Úvod > Aktuality > Lázně Luhačovice nabízejí jedinečné divadelní zážitky
Lázně Luhačovice nabízejí jedinečné divadelní zážitky
"> "> ">
Lázně a wellness

Lázně Luhačovice nabízejí jedinečné divadelní zážitky

  • Vydáno18. srpna 2019
Už 21. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby se chystá v Luhačovicích, a to od neděle 18. do soboty 24. srpna 2019, představení se uskuteční v Lázeňském divadle. Letošní repertoárová nabídka je – až na jednu výjimku – zcela věrná podtitulu „Přehlídka komorní divadelní tvorby“ a otevírá prostor především zralým hereckým osobnostem. Tou výjimkou bude vystoupení čerstvých absolventů ateliéru muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU, kteří si naposledy, než se rozejdou či roztančí do různých divadel, zahrají Cabaret, jeden z nejlepších světových muzikálů.

V druhé polovině prázdnin budou Luhačovice žít divadlem, a to proto, že ve dnech 18.  až 24. srpna 2019 se v Lázeňském divadle koná 21. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelních Luhačovice.

Kmotrou festivalu se letos stane na pozvání prezidenta festivalu Miloslava Mejzlíka významná a oblíbená česká herečka, paní Libuše Švormová; bude to bezpochyby setkání mimořádně vzácné.

Horská dráhaDivadlo Bolka Polívky přiveze z Brna Horskou dráhu. Ne jako pouťovou atrakci, ale jako komediální pohled na setkání dvou lidí, které prochází neuvěřitelnými zvraty a peripetiemi, až do poslední chvíle dráždícími naši zvědavost. Stejně brilantní jako text francouzského dramatika Erica Assouse jsou herecké výkony Milana Kňažka a Evy Novotné v režii Petra Halberstadta.
 
K neodmyslitelným osobnostem v roli pravidelného návštěvníka Divadelních Luhačovic patří přední slovenský herec Dušan Jamrich. Letos se představí i na jevišti – v monodramatu Trestajúci zločin (divadelní adaptace Viky Janouškové podle novely Jána Johanidese) v roli starého archiváře, který rekapituluje svůj pestrý a komplikovaný život. Sugestivní herecký projev, vnitřně se opírající o silné lidské a společenské téma, udržuje diváka v neustálém napětí.

Zavřete oči, swing přicházíUvolnění přinese titul Zavřete oči, swing přichází… z pera Vlasty Žehrové, která je zároveň režisérkou i herečkou představení po boku Kateřiny Steinerové, Ondřeje Kavana a Zbyňka Frice. Po loňském úspěchu inscenace Červená představí Divadlo v Řeznické koláž příběhů a písní inspirovaných atmosférou dvacátých let minulého století, kdy v dnešních prostorách divadla sídlila věhlasná vinárna V chaloupce, kam občas zašel na skleničku i Oldřich Nový…

Jako z Feydeauovy frašky vystřižena je absurdní situace z komedie současného francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži, když se úspěšný pařížský právník probudí jednoho rána nahý vedle svého podřízeného. Autor nezapře svoji hereckou zkušenost, když rozvíjí příběh s důslednou umanutostí i lehkou hravostí. V inscenaci Slováckého divadla vystupují Tomáš Šulaj, Pavel Šupina, Klára Vojtková a Petra Staňková. Režie Lukáš Kopecký.

Hodný pan doktorO tom, že Čechovovy povídky luhačovickému komornímu jevišti sluší, jsme se nejednou přesvědčili. Tentokrát je přiváží pražské Divadlo U Valšů, a to v mistrné jevištní montáži slavného amerického dramatika Neila Simona Hodný pan doktor a ve zvláště přitažlivém hereckém obsazení: Jan Čenský, Miloslav Mejzlík, Jarmila Švehlová, Filip Tomsa nebo František Skopal a Malvína Pachlová nebo Lenka Zahradnická.

Muzikál Johna Kandera, Freda Ebba a Joa Masteroffa Cabaret patří k ozdobám slavných muzikálových scén. Je strhující svými melodiemi i příběhem vyvěrajícím z atraktivního prostředí šantánu třicátých let, zejména však osudy mladých lidí zmítaných láskou ke svému umění uprostřed nastupujícího německého fašismu. Ke cti studentů JAMU patří odvaha troufnout si na toto náročné dílo. Výsledek? Jejich představení Cabaretu v brněnském Divadle na Orlí byla vždy beznadějně vyprodána. Režie Martin Vokoun, choreografie Barbora Musilová, hudební nastudování Karel Albrecht.

A na závěr ještě tip na besedu s kmotrou festivalu Libuší Švormovou a prezidentem přehlídky Miloslavem Mejzlíkem – ta se bude konat v pátek 23. srpna 2019 v 15 hodin ve Společenském domě.

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Relaxaci v lázních holdovali už staří Římané. Ti je navštěvovali, aby se duševně osvěžili, fyzicky otužili i porozprávěli s přáteli. Atmosféru starořímských lázní navozuje také nové wellness centrum hotelu Alexandria.

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích slouží veřejnosti již přes sto let. Je vyhledávaným místem návštěvníků zdejších lázní a nedílnou součástí kulturního života Luhačovic.

Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna v Luhačovicích nabízí široký sortiment nejen kávy a nápojů, ale také zmrzlinových pohárů s pravou šlehačkou. Bezbariérový přístup, připojení k WiFi a přebalovací pult je zde samozřejmostí.

Pramen Dr. Šťastného – nejzajímavější luhačovický pramen

Pramen Dr. Šťastného – nejzajímavější luhačovický pramen

V blízkosti Lázeňského divadla v Luhačovicích vyvěrá Pramen Dr. Šťastného. Má zvýšený obsah kyseliny borité, fluoru, jodu, lithia a barya a používá se k pitné léčbě.

Vila Alpská růže – lázeňský odpočinek v Luhačovicích

Vila Alpská růže – lázeňský odpočinek v Luhačovicích

Vila Alpská růže se nachází v klidném centru lázní Luhačovice, nedaleko kolonády a minerálních pramenů. Tato kulturní památka je charakteristickou ukázkou architektury tzv. alpského stylu, který určoval podobu luhačovických lázní ve druhé polovině 19. století.

Další aktuality