Úvod > Aktuality > Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon

Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon

Vydáno 9. března 2014 Lázně a wellness
Léčebné Lázně Bohdaneč otevřely po částečné rekonstrukci pavilon Gočár. Budova, jejímž autorem je slavný architekt Josef Gočár, byla veřejnosti uzavřena více než rok. Obnovu kubistické výzdoby a další opravy, má vedení lázní v plánu v příštích letech.
Lázně BohdanečZačátkem března 2014 otevřely Lázně Bohdaneč pro své klienty pavilon Gočár. Tento lázeňský pavilon byl slavnostně otevřen 1. května 1913 a architekt Gočár navrhl nejen jeho vnější podobu, ale i kompletní interiér stavby včetně nábytku, lustrů a výmalby. V roce 1926 prošel pavilon první rekonstrukcí, kdy bylo přistavěno druhé patro. To však už nenavázalo zcela na původní kubistický ráz a objekt poznamenala i přestavba z poloviny 60. let.

Budova byla v současnosti zavřená víc než rok a po částečné rekonstrukci už přivítala první hosty. Další opravy, kam patří i obnova kubistické výzdoby, má vedení lázní v plánu. Ty zahrnovaly například úpravu střechy, parapetů, vodovodních rozvodů, odpadů či elektroinstalace. Přízemí budovy na drobné úpravy teprve čeká. Až bude vše hotovo, zřídí zde lázně reprezentativní klientské centrum

Léčebné Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění. Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos plánováno na 3. května 2014.
Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Finskou saunu, masáže, parní lázeň, vířivku, aromaterapii a mnoho dalších procedur pro zdraví, relax a dobrou kondici nabízí Wellness centrum v objektu Léčebných lázní Bohdaneč.

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Wellness de luxe je unikátní odpočinkový program zaplněný špičkovými procedurami. Skladba procedur je navržena s důrazem na relaxaci a vaši celkovou regeneraci.

Další aktuality

26.4.
2016
V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

Východní Čechy | Lázně a wellness
10.2.
2015
Léčebné lázně Bohdaneč otevřou pavilon Bílý

Léčebné lázně Bohdaneč otevřou pavilon Bílý

Východní Čechy | Lázně a wellness