémem. Za pohádkou se mohou předškoláci vypravit 30. a 31. května 2024. Pohádkový okruh je také nově zařazen do standardní nabídky jeskyně.
18. květen 2024 6:00
Příroda, Olomoucký kraj

Lázně Jeseník zvou na zahájení sezony

Slavnostní zahájení sezóny bývá pro každé lázně prvořadou společenskou událostí, a platí to i pro Priessnitzovy lázně v Jeseníku, kde proběhnou oslavy od 17. do 19. května 2024. Těšit se můžete na jesenické trhy a bohatý kulturní program, který začne v pátek od 9 hodin na Masarykově náměstí. V sobotu dopoledne bude pokračovat ve Smetanových sadech a celé oslavy vyvrcholí v sobotu a v neděli v Priessnitzových lázních.
14. květen 2024 8:00
Lázně a wellness, Olomoucký kraj

Jak poznat Olomouc za jeden den

Rádi byste navštívili Moravu, ale tlačí vás čas? Poradíme vám, která místa můžete poznat během jediného dne. Tentokrát vám představíme Olomouc, hanáckou metropoli, jejíž prohlídku lze zvládnout za jeden den, ale můžete si pobyt protáhnout i na několik dnů – záleží jen na vás.
2. květen 2024 10:16
Památky, Olomoucký kraj

Hrad Helfštýn o víkendu zahajuje novou sezónu

Hrad Helfštýn sice otevřel své brány prvním letošním návštěvníkům již v březnu, ale na poslední dubnový víkend chystá slavnostní zahájení nové letní sezóny. Příchozí se mohou těšit na rozmanitý doprovodný program. Bude zahrnovat otevření sezónní výstavy Pavla Tasovského, noční prohlídky z oblíbeného cyklu Palác žije, ohňovou show a nebudou chybět ani veteráni – vozidla vyrobená do roku 1945.
26. duben 2024 10:00
Památky, Olomoucký kraj

Česko ve filmu: Kladivo na čarodějnice, nejtemnější film režiséra Otakara Vávry

Jedním z nejznámějších filmů režiséra Otakara Vávry je Kladivo na čarodějnice z roku 1969, dramatická rekonstrukce průběhu čarodějnických procesů ve Velkých Losinách koncem 17. století podle románu Václava Kaplického. Film byl alegorií na politické procesy padesátých let a až do sametové revoluce 1989 se nesměl veřejně promítat.
25. duben 2024 15:37
Zážitky, Olomoucký kraj

Tradiční jarní výstava Flora Olomouc 2024 láká do Galaxie květin i na starobylé bonsaje

Vesmír a tisíce květin v jedinečných floristických aranžmá. Tyto dva světy v sobě spojí hlavní expozice na letošní jarní výstavě Flora Olomouc. S podtitulem Galaxie květin se koná od čtvrtku 25. do neděle 28. dubna 2024 na Výstavišti Flora Olomouc. Kromě ní jsou letos součástí oblíbené výstavy i velké Zahradnické trhy, výstava vzácných bonsají a suiseki, expozici Českého zahrádkářského svazu či výstava obrazů doplněných o květinová aranžmá.
24. duben 2024 6:00
Příroda, Olomoucký kraj

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Olomouckém kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Olomouckého kraje – na střední Moravě a v Jeseníkách. Přinášíme vám tipy na ubytování v Hrubém Jeseníku, rovinách Hané či v Litovelském Pomoraví. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
23. duben 2024 8:18
Ubytování, Olomoucký kraj