Úvod > Aktuality > Lázně Luhačovice se proubouzejí do nové sezony
Lázne Luhacovice se broubouzejí do nové sezóny
"> Lázne Luhacovice se broubouzejí do nové sezóny "> Velkým svátkem v moravských lázních Luhacovice je 9. - 11. kvetna obrad Otevírání a svecení pramenu "> Novinkou pro letošní sezónu 2014 je pobyt Lécba & Wellness
Lázně a wellness

Lázně Luhačovice se proubouzejí do nové sezony

  • Vydáno14. března 2017
Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití. V roce 2017 lázně lákají na řadu novinek i zajímavých kulturních akcí.
LuhačoviceNejvětší moravské lázně jsou proslulé příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, kterým vetkl přímo pohádkovou podobu architekt Dušan Jurkovič. Základ lázeňské léčby tvoří minerální prameny.

Lázeňský areál v Luhačovicích je vyhlášený řadou architektonicky ceněných staveb i svou celkovou rozlohou. Zajímavou novinkou je produkt „Víkend pro single cestovatele v hotelu Alexandria“ , který byl oceněn Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy jako HIT sezóny pro rok 2017.

Wellness LuhačovicePobyt se řadí k výjimečným produktům na českém trhu vzhledem k cílové skupině, na níž se zaměřuje. Umožňuje účastníkům otevřít nové obzory a lépe poznat sebe sama. Účast na společných aktivitách je zcela dobrovolná. Hosté se setkávají ráno u snídaně a večer při večeři a zapojují se do společenských aktivit podle nálady. Kromě volného vstupu do největšího a nejluxusnějšího wellness centra v Luhačovicích ve stylu starořímských lázní pobyt zahrnuje i řadu relaxačních procedur.

Otevírání pramenůVelkým svátkem v moravských lázních Luhačovice bude 12. – 14. května obřad Otevírání a svěcení pramenů. Třídenní program nabídne celou řadu programů, jež dá hostům nahlédnout do historie lázní, nebudou chybět dobové kostýmy, historické automobily či velocipedy a kolonádní koncerty. V neděli po slavnostní mši svaté vyjde krojovaný průvod s knězem k jednotlivým pramenům, které budou následně posvěceny. Trasa povede jako obvykle od pramene svatého Josefa přes Ottovku až ke kapli svaté Alžběty. Po celé dopoledne ožije lázeňský park vystoupeními folklorních souborů u pramenů, jež se představí v hlavním odpoledním programu na Lázeňském náměstí. Vrcholem "kolonádní sezóny" bude od 17. do 21. července Festival Janáček a Luhačovice.
Dětské lanové centrum Pirátská zátoka v Luhačovicích

Dětské lanové centrum Pirátská zátoka v Luhačovicích

Dětské lanové centrum pod názvem Pirátská zátoka je situováno v příjemném prostředí přehrady, nedaleko Autocampingu Luhačovice, v těsné blízkosti cyklostezky. Je určeno dětem od 3 do 12 let.

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Relaxaci v lázních holdovali už staří Římané. Ti je navštěvovali, aby se duševně osvěžili, fyzicky otužili i porozprávěli s přáteli. Atmosféru starořímských lázní navozuje také nové wellness centrum hotelu Alexandria.

Lázeňský hotel Palace v Luhačovicích

Lázeňský hotel Palace v Luhačovicích

Komfortní lázeňský čtyřhvězdičkový hotel Palace je dominantou Luhačovic. Jeho ideální poloha, vysoká úroveň a rozsah poskytovaných hotelových i léčebných služeb umožňují hostům strávit příjemný lázeňský pobyt.

Sportovně relaxační areál U Solného pramene v Luhačovicích

Sportovně relaxační areál U Solného pramene v Luhačovicích

V bezprostřední blízkosti hotelu Rezidence Ambra v Luhačovicích byla vybudována budova bowlingu s barem, kavárnou a venkovní terasou, vinným sklípkem. Najdete zde dětské hřiště s herními prvky, lanovou dráhou, lezeckou stěnou a venkovní fitness. Svůj koutek zde naleznou hosté všech generací.

Ottovka – nejlidovější luhačovický pramen

Ottovka – nejlidovější luhačovický pramen

Takzvaným nejlidovějším luhačovickým pramenem je Ottovka, který je zároveň třetím nejznámějším pramenem. Vyvěrá na pravém břehu Horní Olšavy, na úpatí Malé Kamenné.

Wellness hotel Rezidence Ambra v Luhačovicích

Wellness hotel Rezidence Ambra v Luhačovicích

Relaxujte v hotelovém Centru vitality v poklidném prostředí moravského městečka Luhačovice, v klidném prostředí u lesa, od centra lázeňského městečka asi 450 m. Oblibu si získal klidem, pohodou a přátelskou atmosférou.

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.