Úvod > Aktuality > Láká vás možnost pohlédnout na svět z jiné perspektivy, třeba ze sedla?
Láká vás možnost pohlédnout na svět z jiné perspektivy, třeba ze sedla?
">
Letní sporty

Láká vás možnost pohlédnout na svět z jiné perspektivy, třeba ze sedla?

  • Vydáno3. července 2013
V hřebčíně Favory pro vás osedlají některého ze stovky královských koní. Pojedete překrásnou přírodou bývalého panství Františka Ferdinanda d´Este, zažijete nepopsatelnou euforii z jízdy, pocítíte sílu a majestátnost těchto ušlechtilých zvířat.
Kladrubští koně jsou v českých zemích chovaní více než 400 let, jejich chov založil v roce 1579 císař Rudolf II. Jedná se o unikátní plemeno exkluzivně vyšlechtěné pro ceremoniální účely císařského dvora, které bylo a je i dnes stále oblíbeno na královských dvorech celé Evropy.

Hřebčín Favory, soukromý chovatel kladrubských koní, nabízí krátké i celodenní vyjížďky do přírody, výuku jízdy na koni, výuku řízení spřežení, jezdecké pobyty, letní dětské tábory s výukou jezdectví, projížďky v kočáře, zapůjčení kol, prohlídky hřebčína s průvodcem, stravování, ubytování či uspořádání oslavy, v zimě skijöring a jízdy na saních tažených koňmi.

Najdete jej hodinu jízdy z Prahy, 10 km od zámku Konopiště a 15 km od přehrady Slapy. Navíc si tu s dětmi užijete po celé léto každý pátek v 18.00 pohádkové představení.