Úvod > Aktuality > Labská bouda – jak se na ni dostanete?
Labská bouda v zime
"> Labská bouda v zime "> Labská bouda "> Labská bouda - bežkování ci turistika na hrebenech Krkonoš
Ubytování

Labská bouda – jak se na ni dostanete?

Vydáno 6. ledna 2014
Labská bouda je oblíbeným cílem v každém ročním období. Poradíme vám, jakými způsoby se na ni dostanete v zimě.
Krkonoše v ziměHotel Labská bouda se nachází v první zóně Krkonošského národního parku. Leží v nadmořské výšce 1340 metrů. Nedaleko boudy je oblíbený cíl turistů, pramen Labe. Labská bouda je důležitým rozcestníkem tras pro turisty do šesti směrů. 

Vzhledem k umístění Labské boudy není vjezd k hotelu vlastním motorovým vozidlem povolen. Dostat se na Labskou boudu můžete několika způsoby:

1. Pěšky dojdete ze Špindlerova Mlýna proti proudu Labe kolem soutoku Labe a Bílého Labe, Labským dolem a kolem Labského vodopádu. Z Horních Míseček půjdete trasou dlouhou 5 km po značených turistických cestách přes Vrbatovu boudu a kolem Pančavského vodopádu.

2. Můžete využít sedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a to prakticky celoročně. Poté se vydáte po červené turistické značce na Vrbatovu boudu a dále přes Hančův pomník, Pančavský vodopád a Ambrožovu vyhlídku.

3. V případě příznivého počasí můžete jet na kole z Horních Míseček po na Vrbatovu boudu s dále po cyklistické trase K13 na Labskou boudu.

V zimním období autobus z Horních Míseček nejezdí. 
Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.

Pramen Labe na Labské louce

Pramen Labe na Labské louce

Kdo se vydá do Krkonoš za túrami a obdivováním krás přírody, neměl by vynechat výlet k prameni největší české řeky Labe. Pramen Labe vyvěrá na Labské louce, ležící v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Místem prochází tzv. Česká cesta a je zde rozcestník turistických tras.

Labská bouda v Krkonoších

Labská bouda v Krkonoších

Horský hotel Labská bouda u Špindlerova Mlýna v Krkonoších je po rekonstrukci znovu v provozu. Můžete se zde ubytovat nebo navštívit bufet či restauraci.

Další aktuality