Úvod > Aktuality > Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon
Lázne Bohdanec opet otevrely Gocáruv pavilon
"> Lázne Bohdanec opet otevrely Gocáruv pavilon "> Budova byla v soucasnosti zavrená víc než rok a po cástecné rekonstrukci už privítala první hosty "> Lécebné Lázne Bohdanec se specializují na lécbu pohybového aparátu
Lázně a wellness

Lázně Bohdaneč opět otevřely Gočárův pavilon

  • Vydáno9. března 2014
Léčebné Lázně Bohdaneč otevřely po částečné rekonstrukci pavilon Gočár. Budova, jejímž autorem je slavný architekt Josef Gočár, byla veřejnosti uzavřena více než rok. Obnovu kubistické výzdoby a další opravy, má vedení lázní v plánu v příštích letech.
Lázně BohdanečZačátkem března 2014 otevřely Lázně Bohdaneč pro své klienty pavilon Gočár. Tento lázeňský pavilon byl slavnostně otevřen 1. května 1913 a architekt Gočár navrhl nejen jeho vnější podobu, ale i kompletní interiér stavby včetně nábytku, lustrů a výmalby. V roce 1926 prošel pavilon první rekonstrukcí, kdy bylo přistavěno druhé patro. To však už nenavázalo zcela na původní kubistický ráz a objekt poznamenala i přestavba z poloviny 60. let.

Budova byla v současnosti zavřená víc než rok a po částečné rekonstrukci už přivítala první hosty. Další opravy, kam patří i obnova kubistické výzdoby, má vedení lázní v plánu. Ty zahrnovaly například úpravu střechy, parapetů, vodovodních rozvodů, odpadů či elektroinstalace. Přízemí budovy na drobné úpravy teprve čeká. Až bude vše hotovo, zřídí zde lázně reprezentativní klientské centrum

Léčebné Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění. Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos plánováno na 3. května 2014.
Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Finskou saunu, masáže, parní lázeň, vířivku, aromaterapii a mnoho dalších procedur pro zdraví, relax a dobrou kondici nabízí Wellness centrum v objektu Léčebných lázní Bohdaneč.

Léčebné lázně Bohdaneč – specialisté na léčbu pohybového aparátu

Léčebné lázně Bohdaneč – specialisté na léčbu pohybového aparátu

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Vynikající specialisté, široká nabídka léčebných a wellness procedur, masáží, zábalů a léčebných, relaxačních pobytů vás přesvědčí o správné volbě.

Další aktuality

28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika
5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky
28.7.
2022
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Pardubický kraj | Památky