Úvod > Aktuality > Láká vás jízda v obrněném transportéru? Víme, kde se svezete!
Zážitky

Láká vás jízda v obrněném transportéru? Víme, kde se svezete!

  • Vydáno2. srpna 2023
Adrenalinová zábava pro rodinu nebo přátele: taková je projížďka obrněným transportérem. Super jízdu si užijete třeba na tankodromu v Milovicích, ve Vojenském muzeu v Králíkách nebo v Army Parku v Ořechově. Nejlepší je to ale samozřejmě při akcích – nezapomeňte si je včas zapsat do kalendáře!

Kratší i delší jízdy v Milovicích

BVPMaximální rychlost 65 km/h možná vypadá směšně, ale při bližším seznámení obrněný transportér nijak legračně nevypadá a rozhodně vzbuzuje respekt. Zvlášť když se dozvíte, že BVP (bojové vozidlo pěchoty) váží 13 až 14 tun, dokáže plavat rychlostí 7 km/h a ujet 500 až 600 km. Tak daleko ale určitě nepojedete: akční jízdy přes výmoly a terénní nerovnosti obvykle trvají dvacet minut až půl hodiny, ale užijete si na nich prudké sjezdy i výjezdy, smyky a obvykle i brody. Pamatujte ale, že většinou si jízdy obrněným transportérem musíte rezervovat předem a jezdí se jen za pěkného počasí.

BVPAčkoli samotná jízda trvá pár desítek minut, je lepší si na takovou zábavu vyhradit celý den. Víc než kdekoliv jinde to platí pro adrenalinové jízdy v BVPéčku na TankodromuMilovicích. Výlet drsným terénem bývalého vojenského prostoru patří společně s dobrodružnými projížďkami v tancích k nejoblíbenějším atrakcím, které areál nabízí, prohlédnete si tu zvenčí i zevnitř spousty vozidel těžké vojenské techniky. Navíc v těsné blízkosti se nachází dětský park Mirakulum (tenhle tip se bude hodit v případě, že s sebou kromě náročných fanoušků military máte také děti) a rezervace, kde uvidíte stádo divokých koní a praturů.
 

Králíky a Králická pevnostní oblast

bvp králíkyKdyž si výlet do Vojenského muzeaKrálíkách naplánujete na poslední víkend v měsíci anebo v době, kdy se koná některá z akcí, užijete si i svezení v obrněném transportéru nebo předváděcí jízdy těžké vojenské techniky. Příležitost nejen k jízdě v obrněnci, ale také ke zhlédnutí bojových ukázek budou mít fandové vojenských akcí a military historie během populární akce Cihelna 2023. Leto se bude konat od 18. do 20. srpna. Pokud máte kraj pod Králickým Sněžníkem trochu z ruky, naplánujte si třeba prodloužený víkend. Oblast na hranicích s Polskem byla před druhou světovou válkou nejsilněji opevněným územím tehdejšího Československa. Dodnes tu najdete několik dělostřeleckých pevností, řadu pěchotních srubů i naučných stezek, které lákají k prohlídkám a procházkám.
 

Army Park Ořechov a Land Rover, BVP i Humvee

Army Park Ořechov bvpVojenský obrněný transportér, offroad Land Rover anebo americkou legendu Humvee si užijete také v přírodním terénu a na tankodromu v Army Parku, military zábavním parkujihomoravském Ořechově. Army Park Ořechov je přístupný celoročně, avšak pouze pro skupiny s nutností se objednat předem. Jako řidič můžete nasednout za volant Land Roveru nebo obrněného pásového vojenského transportéru BVP-1, který se bude pohybovat po tankodromu, jenž je součástí zdejšího areálu. Transportér má kapacitu 9 osob, takže zážitek z jízdy můžete sdílet se svými kolegy nebo kamarády. Připravte se ale na pěkně divokou jízdu, po které vám každodenní popojíždění do práce přijde jako velká nuda. Jako spolujezdec můžete usednout do americké legendy, obrněného vojenského speciálu Humvee a projet se po divokém terénu zdejšího polygonu, zdolat překážky a užít si adrenalin. Do Humvee se vejdou 3 pasažéři a řidič.
 

