ÚvodAktualityTýden kultury na Valašsku zve na divadlo pod šapitó i na živou hudbu
Zážitky

Týden kultury na Valašsku zve na divadlo pod šapitó i na živou hudbu

  • 16. srpna 2023
Ve Velkých Karlovicích se koná od 17. do 23. 8. 2023 již sedmý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během několika posledních srpnových dnů nabídne návštěvníkům devět představení v originálním prostředí cirkusového šapitó. Kromě Jaroslava Duška a jeho "dohod" se mohou diváci těšit na Divadlo Bez zábradlí s Karlem Heřmánkem nebo Lucii Zedníčkovou a Michaelu Tomešovou v představení Ráno poté. Hlavní hvězdou představení Rebelky Divadla Bolka Polívky bude Chantal Poullain.
karloviceNeobyčejnou atmosféru festivalu dodává místo konání: speciálně kvůli němu bude v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna opět vybudováno cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst. Nechybí ani stylové občerstvení s možností posezení pod širým nebem.

Již 7. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se opět stane symbolickou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, se uskuteční od 17. do 23. srpna 2023 a jeho výtěžek opět poputuje na dobročinné účely.


Hvězdy festivalu i relaxace v údolí Léskové

chantalNovinkou divadelního a hudebního festivalu, který se stal již tradiční oblíbenou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy, bude zahajovací koncert beskydské písničkářky Kaczi. Ta začne hrát u šapitó ve čtvrtek v 17 hodin. Poté v 19 hodin uvede Divadlo Bez zábradlí první festivalové představení Tři muži na špatné adrese s Karlem Heřmánkem v hlavní roli, uvidítě také Zdenka Žáka. Hra Divadla Verze s názvem Úča musí pryč je plná známých jmen. O osudu učitelky, která "může" za špatný prospěch některých dětí bude rozhodovat například David Prachař, Linda Rybová nebo Igor Chmela. Komedie Ráno poté je novinkou letošní sezóny. V hlavních rolích hrají Lucie Zedníčková a Michaela Tomešová. Šarmantní Chantal Poullain a Štěpánka Křesťanová se blýsknou v brilantní francouzské tragikomedii Rebelky Divadla Bolka Polívky. Závěr týdne bude opět patřit Jaroslavu Duškovi a jeho Čtyřem dohodám a Páté dohodě. Vstupenky je možné pořídit online nebo přímo na místě. Některá představení jsou již vyprodána nebo zbývají poslední volné vstupenky!

Vedle lákavého programu festivalu dodává neobyčejnou atmosféru místo konání. Před každým večerním představením zpříjemní atmosféru v párty zóně u šapitó od 17 hodin živá hudba v podání saxofonistky Nikol Naňákové či houslistky Alžběty Králové. Pořadatelé pamatovali opět i na děti, pro které je připraven sobotní koncert dětské kapely Čiperkové a nedělní pohádka. Novinkou bude sobotní Rodinný den s cirkusovým a tanečním workshopem, soutěží ETA kuchtík, hrami pro děti nebo projížďkami na konících. Vstupné na Rodinný den i úvodní koncert zpěvačky Kaczi je dobrovolné.
Kulíškova naučná stezka – poznejte s dětmi přírodu CHKO Beskydy Příroda

Kulíškova naučná stezka – poznejte s dětmi přírodu CHKO Beskydy

Kulíškova naučná stezka byla otevřena v údolí Dynčák nedaleko hotelu Horal a srozumitelnou a atraktivní formou přibližuje dětem zajímavosti přírody CHKO Beskydy. Stezka měří 2,5 kilometru a má 10 zastavení. Zvládnou ji i menší děti a rodiče s kočárky.

Týden kultury na Valašsku 2024

21. 8.27. 8.
Týden kultury na Valašsku 2024

Připravte se na týden plný kulturních zážitků, které vám na konci letních prázdnin přinese Týden kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Koná se již po osmé. Letos v termínu 21. až 27. srpna 2024.

Chráněná krajinná oblast Beskydy Příroda

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska Příroda

Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.

Pikniky ve Velkých Karlovicích – vzhůru na výlet s piknikovým košem Gurmánská turistika

Pikniky ve Velkých Karlovicích – vzhůru na výlet s piknikovým košem

Vychutnejte si krásy CHKO Beskydy při vycházce do přírody spojené s piknikem. Spa hotel Lanterna, Wellness hotel Horal i Bistro Razula s příchodem pěkného počasí opět nabízí službu piknikových košů, která je oproti „běžným“ piknikům přizpůsobena zdejším horským podmínkám.

