Úvod > Aktuality > Lanovka v Českém Krumlově nabízí adrenalinový zážitek
Lanovka v Českém Krumlově nabízí adrenalinový zážitek
">
Zážitky

Lanovka v Českém Krumlově nabízí adrenalinový zážitek

  • Vydáno9. srpna 2015
Máte rádi adrenalin? V Českém Krumlově můžete během léta zkusit nevšední dobrodružný zážitek – projížďku mobilní adrenalinovou dráhou. Ta byla nainstalovaná v parku u Městského divadla v Českém Krumlově. Jedna jízda stojí rovných sto korun a kromě jedinečného zážitku z rychlé jízdy vás čeká i úžasná vyhlídka na město z nevšedního místa.
262 metrů dlouhá certifikovaná adrenalinová lanová dráha se se nachází v parku u Městského divadla v Českém Krumlově. Je určena pro děti a dospělé, kteří vyhledávají nevšední zážitky. Svou délkou 262 metrů se řadí mezi nejdelší mobilní lanové dráhy u nás.

Lanová dráha je složena ze dvou věží – horní věže (startovní) a spodní věže (dojezdové) – mezi nimiž jsou natažena 2 ocelová lana, na nichž se jezdí. Třetí lano je jistící.

Lidé jsou před jízdou oblečeni do kvalitní výstroje – sedací úvazek, prsní úvazek, přilba. Z důvodu bezpečnosti se sjezdu nemohou zúčastnit lidé o hmotnosti větší než 100 kg.  V případě nepříznivého počasí (bouřky, silný déšť, velký vítr) je lanová dráha uzavřena.
Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.