Úvod > Aktuality > Lázně Jáchymov lákají na skvělý relax, ve městě se otevřela nová expozice Latinské školy
Lázně Jáchymov lákají na skvělý relax, ve městě se otevřela nová expozice Latinské školy
"> "> "> Lázne Jáchymov lákají na skvelý relax i novinky ve skiareálu Klínovec "> Trešnickou na dortu je pak letošní novinka - nejdelší sjezdovka v CR, témer 3 km dlouhá a velmi široká cervená trat "> Návštevníci si mohou vybrat z nabídky krátkodobých pobytových balícku
Životní styl

Lázně Jáchymov lákají na skvělý relax, ve městě se otevřela nová expozice Latinské školy

  • Vydáno9. ledna 2020
Léčebné lázně Jáchymov a.s. mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu základnímu léčebnému prostředku – radonovým minerálním vodám. Dokonalý odpočinek se zde snoubí s širokou nabídku sportovních aktivit. V zimě si skvěle zalyžujete v propojeném skiareálu Klínovec – Neklid, dostupné je lyžování v lyžařském areálu Fichtelberg na německé straně hor. V samotném Jáchymově objevíte letos zcela novou expozici starobylých knih s názvem Knihovna Latinské školy.
LázněJáchymovské lázně mají za sebou více stoletou tradici. Jde o první radonové lázně světa. Jejich primát není jen historický. Současně jsou totiž i nejúčinnější. Jejich provozovatel a.s. Léčebné lázně Jáchymov je dceřinou společností Lázní Luhačovice a.s. Dohromady tvoří pod značkou Spa and Wellness Nature Resort největší lázeňské uskupení v ČR s více než 2500 lůžek i nejširším indikačním zaměřením. V Jáchymově lázně provozují lázeňské komplexy, hotely a  penziony  s celkovou kapacitou 1200 lůžek, z jejichž nabídky si vybere každý. Čítají jak cenově dostupné a přitom opravené dependance na hranici třech hvězd až po pokoje typu Superior, Suit či De Luxe v neoklasicistické dominantě Jáchymova Radium Paláci.

zima v lázních JáchymovTradičními návštěvníky lázní jsou pacienti, kteří přijíždějí za unikátní radonovou léčbou, která  jim účinně pomáhá při onemocnění pohybového aparátu či neurologických obtížích. Rok od roku lázně ale víc a víc objevuje mladší, zdravá a aktivnější klientela. Nejde jen o relaxaci a uvolnění hledající skupinky žen či páry ve středním věku a vyčerpané manažery hledající klid bez počítače či základní medicínský screening. Přibývají také pobyty rodin s dětmi nebo vyloženě mladých lidí, spojené s aktivním trávením volného času nebo gurmánskými zážitky.
 

Do Lázní Jáchymov za skvělým lyžováním

Jáchymov AgricolaVedle vlastních aktivit a rozvoje služeb či jejich kvality tomu významně nahrává dynamický rozvoj okolních lyžařských středisek, zejména na Klínovci. Lázně tento trend zachytily včas a dnes nabízejí apartmány, studia s kuchyňkami, lyžárnami a wellness zázemím. Přirozeným spojovacím můstkem mezi lázněmi a lyžařským středisky se stalo před pěti lety dokončené bazénové centrum Agicola, které do centra lázní po vzoru alpských středisek láká lyžaře po odložení lyží na sauny, parní box, bazény, skluzavku, kneippův chodník, whirlpool, masáže, koupele, aquafitness nebo třeba solnou jeskyni a kryokabinu

Ski KlínovecOd ubytování v kapacitách lázní lyžaře v minulosti odrazovala poměrně složitá doprava přes několik výrazných serpentin, kde nebyla výjimkou nutnost nasadit řetězy. Tuto nepříjemnost několik sezón zcela eliminuje napojení vrcholu Klínovce na jáchymovské údolí novou moderní lanovou rychlodráhou, která spolu s pravidelným skibusem zpřístupní hostům lázeňského areálu jedeno z největších lyžařských středisek v ČR.

Od sezóny 2018/19 se podařilo propojit Skiareál Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu zároveň s přímým lyžařským propojením s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšířil z původních 33 km na 47 km, z toho je většina zasněžována technickým sněhem. Jako každý rok je i letos Skiareál Klínovec propojen s německým Fichtelbergem pod názvem InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec. Jedná se o největší německé lyžařské středisko v Krušnách horách. Kromě sjezdovek a lyžařských stop tu najdete také skokanský můstek, snowpark a snowtubing.

lázně JáchymovNávštěvníci si v Jáchymově mohou vybrat z nabídky krátkodobých pobytových balíčků, které obsahují ubytování se snídaní, polopenzí či plnou penzí bufetovou či alacarte formou, vstup do aquacentra a skipass s dopravou k jáchymovské lanovce zdarma. Mohou také volit z nabídky wellnessových programů jednotlivých lázeňských hotelů. V neposlední řadě lze zvolit ubytování v hotelu či penzionu se snídaní a ostatní relaxační procedury si na místě dokoupit.
 

Nová expozice Knihovna Latinské školy

knihyV Jáchymově, ve sklepních prostorách radnice, si od ledna 2020 prohlédnete unikátní expozici starých tisků a rukopisů s názvem "Knihovna Latinské školy". Knihy byly asi 250 let ztracené, ukryté na půdě radnice. Po objevení trvalo více než 100 let, než sbírka prošla restaurováním a po letech, kdy byly její části na různých místech země, se nakonec všech víc než 200 knih vrátilo do Jáchymova.

Většina svazků pochází z počátku 16. století, ale ve sbírce je například i Starý zákon ze 13. století i fragmenty textů z počátku 12. století. Unikátem je i 70 takzvaných libri catenati, tedy svazků s řetězem. Ten se používal ve školních knihovnách, knihy bývaly tehdy připoutávány, aby si je žáci nemohli odnášet. Součástí expozice jsou také knihařská dílna i hudební místnost, ve které je umístěna největší kniha sbírky – renesanční zpěvník. Kromě expozice vzniklo ve sklepení také nové infocentrum a internetová kavárna.
Expozice Knihovna Latinské školy v Jáchymově

Expozice Knihovna Latinské školy v Jáchymově

V Jáchymově, ve sklepních prostorách radnice, si prohlédnete unikátní expozici starých tisků a rukopisů s názvem "Knihovna Latinské školy". Kromě expozice vzniklo ve sklepení také nové infocentrum a internetová kavárna.

Hotel Radium Palace – Lázně Jáchymov

Hotel Radium Palace – Lázně Jáchymov

Ať už dáváte přednost dovolené plné sportovních aktivit v Krušných horách nebo wellnessu, z naší bohaté nabídky pobytů si určitě vyberete. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou!

Aquacentrum Agricola

Aquacentrum Agricola

Pod jednou střechou zde můžete využít dvě 25 metrové plavecké dráhy o teplotě vody pohybující se kolem 28°C, pro malé vodní nadšence je zde dětské brouzdaliště s teplotou vody kolem 32°C a pro ty větší, super rychlý tobogán!

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Na vrchol nejvyšší hory Krušných hor vede sedačková lanová dráha a to z Jáchymova přímo na vrchol Klínovce (1244 m. n. m.). Dolní stanice lanovky je vzdálena cca 3 km od středu města Jáchymova, horní pak cca 3 km od nejvýše položeného města v České republice – Božího Daru.

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.