Další aktuality

Letní filmová škola v Uherském Hradišti je tady!

Od pátku 26. 7. až do čtvrtečního odpoledne 1. 8. 2024 nabídne jubilejní 50. Letní filmová škola cestu historickým, současným a česko-slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi se představí předpremiéry českých a slovenských filmů, a dostane se i na divadla, koncerty a další bohatý program.
23. červenec 2024 16:00
Kultura, Zlínský kraj

Rožnov pod Radhoštěm o víkendu rozveselí Romská píseň i Anenská pouť

V sobotu 27. července 2024 se uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm 30. ročník mezinárodního festivalu Romská píseň. Oslava svátku patronky Valašska, sv. Anny, pak připadá na další den, neděli 28. července 2024. Je každoročně spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea.
23. červenec 2024 14:00
Zážitky, Zlínský kraj

Vychutnejte si festival česneku na zámku Buchlovice

Festival česneku je akce pro celou rodinu se spoustou zábavy, občerstvením ale také poučením. Je určena pro zastánce tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku na Uherskobrodsku, stoupence tradičních řemesel a kultury a také pro gurmány vyznávající tradiční českou kuchyni. Nedílnou součástí festivalu je také „košt česneku“, kdy je prezentováno až 25 odrůd. Netradiční festival v duchu hesla "Česnek je hrdost a pýcha" proběhne v Buchlovicích 27. července 2024. Můžete zde ochutnat česnekový koláč, zúčastnit se soutěže "čichačů", nebo pletení česnekových copů.
23. červenec 2024 8:00
Zážitky, Zlínský kraj

V Holešově se chystá festival židovské kultury Ha-Makom

V Holešově opět proběhne tradiční Festival židovské kultury Ha-Makom. Letošní 24. ročník se koná od 23. do 27. 7. 2024 a zve všechny příznivce festivalu na pestrý program. Tradiční multižánrová nabídka je sestavena ze zajímavých přednášek, koncertů, prohlídek nebo čtení. Nechybí ani židovské pokrmy či oblíbená výuka židovských tanců.
22. červenec 2024 12:00
Kultura, Zlínský kraj

Česko mezi řádky: Slovácko sa súdí, Slovácko sa nesúdí a Zdeněk Galuška

Host do domu – čagan do ruky, Kačena za třicet tisíc, Púťové tajemství v itrnici nebo Herodes – to býl král! To je jen malý výběr povídek Zdeňka Galušky, které vyšly v knížkách Slovácko sa súdí a Slovácko sa nesúdí. Možná je znáte i z televizního seriálu, v němž si hlavní role stařečka Pagáče a jeho nerozlučného druha Jury Kláska zahráli Jozef Kroner a Oldřich Velen.
20. červenec 2024 8:32
Gurmánská turistika, Zlínský kraj

V Bílých Karpatech vás čeká zážitkové léto: od růžové zahrady po kovářské výrobky

Kouzlo Bílých Karpat můžete letos objevovat prostřednictvím unikátního projektu Zážitkové léto 2024. Zve k objevování skrytých pokladů přírody, řemesel a umění prostřednictvím pestré palety aktivit, které připravují místní členové Společenství tvořivých lidí, Stvol. Nabízí vám nevšední zážitky i hlubší spojení s okolní krajinou i vnitřním světem.
19. červenec 2024 8:00
Zážitky, Zlínský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat ve Zlínském kraji

Sluníčko láká k vodě všechny milovníky koupání a vodních radovánek! Jestliže trávíte léto na Moravě, ať už doma, u babičky nebo dědy či jako turisté, inspirujte se tipy Kudy z nudy, které vám tantokrát doporučí, kde si užít parádní den u vody ve Zlínském kraji. Vybírat můžete z nabídky akvaparků, koupališť, biotopů... a spousty dalších míst.
17. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Pochutnejte si na Gulášfestu ve Valašském Meziříčí

Další ročník Gulášfestu je tady! Od čtvrtka 18. do soboty 20. července 2024 proběhne na fotbalovém stadionu ve Valašském Meziříčí. Festival během tří dnů nabízí návštěvníkům přes třicet druhů guláše a připraveny jsou také večerní koncerty. Letošní novinkou jsou degustační porce, můžete si tak dopřát menší porce a ochutnat ještě více druhů lahodných gulášů.
15. červenec 2024 20:01
Gurmánská turistika, Zlínský kraj