!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné
Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné
"> "> "> "> ">
Zážitky

Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné

  • Vydáno12. ledna 2022
I když zámek Loučeň a jeho prohlídkové trasy zůstává uzavřen, můžete se přijít do zámeckého parku proplétat místními labyrinty. Loučeňské labyrintárium je otevřeno denně od 10 do 17 hodin. Objevujte cesty tisovým či buxuovým bludištěm, zkuste se neztratit v palisádovém bludišti a určitě zkuste i prstový labyrint.
labyrinty loučeň zimaDvanáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, a navíc v historickém anglickém parku, to je labyrintárium Loučeň, místo vhodné pro zábavu, relaxaci i meditaci. Soubor labyrintů a bludišť na Loučeni vstoupí nejen do vašich srdcí, ale i do slovní zásoby českého jazyka. Provozovatel loučeňských labyrintů požádal o patentování nového slova – labyrintárium - a jeho uvedení do slovníků spisovné češtiny.

loučeň zima labyrintyLabyrinty jsou magické. To je další důvod, proč se s nimi seznámit. Jsou téměř tak staré, jako lidstvo samo. Labyrinty užívali třeba Keltové, abychom nejprve jmenovali nám geograficky blízkou civilizaci. Už ve starověku je ale znali třeba i obyvatelé daleké Indie. V pohanských dobách měly na lidi v mnohém podobný vliv, jako později vznikající náboženství.Labyrinty lidem dobíjejí energii. Odborníci potvrdili, že loučeňská bludiště a labyrinty jsou vybudovány na energeticky velmi příhodných místech. Nevyčerpatelnou energii na rozdávání má podle jejich měření především náš Kamenný labyrint. Přijďte využít léčivou sílu labyrintů.

zima na loučniMožná nevěříte na jevy, které nelze objektivně změřit či jinak dokázat. Ale ani to by vás nemělo odradit od návštěvy labyrintu zasazeného do prostředí kultivovaného zámeckého parku. Jistě to pro vás bude přinejmenším silným estetickým zážitkem. Labyrinty jsou navíc na Loučeni otevřeny po celou zimu za 90 Kč. Zámecký areál je v lednu, únoru a březnu otevřen od 10:00 do 17:00 hodin.
#světovéČesko objevuje labyrintárium Loučeň pro zábavu, relaxaci i meditaci

#světovéČesko objevuje labyrintárium Loučeň pro zábavu, relaxaci i meditaci

V zámeckých zahradách na Loučeni vše krásně kvete a voní. Člověk zde může obdivovat nejenom přírodu, park lze využít i jako místo odpočinku nebo naopak ke sportovním aktivitám. Milovníci originálních zážitků zde objeví největší Labyrintárium Evropy! Některé z bludišť byly inspirovány svými světovými bratříčky – například Prstový labyrint připomene IL Labirinto v italské Lucce, Kamenný labyrint je podobný The Bewarea Labirinth – Yzerfontein v Jižní Americe a tisové bludiště je na zámku Loučeň vystavěno v podobném duchu jako rakouské Iggarten Schönbrunn. Park má rovněž svého Minotaura, podobně jako Minotaurus – Cawdor Castle ve Skotsku... Celkově je na zámku Loučeň a v jeho zahradách k vidění dvanáct labyrintů a bludišť!

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.