Úvod > Aktuality > Týden kultury na Valašsku zve na divadlo pod šapitó i na živou hudbu
Zážitky

Týden kultury na Valašsku zve na divadlo pod šapitó i na živou hudbu

  • Vydáno16. srpna 2023
Ve Velkých Karlovicích se koná od 17. do 23. 8. 2023 již sedmý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během několika posledních srpnových dnů nabídne návštěvníkům devět představení v originálním prostředí cirkusového šapitó. Kromě Jaroslava Duška a jeho "dohod" se mohou diváci těšit na Divadlo Bez zábradlí s Karlem Heřmánkem nebo Lucii Zedníčkovou a Michaelu Tomešovou v představení Ráno poté. Hlavní hvězdou představení Rebelky Divadla Bolka Polívky bude Chantal Poullain.
karloviceNeobyčejnou atmosféru festivalu dodává místo konání: speciálně kvůli němu bude v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna opět vybudováno cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst. Nechybí ani stylové občerstvení s možností posezení pod širým nebem.

Již 7. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se opět stane symbolickou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, se uskuteční od 17. do 23. srpna 2023 a jeho výtěžek opět poputuje na dobročinné účely.


Hvězdy festivalu i relaxace v údolí Léskové

chantalNovinkou divadelního a hudebního festivalu, který se stal již tradiční oblíbenou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy, bude zahajovací koncert beskydské písničkářky Kaczi. Ta začne hrát u šapitó ve čtvrtek v 17 hodin. Poté v 19 hodin uvede Divadlo Bez zábradlí první festivalové představení Tři muži na špatné adrese s Karlem Heřmánkem v hlavní roli, uvidítě také Zdenka Žáka. Hra Divadla Verze s názvem Úča musí pryč je plná známých jmen. O osudu učitelky, která "může" za špatný prospěch některých dětí bude rozhodovat například David Prachař, Linda Rybová nebo Igor Chmela. Komedie Ráno poté je novinkou letošní sezóny. V hlavních rolích hrají Lucie Zedníčková a Michaela Tomešová. Šarmantní Chantal Poullain a Štěpánka Křesťanová se blýsknou v brilantní francouzské tragikomedii Rebelky Divadla Bolka Polívky. Závěr týdne bude opět patřit Jaroslavu Duškovi a jeho Čtyřem dohodám a Páté dohodě. Vstupenky je možné pořídit online nebo přímo na místě. Některá představení jsou již vyprodána nebo zbývají poslední volné vstupenky!

Vedle lákavého programu festivalu dodává neobyčejnou atmosféru místo konání. Před každým večerním představením zpříjemní atmosféru v párty zóně u šapitó od 17 hodin živá hudba v podání saxofonistky Nikol Naňákové či houslistky Alžběty Králové. Pořadatelé pamatovali opět i na děti, pro které je připraven sobotní koncert dětské kapely Čiperkové a nedělní pohádka. Novinkou bude sobotní Rodinný den s cirkusovým a tanečním workshopem, soutěží ETA kuchtík, hrami pro děti nebo projížďkami na konících. Vstupné na Rodinný den i úvodní koncert zpěvačky Kaczi je dobrovolné.
Kulíškova naučná stezka – poznejte s dětmi přírodu CHKO Beskydy

Kulíškova naučná stezka – poznejte s dětmi přírodu CHKO Beskydy

Kulíškova naučná stezka byla otevřena v údolí Dynčák nedaleko hotelu Horal a srozumitelnou a atraktivní formou přibližuje dětem zajímavosti přírody CHKO Beskydy. Stezka měří 2,5 kilometru a má 10 zastavení. Zvládnou ji i menší děti a rodiče s kočárky.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska

Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.

Pikniky ve Velkých Karlovicích – vzhůru na výlet s piknikovým košem

Pikniky ve Velkých Karlovicích – vzhůru na výlet s piknikovým košem

Vychutnejte si krásy CHKO Beskydy při vycházce do přírody spojené s piknikem. Spa hotel Lanterna, Wellness hotel Horal i Bistro Razula s příchodem pěkného počasí opět nabízí službu piknikových košů, která je oproti „běžným“ piknikům přizpůsobena zdejším horským podmínkám.

