Úvod > Aktuality > Lanová dráha v zoo Praha po povodni opět v provozu
Lanová dráha
"> Lanová dráha "> Zvírátka v pražské zoo "> Pražská zoo
Příroda

Lanová dráha v zoo Praha po povodni opět v provozu

Lanová dráha v pražské zoo byla kvůli povodni několik měsíců uzavřena. Po povodni je opět v provozu od 5. října do 29. prosince 2013.
Lanová dráha je v pražské zoologické zahradě provozována Dopravním podnikem HMP. O provozu lanové dráhy za nepříznivých povětrnostních podmínek rozhoduje vedoucí lanové dráhy.

Jízdné činí 20 Kč pro jednotlivou jízdu (nahoru nebo dolů) cestujícího staršího 6 let (děti do 6 let mohou cestovat na lanové dráze zdarma). Z automatů, umístěných u horní a dolní stanice, jsou jízdenky vydávány pouze po vhození kovových mincí. Automaty mince nevracejí, bankovky lze rozměnit u obsluhy lanové dráhy. Pro zrychlení odbavování skupin cestujících je možné pro 6 a více osob zakoupit hromadnou jízdenku.

Na lanové dráze v ZOO se nepřepravují psi a to ani ve schráně. Přeprava složených dětských kočárků nebo golfových holí o velikosti příručního zavazadla je možná.

Stručně o historii lanové dráhy v ZOO: O výstavbě lanovky v ZOO Praha se začalo přemýšlet již v šedesátých letech. Její výstavba byla zahájena v roce 1970 a do provozu byla uvedena až v roce 1977. Vlastníkem lanovky byla ZOO Praha a provozovatelem středočeský Park kultury a oddechu. V roce 1978 byl její provoz zastaven z důvodů závažných technických nedostatků. K jeho obnovení došlo až v roce 1981 a provozovatelem lanové dráhy v pražské ZOO se stal Dopravní podnik hl. m. Prahy.
Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.