Úvod > Aktuality > Láká vás jízda v obrněném transportéru? Víme, kde se svezete!
Láká vás jízda v obrněném transportéru? Víme, kde se svezete!
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Láká vás jízda v obrněném transportéru? Víme, kde se svezete!

  • Vydáno26. července 2022
Adrenalinová zábava pro rodinu nebo přátele: taková je projížďka obrněným transportérem. Super jízdu si užijete třeba na tankodromu v Milovicích, ve Vojenském muzeu v Králíkách, v Army Parku v Ořechově anebo při akcích ve Vojenském muzeu v Lešanech. Nejlepší je to samozřejmě při akcích – nezapomeňte si je včas zapsat do kalendáře!

Kratší i delší jízdy v Milovicích

BVPMaximální rychlost 65 km/h možná vypadá směšně, ale při bližším seznámení obrněný transportér nijak legračně nevypadá a rozhodně vzbuzuje respekt. Zvlášť když se dozvíte, že BVP (bojové vozidlo pěchoty) váží 13 až 14 tun, dokáže plavat rychlostí 7 km/h a ujet 500 až 600 km. Tak daleko ale určitě nepojedete: akční jízdy přes výmoly a terénní nerovnosti obvykle trvají dvacet minut až půl hodiny, ale užijete si na nich prudké sjezdy i výjezdy, smyky a obvykle i brody. Pamatujte ale, že většinou si jízdy obrněným transportérem musíte rezervovat předem a jezdí se jen za pěkného počasí.

BVPAčkoli samotná jízda trvá pár desítek minut, je lepší si na takovou zábavu vyhradit celý den. Víc než kdekoliv jinde to platí pro adrenalinové jízdy v BVPéčku na TankodromuMilovicích. Výlet drsným terénem bývalého vojenského prostoru patří společně s dobrodružnými projížďkami v tancích k nejoblíbenějším atrakcím, které areál nabízí, prohlédnete si tu zvenčí i zevnitř spousty vozidel těžké vojenské techniky. Navíc v těsné blízkosti se nachází dětský park Mirakulum (tenhle tip se bude hodit v případě, že s sebou kromě náročných fanoušků military máte také děti) a rezervace, kde uvidíte stádo divokých koní a praturů.
 

Králíky a Králická pevnostní oblast

bvp králíkyKdyž si výlet do Vojenského muzeaKrálíkách naplánujete na poslední víkend v měsíci anebo v době, kdy se koná některá z akcí, užijete si i svezení v obrněném transportéru nebo předváděcí jízdy těžké vojenské techniky. Pokud máte kraj pod Králickým Sněžníkem trochu z ruky, naplánujte si třeba prodloužený víkend. Oblast na hranicích s Polskem byla před druhou světovou válkou nejsilněji opevněným územím tehdejšího Československa. Dodnes tu najdete několik dělostřeleckých pevností, řadu pěchotních srubů i naučných stezek, které lákají k prohlídkám a procházkám.
 

Army Park Ořechov a Land Rover, BVP i Humvee

Army Park Ořechov bvpVojenský obrněný transportér, offroad Land Rover anebo americkou legendu Humvee si užijete také v přírodním terénu a na tankodromu v Army Parku, military zábavním parkujihomoravském Ořechově. Army Park Ořechov je přístupný celoročně, avšak pouze pro skupiny s nutností se objednat předem. Jako řidič můžete nasednout za volant Land Roveru nebo obrněného pásového vojenského transportéru BVP-1, který se bude pohybovat po tankodromu, jenž je součástí zdejšího areálu. Transportér má kapacitu 9 osob, takže zážitek z jízdy můžete sdílet se svými kolegy nebo kamarády. Připravte se ale na pěkně divokou jízdu, po které vám každodenní popojíždění do práce přijde jako velká nuda. Jako spolujezdec můžete usednout do americké legendy, obrněného vojenského speciálu Humvee a projet se po divokém terénu zdejšího polygonu, zdolat překážky a užít si adrenalin. Do Humvee se vejdou 3 pasažéři a řidič.
 

Vojenské muzeum v Lešanech zve na akce 2022

Vojenské muzeum v Lešanech  tankový denPro Vojenské technické muzeum v Lešanech je sezona krátká, ale jako každý rok můžete přijet na tři tradiční akce: v sobotu 27. srpna Tankový den, který je oblíbený u dětí i dospělých. Ti se mohou každoročně těšit na pěkný tematický program s dynamickými ukázkami. Na konci září se vždy koná Dětský den. Akce obvykle provází jízdy historické techniky, ovšem pro dětské fandy military bývá vyvrcholením ta poslední, kdy si vyjížďky v tancích a obrněných vozidlech mohou vyhrát. V muzeu totiž probíhá na mnoha stanovištích soutěž, kdy za každou disciplínu děti dostávají body. Pro letošní rok nebyl ještě termín přesně stanoven, aktuální informace je možné ověřit na webu vhu.cz. Sezónu pak zcela ukončí pátek 11. listopadu s připomínkou válečných veteránů.
Jízda v BVP Račetice

Jízda v BVP Račetice

Chcete povozit nebo zkusit řídit pásový obrněný transportér? Skvělý zážitek i skvělý dárek – to vše nyní s teamem Hra na válku. Zažijte adrenalin na našich atrakcích!

Offroad Action – zkuste řídit obrněný transportér BVP

Offroad Action – zkuste řídit obrněný transportér BVP

Řízení obrněného transportéru – BVP1. Pod touto zkratkou se skrývá bojové vozidlo pěchoty. Poznejte jaké to je – jen vy a terén, jaké jsou vaše limity, nebo si jen prostě udělejte pěkný den s přáteli a kolegy.

Jízdy transportérem ve vojenském muzeu v Králíkách

Jízdy transportérem ve vojenském muzeu v Králíkách

Oblast kolem městečka Králíky, ležícího na hranicích s Polskem, byla ve 30. letech nejsilněji opevněným územím tehdejšího Československa. Dodnes tu najdete malé pevnosti, pěchotní sruby, mohutné dělostřelecké tvrze a také Vojenské muzeum s předváděcími jízdami v obrněném transportéru.

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou se v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren nachází od roku 1996 expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha.

Tankový den v Lešanech 2022

27.8.
Tankový den v Lešanech 2022

Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany – tematický program s dynamickými ukázkami.

Army Park Ořechov – zábavní military park a muzeum

Army Park Ořechov – zábavní military park a muzeum

Největší military zábavní park v ČR plný dobrodružných aktivit s vojenskou tématikou, armádní technikou a muzeem. Nevšední zážitky pro skupinu kamarádů i celou firmu zajišťuje tým profesionálních instruktorů a ochotného personálu.

Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Válečná expozice v Air parku ve Zruči u Plzně

Vydejte se po stopách válečné historie do Air parku ve Zruči u Plzně. Seznámíte se zde s historií, výstrojí a výzbrojí armád, které se koncem druhé světové války setkaly na demarkační linii u Plzně. Soukromá sbírka techniky Air Park je určena všem příznivcům letadel a vojenské techniky.

Netradiční a adrenalinové zážitky s Adrop

Netradiční a adrenalinové zážitky s Adrop

Zážitková agentura Adrop se od roku 2005 zabývá prodejem zážitků a zážitkových dárků. V nabídce naleznete přes 200 zážitků, vybírat však můžete také ze žebříčku top zážitků, které pro vás agentura s ohledem na 8 let zkušeností připravila.