Úvod > Aktuality > Lázně Jeseník plánují krytý balneopark s aquaparkem
Lázně Jeseník plánují krytý balneopark s aquaparkem
"> "> ">
Lázně a wellness

Lázně Jeseník plánují krytý balneopark s aquaparkem

  • Vydáno27. ledna 2016
Unikátní balneopark pod širým nebem nemá ve světě obdoby. Lidé kvůli němu do Jeseníku přijíždějí ze všech koutů Evropy. V jesenických lázních se proto plánuje unikátní aquapark s procedurami Vincenze Priessnitze. Na rozdíl od venkovního balneoparku si lidé budou moci užívat ozdravné procedury celoročně.
balneopark.jpgVe světě nemá obdoby, do Jeseníku kvůli němu míří lidé z celé střední Evropy. Řeč je o unikátním balneoparku pod širým nebem, v němž si může každý vyzkoušet procedury nejslavnějšího jesenického rodáka Vincenze Priessnitze. Společnost Vincenze Priessnitze chce nyní v jesenických lázních vybudovat zařízení, kde by si lidé mohli užívat proslulé procedury celoročně. Krytý balneoprovoz by navíc částečně nahradil aquapark, o jehož vybudování dlouhodobě marně usilovala místní radnice.

Kryté zařízení by mělo vzniknout z bývalého lázeňského balneoprovozu u budovy Mír, který je již přes deset let nefunkční. Kromě Priessnitzových procedur tam bude část zaměřená na klasickou vodoléčbu a také sekce věnovaná bazénovým komplexům.
Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Sedmikilometrová stezka vede kolem léčebných pramenů Lázní Jeseník a seznámíte se na ní nejen o historii Jeseníku a lázních, ale také o tvrdém životě Vincenze Priessnitze, který zde roku 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě. V blízkém okolí vyvěrá ze země okolo 80 pramenů.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.