Úvod > Aktuality > Lázeňská sezona 2013 startuje
Lázeňská sezona 2013 startuje
"> "> "> "> "> ">
Lázně a wellness

Lázeňská sezona 2013 startuje

  • Vydáno15. dubna 2013
Česká republika je lázeňskou velmocí s několikasetletou tradicí pyšnící se téměř čtyřiceti lázeňskými místy v zemi. Navíc je české lázeňství známé harmonickým propojením lékařské vědy a přírody. Přijeďte k nám omládnout. Začátek nových lázeňských sezon se ve většině českých lázní odehrává v květnu. Jaro je v plném proudu, čas nahrává procházkám, odpočinku a wellness radovánkám. Proč se tedy nevypravit do českých lázní a být u slavnostního svěcení pramenů?
Návrat do zlatých časů
Zahájení lázeňské sezony si umějí užít ve městě Bělohradě, sezonu otevírá akce Zlatá éra lázeňství. Atraktivní akce je letos tematicky slaďená, celé město se vrátí v čase téměř o sto let zpátky, do doby, která je označovaná za dobu největšího rozkvětu lázeňství v Čechách. Nezapomeňte si na 25. května přibalit stylové šaty koncipované do dob mafiánů, tanečnic charlestonu a kankánu.

Otevírání Luhačovických pramenů
nejznámějších moravských lázní.
Lázně Luhačovice přivítají sezonu třídenními oslavami s bohatým programem. V pátek 10. května budou probíhat oslavy převážně na náměstí a těšit se můžete na přehlídku historických vozidel a bicyklů, na živé obrazy z historie Luhačovic a koncert houslového virtuosa Pavla Šporcla a Gipsy Way / Romano Stilo Ensemble. Neděle bude ve znamení mše svaté v kostele svaté Rodiny, po které bude následovat svěcení pramenů. To vše za doprovodu krojovaných účastníků folklorních souborů. Na své si přijdou i děti, pro které je připraveno dětské hřiště, lezecká stěna a další zařízení sloužící pro aktivní oddech. Celý areál bude také přístupný široké veřejnosti.

Lázně Teplice slaví 859. sezonu

Lázně Teplice s nejdelší tradicí v Čechách letos otevírají neuvěřitelnou 859. sezonu každoročním svěcením pramenů 25. května. Velká společenská událost pro obyvatele i návštěvníky lázní zahrnuje jak zábavní program s desítkami koncertů, tak svěcení pramenů. Podobně jako jinde i v nejstarších českých lázních tato tradice vychází ze starých pohanských obřadů otevírání studánek – a stejně jako za starých časů má i nyní symbolicky zachovat životodárnou energii a léčebnou sílu těchto přírodních zdrojů. Závěr dne ukončí slavnostní ohňostroj.

Bertiny lázně v Třeboni
Letos otevírají slatinné lázně v Třeboni svoji 130. sezonu 18. května. Bertiny lázně mají jméno po dceři zakladatele novodobé lázeňské tradice Václava Hucka – Bertě Huckové. Třebonští zahájí sezonu historickým průvodem v kostýmech od Lázní Aurora do centra města k Bertiným lázním, kde bude již tradiční svěcení třeboňského černého zlata – čili slatiny. Samozřejmostí je po celý den volný vstup do lázeňských bazénů a prohlídky obou lázeňských domů. Přijeďte si pohladit tělo i duši do Třeboně.

Zahájení lázeňské sezóny v Jáchymově 24.-26.května 2013 se ponese v duchu Karla Maye a jeho hrdinů. May se v jáchymovských lázních léčil od 18.5. do 17.6. 1911. V návaznosti na výstavu o Karlu Mayovi v Náprstkově muzeu v Praze se i Jáchymov připojuje k uctění odkazu tohoto autora.

Zahájení lázeňské sezony v Mariánských Lázních se uskuteční ve dnech od 10. do 12. května. U Křížového pramene proběhne žehnání pramenům a tím se i zahájí lázeňská sezona. Vše ukončí Zpívající fontána svou slavnostní skladbou. Slavnostní koncert se uskuteční 10. května od 19.30 hodin ve společenském domě Casino. Zahraje zde Západočeský symfonický orchestr a zazní skladby Antonína Dvořáka. Součástí oslav bývá nová skladba pro Zpívající fontánu, jednu z největších lázeňských atrakcí. Fontána je v provozu denně od konce dubna do konce října, při posledních představeních ve 21 a 22 hodin navíc provází hudbu a vodní efekty barevné osvětlení.

O něco dříve zahájí lázeňskou sezonu v Karlových Varech. Zde vše propukne už 30. dubna a skončí 5. května. Karlovarský zahajovací program je letos opravdu obsáhlý a na své si přijdou snad úplně všichni. Součástí zahájení také takzvané Pálení čarodějnic, které se uskuteční na Sokolském vrchu. Slavnostní svěcení pramenů se uskuteční v sobotu 4. května na pódiu Mlýnské kolonády. Nová sezona v Karlových Varech bývá tradičně spojená se svěcením minerálních pramenů a s oslavami jara. Lázněmi projíždí historický průvod v čele se zakladatelem města králem Karlem IV., konají se koncerty, řemeslný jarmark a řada doprovodných programů. Těšit se můžete i na báječné lázeňské oplatky, ohňostroj a slavnostní galavečer v Grandhotelu Pupp, který provozuje lázně od roku 1701.

Podlehněte kouzlu Františkových Lázní
Připomenout si atmosféru před více než 220 lety – časné pitné kúry, procházet se lehce a beze stresu ranním městem v dobře padnoucím fraku a vycházkových šatech. Že jste se zasnili? Nemusíte jen snít. Přijeďte 18. května do Františkových Lázní a atmosféru zlatého času lázeňství vyzkoušejte na vlastní kůži. Po světském zahájení sezony přijde na řadu duchovní oslava se svěcením pramenů. Celý den bude provázet původní Císařskou ulici hudba, zpěv i tanec. Podlehněte kouzlu těchto lázní jako státníci císař František, kníže Metternich i kancléř Bismarck, nebo jako umělci Johann Strauss ml., Johann Wolfgang Goethe, Ludwig van Beethoven a další.

Tak tedy buďte u toho, bavte se a načerpejte energii do nové sezony. Vyberte si některé ze slavných českých lázní a přijeďte oslavit velkolepé zahájení letošní sezony.


Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Lázeňský hotel Judita v Teplicích

Lázeňský hotel Judita v Teplicích

Teplice v Čechách jsou tedy nejstaršími lázněmi v České republice. Nyní můžete toto léčení založené na dlouhodobé tradici vyzkoušet i vy.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Františkovy Lázně – lázně jako za starých dobrých časů

Františkovy Lázně – lázně jako za starých dobrých časů

Chcete se vrátit v čase do přelomu 18. a 19. století a nechat se hýčkat jako lázeňští hosté v dávných časech? Vyberte si malebné Františkovy Lázně s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků.

Zpívající fontána v Mariánských lázních

Zpívající fontána v Mariánských lázních

Zpívající fontána byla vybudována v letech 1982 – 1986 při rekonstrukci promenády akademickým architektem Pavlem Mikšíkem. Působivé vodní obrazce jsou tvořeny z deseti střikových systémů, jejichž kombinace řídí počítač.

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled. Na recepci Grandhotelu si určitě všimnete unikátních nástěnných hodin.

Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání téměř 140 let. Lázně se zaměřují na léčbu poruch pohybového aparátu, léčebnou rehabilitaci a wellness. Součástí lázeňského komplexu je také Sportpark s venkovními kurty a tenisovou halou.