Úvod > Aktuality > Lázeňský festival jablek se chystá tuto neděli v Mariánských Lázních
Lázeňský festival jablek se chystá tuto neděli v Mariánských Lázních
"> "> "> "> Jablka ve všech podobách "> Jablícka ">
Gurmánská turistika

Lázeňský festival jablek se chystá tuto neděli v Mariánských Lázních

  • Vydáno11. října 2019
V neděli 13. října se bude konat na Kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních osmý ročník podzimního festivalu s vůní jablečného štrůdlu. Přijďte nasát atmosféru sklizně, dozvědět se zajímavosti z oblasti ovocnářství a vychutnat si jablečné speciality. Hezkou tradicí festivalu se stalo hlasování návštěvníků v soutěži o „Nejkrásnější jablko“ vypěstované místními zahrádkáři.

Mariánské LázněProgram festivalu jablek na kolonádě v Mariánských Lázních je doslova nabitý, po celý den bude na co se dívat. Program festivalu je celodenní a letos bohatší než dřív – jarmark místních výrobců a řemeslníků, výstava regionálních odrůd ovoce a zahrádkářských výpěstků místních zahrádkářských organizací, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, hudební vystoupení a tématické soutěže.

Již od jedenácti hodin dopoledne bude připravena výstava ovoce, kde bude možno zhlédnout jak dříve pěstované odrůdy jablek a hrušek, tak i současně roubované odrůdy ovoce.

Pečete nejlepší štrúdl? Změřte svůj kulinářský um v soutěži o "Nejchutnější jablečný moučník v Mariánských Lázních". Příjem výrobků bude probíhat od 8 do 9 hodin v kolonádě pod střechou, v jižní části. Vyhlášení soutěže proběhne ve 13:15 hodin.

Po celý den bude také probíhat jarmark místních tradičních výrobců a řemeslníků. Pro děti i dospělé budou připraveny tvůrčí dílny, kde si návštěvníci budou moci vytvořit vlastní produkty s jablečnou tématikou. Každou lichou hodinu také zahraje Zpívající fontána. Zlatým hřebem programu bude vystoupení česko-amerického tria Dobré ráno blues band. Podzimní kolonádu rozzáří svou energií, hravostí a bravurními instrumentálními výkony.

Lázeňský festival jablek v Mariánských Lázních

9.10.
Lázeňský festival jablek v Mariánských Lázních

Sklizeň jablek a konec sezóny si Mariánské Lázně připomínají Lázeňským festivalem jablek (9.10.). Vůně skořice zaplní kolonádu a účastníci mohou ochutnat jablečné speciality a dozvědět se zajímavosti z ovocnářství.

Rudolfův pramen v Mariánských Lázních

Rudolfův pramen v Mariánských Lázních

Rudolfův pramen vyvěrá v lukách v Úšovicích a byl známý jako pramen Luční. Voda z pramene Rudolf se užívá k pitné léčbě a na koupání. Ochutnat jej můžete v pavilonu Křížového pramene na kolonádě.

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Výstavní lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Nejstarší zachycený minerální pramen na území Mariánských Lázní je Ferdinandův pramen, který má sedm vývěrů. Pro pitnou léčbu se užívá Ferdinand I. a stáčí se do lahví jako výtečná stolní voda Excelsior. Vývěry se nacházejí v kolonádě Ferdinandova pramene, v nádherném parku.

Zpívající fontána v Mariánských lázních

Zpívající fontána v Mariánských lázních

Zpívající fontána byla vybudována v letech 1982 – 1986 při rekonstrukci promenády akademickým architektem Pavlem Mikšíkem. Působivé vodní obrazce jsou tvořeny z deseti střikových systémů, jejichž kombinace řídí počítač.

Karolinin pramen v Mariánských Lázních

Karolinin pramen v Mariánských Lázních

Karolinin pramen je pramen minerální vody v Mariánských Lázních. Má poměrně vyšší obsah hořčíku. Pavilon Karolinina pramene je volně přístupný v letním období.

Lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních

Lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních

Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Hlavní kolonáda Mariánských Lázní je novobarokní stavba z let 1888-1889, která se stala dominantou lázeňské promenády.