Vojenský den v Pánově

Vojenský den v PánověBVP, spanilá jízda vojenské techniky i jízdy ve vojenských vozidlech nabídne military fandům Vojenský den Pánov, který se bude konat v sobotu 19. srpna 2023. Vojensko-historická akce nabídne příchozím samozřejmě také ukázky bojové techniky v akci. Vojenský den v areálu bývalého vojenského cvičiště Pánov nedaleko Hodonína proběhne za každého počasí. Kromě pozemní techniky budou k dispozici také vyhlídkové lety vrtulníků a výstava historických traktorů Zetor. Příjezdová cesta na bývalé vojenské cvičiště vede ze silnice č. 55 ze směru Břeclav a Veselí nad Moravou. Za Hodonínem (nebo z druhého směru za křižovatkou se silnicí 432) odbočte na polní komunikaci. Vstup do areálu je zpoplatněn.
 

Tankový den v Lešanech

Vojenské muzeum v Lešanech  tankový denPro Vojenské technické muzeum v Lešanech je sezona krátká. Každý rok na konci prázdnin můžete přijet na tři tradiční akci, kterou je v sobotu 2. září Tankový den, oblíbený u dětí i dospělých. Ti se mohou každoročně těšit na pěkný tematický program s dynamickými ukázkami. Na konci září se vždy koná Dětský den. Akce obvykle provází jízdy historické techniky, bojové ukázky nebo soutěže s vojenskou tematikou. Vstup je navíc pro všechny zájemce zdarma. Letošní stěžejní částí programu bude velká bojová ukázka, kterou připravil Vojenský historický ústav společně s Kluby vojenské historie, jejichž členové v této ukázce také aktivně vystoupí. Svým rozsahem půjde o skutečně mimořádné představení.
Vojenské technické muzeum v Lešanech

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou se v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren nachází od roku 1996 expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha.

Jízda v BVP Račetice

Jízda v BVP Račetice

Chcete povozit nebo zkusit řídit pásový obrněný transportér? Skvělý zážitek i skvělý dárek – to vše nyní s teamem Hra na válku. Zažijte adrenalin na našich atrakcích!

Offroad Action – zkuste řídit obrněný transportér BVP

Offroad Action – zkuste řídit obrněný transportér BVP

Řízení obrněného transportéru – BVP1. Pod touto zkratkou se skrývá bojové vozidlo pěchoty. Poznejte jaké to je – jen vy a terén, jaké jsou vaše limity, nebo si jen prostě udělejte pěkný den s přáteli a kolegy.

Jízdy transportérem ve vojenském muzeu v Králíkách

Jízdy transportérem ve vojenském muzeu v Králíkách

Oblast kolem městečka Králíky, ležícího na hranicích s Polskem, byla ve 30. letech nejsilněji opevněným územím tehdejšího Československa. Dodnes tu najdete malé pevnosti, pěchotní sruby, mohutné dělostřelecké tvrze a také Vojenské muzeum s předváděcími jízdami v obrněném transportéru.

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Army Park Ořechov – zábavní military park a muzeum

Army Park Ořechov – zábavní military park a muzeum

Největší military zábavní park v ČR plný dobrodružných aktivit s vojenskou tématikou, armádní technikou a muzeem. Nevšední zážitky pro skupinu kamarádů i celou firmu zajišťuje tým profesionálních instruktorů a ochotného personálu.

Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Vydejte se po stopách válečné historie do Air parku ve Zruči u Plzně. Seznámíte se zde s historií, výstrojí a výzbrojí armád, které se koncem druhé světové války setkaly na demarkační linii u Plzně. Soukromá sbírka techniky Air Park je určena všem příznivcům letadel a vojenské techniky.

