Úvod > Aktuality > Lázeňské město Jeseník ožívá na mikulášský víkend zajímavými akcemi
Druhý adventní víkend
"> Druhý adventní víkend "> Mikulášský víkend v Jeseníku "> Vánocní jarmark ve Vodní tvrzi v Jeseníku
Zážitky

Lázeňské město Jeseník ožívá na mikulášský víkend zajímavými akcemi

  • Vydáno4. prosince 2014
Nezadržitelně se blíží druhá neděle adventní a mikulášský víkend. V Jeseníku jeho kouzlo podtrhne nejen čertovská show, ale také kouzelná atmosféra vánočního jarmarku nebo jedinečný vánoční koncert Petra Bendeho a cimbálové muziky Grajcar. Přijměte pozvání do předvánočního lázeňského města mezi horami.
Lázeňské město Jeseník ožívá na mikulášský víkend zajímavými akcemiK předvečeru svátku štědrého světce z antické Myry patří mikulášská nadílka. Jaká bude v Jeseníku? Vybrat si můžete hned ze dvou. Už ve tři hodiny v Jeseníku odstartuje Mikulášské dovádění. Středisko volného času DUHA Jeseník pro děti připravilo výtvarné dílny s adventní tematikou a dokonce dětský předvánoční jarmark. Poté se nejen děti mohou od 17 hodin na Masarykově náměstí těšit na koledy, soutěže a samozřejmě na příchod Mikuláše s doprovodem. Nebude chybět ani slavnostní rozsvícení dvanáctimetrového vánočního stromu, který tentokrát pochází ze soukromé zahrady z nedaleké Lipové-lázní.

Pokud byste chtěli zažít méně tradiční mikulášskou nadílku, neváhejte se rozjet do Priessnitzových léčebných lázní. Měli byste ovšem splnit jednu podmínku: vezměte si s sebou brusle! Lázeňský Mikuláš totiž bude v pátek 5. 12. od 16 hodin nadělovat na ledě. Tam teprve poznáte, jak sportovně nadaní jsou čerti, nebo jestli anděl umí piruety. 

od páteční druhé hodiny odpolední před jesenickou tvrzí zavoní vánoční punč a horká medovina, rozezní se loutny středověkých muzikantů a ruce zručných řemeslníků budou čarovat vánoční dárky ze slámy, drátků, kovu nebo plstění. Největším lákadlem pro děti bude jistě živý betlém, a pokud ještě nikdy nejely na velbloudovi, na vánočním jarmarku budou mít jedinečnou příležitost až do soboty 6. prosince. Až si užijete kouzla středověkých řemesel, navštivte v muzeu Jesenicka výstavu Kouzlo loutkového divadla, vždyť právě loutky a loutková divadla odpradávna také patřily k vánočním svátkům.

K dokonalému mikulášskému víkendu chybí jen velký hudební zážitek. I ten vám mohou v Jeseníku nabídnout, protože patří mezi 16 měst v republice, které v adventním čase přivítají na svých pódiích Petra Bendeho. V sobotu 6. prosince v 17 hodin v sále IPOS vystoupí v rámci svého vánočního turné společně s cimbálovou muzikou Grajcar z Dolních Bojanovic.
Vlastivědné muzeum Jesenicka

Vlastivědné muzeum Jesenicka

Ve vodní tvrzi v Jeseníku naleznete stálé muzejní expozice archeologie a historie a geologická výstava Spirála času Země. Ve sklepení se nachází unikátní výstava o čarodějnických procesech na Jesenicku.

Vodní tvrz Jeseník – expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Vodní tvrz Jeseník – expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Navštivte novou stálou expozici ve Vlastivědném muzeu Jesenicka ve Vodní tvrzi v Jeseníku. Expozice je věnovaná čarodějnickým procesům na Jesenicku v 17. století. Po stránce odborné, technické, stavební, ale i výtvarné jde o zcela mimořádný počin.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.