Další aktuality

Prohlédněte si vzácné bonsaje na výstavě Floria v Kroměříži

Od 28. září do 1. října 2023 proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Na výstavě nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu. Desítky českých i zahraničních prodejců nabídnou okrasné rostliny, květiny, stromy, keře, bylinky, zeleninu, zahradní nářadí či řemeslné výrobky.
Zlínský kraj | Příroda

Užijte si babí léto na Baťově kanálu

I když už je léto na svém sklonku, sezóna na Baťově kanále zdaleka nekončí! Loďku, člun či hausbót si zde můžete vypůjčit do začátku října. Oproti letním měsícům si tak užijete více soukromí a vodní cestu bez velkého množství turistů.
Zlínský kraj | Letní sporty

Galavečer Romana Pauluse, bílé lanýže i stezka odvahy: podzim Resortu Valachy je nabitý akcemi

Několik akcí pro gurmány i sportovce, k tomu Podzimní kouzlení se stezkou odvahy pro děti nebo setkání se Zbigniewem Czendlikem, Romanem Paulusem a dalšími zajímavými osobnostmi: tím vším zpestří návštěvníkům Velkých Karlovic podzimní dny Resort Valachy.
Zlínský kraj | Životní styl

Skanzen v Rožnově ožije ukázkami podzimních prací našich předků

V sobotu 23. září 2023 ožije areál Valašské dědiny ukázkami podzimních prací a činností s názvem Podzim na poli a v chalupě. Přijďte zavzpomínat na podzimní čas – na práce, které se z našeho života vytratily. V letošním roce budou zaměřeny na zpracování brambor. Nebude chybět ani střiž ovcí a lidová muzika!
Zlínský kraj | Kultura

Filmový víkend ve Zlíně připravil pro zvídavé děti i jejich rodiče interaktivní filmové workshopy

Ve zlínských kudlovských ateliérech proběhne už potřetí od pátku 15. do neděle 17. září 2023 Filmový víkend. Od roku 2021, kdy se na filmových ateliérech konala dvoudenní oslava 85. výročí jejich založení, se Filmový víkend stal vedle Zlín Film Festivalu a Letní filmové školy další pravidelnou a etablovanou akcí s filmem v hlavní roli a je tak nejmladším z filmových svátků konaných ve Zlínském kraji.
Zlínský kraj | Zážitky

Ve Valašském Meziříčí proběhne oblíbený festival Světlo Valmez

Jedinečné propojení videomappingu a světelných instalací s hudbou nabídne pátý ročník Světla Valmez ve Valašském Meziříčí. Festival, který získal několik ocenění, se uskuteční v pátek 15. září 2023. Program začne v 19:00 a potrvá až do půlnoci. Čeká na vás přes třicet instalací a videomapipingů, deset živých vystoupení a v neposlední řadě zážitky, které vše kolem rozsvítí. Vše bude jako vždy přístupné zdarma.
Zlínský kraj | Zážitky

České značky: skleničky, karafy, mísy a džbány ze sklárny Květná 1794

Ručně foukané nápojové sklo nejvyšší kvality, jedinečné designové kolekce a tradice sahající na konec 18. století: to je česká sklárna Květná 1794. S tradiční českou značkou, která existuje už více než 200 let, se můžete seznámit jak na Kudy z nudy, tak při pravidelných dnech otevřených dveří. Pojďte se podívat do Květné, dříve zvané Blumenbach!
Zlínský kraj | Kultura

Když v Beskydech prší: tipy na muzea, zámky, bazény i dětské herny

V horách se před deštěm neschováte a navíc, když v Beskydech prší, obvykle nejde o krátkou přeháňku. Chce to tedy záchranný program na delší dobu – na pár hodin, na dopoledne nebo odpoledne anebo dokonce na celý den. Kam se tedy můžete vypravit, když se vám dovolenou pokusí zkazit počasí? Stačí si vybrat z tipů portálu Kudy z nudy.
Zlínský kraj | Životní styl