Netradiční a adrenalinové zážitky s Adrop

Netradiční a adrenalinové zážitky s Adrop

Zážitková agentura Adrop se od roku 2005 zabývá prodejem zážitků a zážitkových dárků. V nabídce naleznete přes 200 zážitků, vybírat však můžete také ze žebříčku top zážitků, které pro vás agentura s ohledem na 8 let zkušeností připravila.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi na víkend 7. a 8. října 2023 po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Koně na Kačině přinesou zábavu nejen pro milovníky koní

V sobotu 7. října 20223 se od 10 do 17:00 hodin konají na zámku Kačina oblíbené slavnosti věnované koním. Koně na Kačině opět představí nejrůznější koňská plemena, k vidění bude přehlídka jezdeckého umění i ukázky práce s koňmi. Nebude chybět sváteční Hubertova jízda zámeckým parkem a bohatý doprovodný program v podobě divadel, koncertů, výstav nebo řemeslné tržnice. Součástí jsou také projížďky na koních či ve voze pro děti i dospělé.
Středočeský kraj | Památky

Nejhezčí a turisty nejvyhledávanější vyhlídky na Vltavu

Vrchovnice, Máj, Bednář, Zadka a spousty dalších bezejmenných míst – to jsou nekrásnější vltavské vyhlídky, které mají svoje kouzlo během celého roku. Víte, kde je hledat? A jak se dostanete tam, kam žádné značky nevedou? Poradíme vám na portálu Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Příroda

Víkendové Křivoklání bude přehlídkou středověkých soubojů i řemesel

Letošní, v pořadí již 27. ročník rytířských slavností Křivoklání, které pořádají skupina historického šermu Merlet a státní hrad Křivoklát, přináší spoustu hradní zábavy. Na vlastní oči spatříte šermíře, tanečnice, kejklíře, uslyšíte dobovou hudbu, prožijete divadelní příběhy, budete fandit udatným rytířům, ohmatáte si zbraně a zbroje či si vystřelíte z luku nebo kuše. Křivoklání opanuje královský hrad v tradičním termínu od 30. 9. do 1. 10. 2023.
Středočeský kraj | Zážitky

Svatý Václav přijede do Mladé Boleslavi za volantem veteránů

Den svatého Václava, patrona českých zemí, se slaví různě. V Mladé Boleslavi svátek české státnosti pojali tak, jak to umí nejlépe – do ulic vyrazí desítky automobilů. Historická auta vyjedou na 21. Svatováclavskou jízdu ve čtvrtek 28. září 2023 v 9:30 hodin.
Středočeský kraj | Zážitky

Cesty za uměním: architekt Benedikt Rejt a kouzlo stanových střech

Benedikt Rejt (1454–1536) byl stavitel a architekt, jehož stopy najdeme na řadě míst po celých Čechách. S jeho jménem je spojená velkolepá přestavba Pražského hradu s Vladislavským sálem a severním opevněním, chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře a hradu Švihova. Na řadě míst zanechal svůj umělecký podpis v podobě stanových střech – i když ne všude se dochovaly.
Středočeský kraj | Památky

Ve Staré Boleslavi se opět uskuteční Národní svatováclavská pouť

Jako připomínku státního svátku Dne české státnosti a úmrtí patrona Českého národa sv. Václava se každoročně konají oslavy na jeho počest. V podvečer přijíždí relikvie sv. Václava do Boleslavi. Za zvuku zvonů bude relikvie přenesena do baziliky sv. Václava, vnesena do starobylé románské krypty sv. Kosmy a Damiana a instalována na oltáři. Ústředním bodem celé svatováclavské slavnosti bude koncelebrovaná mše svatá, která 28. září začíná v 10 hodin na Mariánském náměstí.
Středočeský kraj | Památky

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

V sobotu a v neděli 23. a 24. září 2023 se můžete podívat na hrad Karlštejn, ale také do podhradí, kde bude probíhat Karlštejnské vinobraní. Na programu bude přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Ani letos si slavnost nenechá ujít sám císař Karel IV., který by letos oslavil své 707. narozeniny. Doprovázet jej bude jak jeho choť císařovna Eliška Pomořanská, tak více jak 300 dvořanů z Karlova dvora. V sobotu pojede na Karlštejn speciální Karlštejnský expres.
Středočeský kraj | Gurmánská turistika