!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Lanškrounská kopa zve na výlet i městské slavnosti
Lanškrounská kopa
"> Lanškrounská kopa "> Lanškrounská kopa "> Lanškrounská kopa
Letní sporty

Lanškrounská kopa zve na výlet i městské slavnosti

  • Vydáno10. září 2019
Tradiční dálkový pochod Lanškrounská kopa, při kterém můžete poznat zblízka lanškrounský region, se koná 13. až 14. září 2019. Turisté si mohou vybrat z pěších i cyklistických výletů různých délek a obtížností, pro děti je připraven pohádkový les.

Letošní 51. ročník Lanškrounské kopy se bude konat v pátek 13. a v sobotu 14. září 2019. Zúčastnit se mohou jak pěší turisté, tak cyklisté a mohou si vybrat z celé řady různě dlouhých a různě náročných tras.

Pro milovníky turistiky jsou připraveny trasy 5, 10, 15, 20, 30, 60 a 100 kilometrů dlouhé, pro cyklisty 20, 30, 50, 70 a 110 kilometrů po silnici a 60 kilometrů terénem po trase Kopy. Na pěší stokilometrovou trasu vyrážejí za šancí získat originální medaili zhotovenou jen pro tuto příležitost ti nejzdatnější turisté od radnice už v pátek.

Slavnostní start Lanškrounské kopy se uskuteční v sobotu o půl deváté na náměstí, cíl je tamtéž. Na trasách pochodu bude k dispozici občerstvení a v cíli obdrží všichni účastníci pochodu medaili a diplom.
 

Městské slavnosti mají pestrý program

LanškrounSoučasně probíhá na náměstích a v ulicích Lanškrouna velká celodenní lidová veselice, městské slavnosti s vystoupením řady hudebních skupin, divadelními představeními i tradičními trhy. Slavnosti začínají již v pátek dopoledne a budou probíhat po oba dny, tedy v pátek a v sobotu do pozdního večera.

Kulturní program bude po celou dobu konání akce velmi pestrý, na náměstí J. M. Marků vystoupí v pátek večer například kapela Vaťák (Kabát revival), AC/DC revival, Alkehol a na závěr Hadron. V sobotním programu účinkují kapely New Time Orchestra, Slza, Janek Ledecký s kapelou a Wasabi.

Přírodní koupaliště Dlouhý rybník v Lanškrouně

Přírodní koupaliště Dlouhý rybník v Lanškrouně

Rekreační oblast v okolí Dlouhého rybníka nabízí upravené přírodní koupaliště a široké možnosti sportovního vyžití. Od léta 2018 lze na rybníku využít osmnácti metrů dlouhé molo.

Naučná stezka a přírodní park Lanškrounské rybníky

Naučná stezka a přírodní park Lanškrounské rybníky

Naučná stezka a přírodní park Lanškrounské rybníky se rozkládá západně od Lanškrouna jako součást příměstské rekreační zóny areálu přírodního koupaliště u rybníku Dlouhý.

Nový zámek u Lanškrouna

Nový zámek u Lanškrouna

Ze zbytku rozsáhlého barokního zámku rodu Liechtensteinů u Lanškrouna se zachovala jediná věž s rozsáhlými podzemními sklepy. Místní jej znají spíše jako Zámeček. V roce 2012 oslavil zámek 300 let od založení.

Po evropském rozvodí na poutní místo Mariánská Hora

Po evropském rozvodí na poutní místo Mariánská Hora

Putování ke kostelu, kde z východního okapu stéká voda do povodí Moravy – Dunaje k Černému moři a západní okap vodu posílá do povodí Orlice – Labe moři Severnímu.

Zámek Lanškroun

Zámek Lanškroun

Nejstarší částí budovy lanškrounského zámku je trakt přiléhající ke kostelu sv. Václava. Byl východním křídlem kláštera, postaveného augustiniány po roce 1393. Klášter byl za husitských válek vypálen.

Putování po tajemných místech města Lanškrouna

Putování po tajemných místech města Lanškrouna

Procházka po stopách pověstí Lanškrounska. Město Lanškroun nabízí řadu tajemných míst. Po jejich stopách se vydejte z náměstí Aloise Jiráska. Zde se nachází lanškrounský zámek, který je prý tajnou podzemní chodbou spojen s Novým zámkem u Rudoltic.

Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy

Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy

Jednou z turisticky nejnavštěvovanějších lokalit Lanškrounska je údolí Moravské Sázavy, jež se rozkládá na horním toku řeky mezi Výprachticemi a Albrechticemi v délce více než deseti kilometrů. Můžete zde prozkoumat středověkou štolu nebo zkusit narýžovat české granáty.

Putování po památkách Lanškrouna

Putování po památkách Lanškrouna

Město Lanškroun leží v podhůří Orlických hor, na východě Čech nedaleko zemské hranice s Moravou. K památkám města patří zámek, radnice, děkanství, kostel svaté Anny, kostel sv. Máří Magdaleny, kostel sv. Václava, hospoda Krčma a další zajímavá místa.