Úvod > Aktuality > Labská bouda v Krkonoších slaví 45 let existence
Labská bouda v Krkonoších slaví 45 let existence
"> "> "> "> ">
Ubytování

Labská bouda v Krkonoších slaví 45 let existence

Vydáno 16. listopadu 2020
Horský hotel Labská bouda patří k oblíbeným cílům výletníků, kteří míří přes nejvyšší vrcholy západních Krkonoš do Špindlerova Mlýna, na Voseckou boudu, Dvoračky, Mísečky nebo do Rokytnice nad Jizerou či Harrachova. Letos od jejího otevření uplynulo v listopadu přesně 45 let.
Labská boudaHorský hotel Labská bouda leží v ideální poloze pro sportovně založené hosty, vrcholové sportovce a tělovýchovné organizace. Jsou zde velice příznivé klimatické podmínky pro ozdravené pobyty. Nachází se nad hranou Labské rokle a Navorské jámy v jihovýchodní části Labské louky ve výšce 1 340 m n. m., v epicentru nejznámějších a nejkrásnějších zimních i letních turistických tras, v těsné blízkosti pramene Labe a Labského vodopádu.

Bouda na Labské louce má poměrně dlouhou historii, ještě před tím, než zde 15. listopadu 1975 byla dokončena dnešní betonová stavba, stála na tomto místě turistická chata z 19. století. Ta však vyhořela 6. listopadu 1965. Výstavby nové "boudy" se ujal architekt Zdeněk Řihák, který navrhl devítipodlažní hotel z betonu, který budil od svého vzniku rozporuplné emoce.
 

Labská bouda se otevře po vánočních svátcích

labská boudaV průběhu let se dokonce uvažovalo o tom, že masivní hotel by mohl koupit stát a celý objekt zbourat. Stavba však naštěstí zůstala stát, po roce 1989 byla několik let uzavřena, poté se znovuotevřela po nákladné rekonstrukci roku 2004 a minulou sezónu taktéž procházela rekonstrukcí.

Hostům se otevřela letos na jaře, od 19.11.2020 ale bude díky vládním restrikcím opět uzavřena. Všem milovníkům zimních Krkonoš se otevře 26.12.2020 v 11:00 hodin, a to včetně ubytování. Mimo to je na Labské boudě umístěna trvalá meteorologická stanice a solární a ozónová observatoř Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové.
Labská bouda v Krkonoších

Labská bouda v Krkonoších

Horský hotel Labská bouda u Špindlerova Mlýna v Krkonoších je po rekonstrukci znovu v provozu. Můžete se zde ubytovat nebo navštívit bufet či restauraci.

Labský důl – divoké ledovcové údolí

Labský důl – divoké ledovcové údolí

Divoká a skalnatá rokle patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším místům v Krkonoších. Tohle místo kdysi vyhloubil rozsáhlý ledovec a vtiskl mu charakteristický tvar podkovy.

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.

Další aktuality