Úvod > Aktuality > Lázně Jáchymov lákají na skvělý relax i novinky ve skiareálu Klínovec

Lázně Jáchymov lákají na skvělý relax i novinky ve skiareálu Klínovec

Vydáno 20. prosince 2018 Životní styl
Léčebné lázně Jáchymov a.s. mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu základnímu léčebnému prostředku - radonovým minerálním vodám. Dokonalý odpočinek se zde snoubí s širokou nabídku sportovních aktivit. Letošní novinkou v této oblasti je propojení skiareálu Klínovec se sousedním Neklidem na Božím Daru.
LázněJáchymovské lázně mají za sebou více stoletou tradici. Jde o první radonové lázně světa. Jejich primát není jen historický. Současně jsou totiž i nejúčinnější. Jejich provozovatel a.s. Léčebné lázně Jáchymov je dceřinou společností Lázní Luhačovice a.s. Dohromady tvoří pod značkou Spa and Wellness Nature Resort největší lázeňské uskupení v ČR s více než 2500 lůžek i nejširším indikačním zaměřením. V Jáchymově lázně provozují lázeňské komplexy, hotely a  penziony  s celkovou kapacitou 1200 lůžek, z jejichž nabídky si vybere každý. Čítají jak cenově dostupné a přitom opravené dependance na hranici třech hvězd až po pokoje typu Superior, Suit či De Luxe v neoklasicistické dominantě Jáchymova Radium Paláci.

Jáchymov Radium PalaceTradičními návštěvníky lázní jsou pacienti, kteří přijíždějí za unikátní radonovou léčbou, která  jim účinně pomáhá při onemocnění pohybového aparátu či neurologických obtížích. Rok od roku lázně ale víc a víc objevuje mladší, zdravá a aktivnější klientela. Nejde jen o relaxaci a uvolnění hledající skupinky žen či páry ve středním věku a vyčerpané manažery hledající klid bez počítače či základní medicínský screening. Přibývají také pobyty rodin s dětmi nebo vyloženě mladých lidí, spojené s aktivním trávením volného času nebo gurmánskými zážitky.
 

Do Lázní Jáchymov za skvělým lyžováním

Jáchymov AgricolaVedle vlastních aktivit a rozvoje služeb či jejich kvality tomu významně nahrává dynamický rozvoj okolních lyžařských středisek, zejména na Klínovci. Lázně tento trend zachytily včas a dnes nabízejí apartmány, studia s kuchyňkami, lyžárnami a wellness zázemím. Přirozeným spojovacím můstkem mezi lázněmi a lyžařským středisky se stalo před pěti lety dokončené bazénové centrum Agicola, které do centra lázní po vzoru alpských středisek láká lyžaře po odložení lyží na sauny, parní box, bazény, skluzavku, kneippův chodník, whirlpool, masáže, koupele, aquafitness nebo třeba solnou jeskyni a kryokabinu

KlínovecOd ubytování v kapacitách lázní lyžaře v minulosti odrazovala poměrně složitá doprava přes několik výrazných serpentin, kde nebyla výjimkou nutnost nasadit řetězy. Tuto nepříjemnost několik sezón zcela eliminuje napojení vrcholu Klínovce na jáchymovské údolí novou moderní lanovou rychlodráhou, která spolu s pravidelným skibusem zpřístupní hostům lázeňského areálu jedeno z největších lyžařských středisek v ČR. Třešničkou na dortu je pak letošní novinka - propojení Skiareálu Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu a přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšířil z původních 33 km na 47 km, z toho je většina zasněžována technickým sněhem.

Návštěvníci si mohou vybrat z nabídky krátkodobých pobytových balíčků, které obsahují ubytování se snídaní, polopenzí či plnou penzí bufetovou či alacarte formou, vstup do aquacentra a skipass s dopravou k jáchymovské lanovce zdarma. Mohou také volit z nabídky wellnessových programů jednotlivých lázeňských hotelů. V neposlední řadě lze zvolit ubytování v hotelu či penzionu se snídaní a ostatní relaxační procedury si na místě dokoupit.
Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Aquacentrum Agricola

Aquacentrum Agricola

V Aquacentru Agricola si můžete v kterémkoliv ročním období užít dvě 25 metrové plavecké dráhy, tobogán, rehabilitační bazének, finskou saunu s parním boxem, kneippův chodník, dětský bazének se skluzavkou a vodopádem, kryokabinu či pobyt v solné jeskyni.

Léčebné lázně Jáchymov - specialista na léčbu pohybového aparátu a wellness

Léčebné lázně Jáchymov - specialista na léčbu pohybového aparátu a wellness

Lázně Jáchymov jsou jedinečné. První radonové lázně na světě vás opět postaví na nohy a pomohou dlouhodobě od bolestí. Léčí se zde pomocí radonové vody, která nemá na rozdíl od jiných zdrojů účinky chemické, ale energetické.

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Na vrchol nejvyšší hory Krušných hor vede sedačková lanová dráha a to z Jáchymova přímo na vrchol Klínovce (1244 m. n. m.). Dolní stanice lanovky je vzdálena cca 3 km od středu města Jáchymova, horní pak cca 3 km od nejvýše položeného města v České republice - Božího Daru.

Lázeňský dům Radium Palace v Jáchymově

Lázeňský dům Radium Palace v Jáchymově

Léčebné lázně Jáchymov jsou svým přírodním léčivým zdrojem naprosto jedinečné a odlišné. Léčí pomocí radonové vody, která nemá na rozdíl od jiných zdrojů účinky chemické, ale energetické. Odpočinout si můžete třeba v Hotelu Radium Palace s termální léčivou vodou uvnitř objektu.

Další aktuality

3.10.
2019
Swamp, Pecopala, Salingburg, Ballymote: cestování za exotikou

Swamp, Pecopala, Salingburg, Ballymote: cestování za exotikou

Západočeské lázně | Životní styl
28.5.
2019
Karnevalové divadelní toulky rozveselí Karlovy Vary

Karnevalové divadelní toulky rozveselí Karlovy Vary

Západočeské lázně | Životní styl
15.5.
2019
Farma Kozodoj zve o víkendu na jarní bioslavnosti

Farma Kozodoj zve o víkendu na jarní bioslavnosti

Západočeské lázně | Životní styl