Úvod > Aktuality > Užijte si Týden kultury na Valašsku: zve na divadlo pod šapitó, grilování i hudební program
Užijte si Týden kultury na Valašsku: zve na divadlo pod šapitó, grilování i hudební program
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Užijte si Týden kultury na Valašsku: zve na divadlo pod šapitó, grilování i hudební program

  • Vydáno15. srpna 2022
Ve Velkých Karlovicích se koná od 18. do 24. 8. 2022 již šestý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během několika posledních srpnových dnů nabídne návštěvníkům devět představení v originálním prostředí cirkusového šapitó. Kromě Jaroslava Duška a jeho "dohod" se mohou diváci těšit na Divadlo Bez zábradlí s Václavem Vydrou a Rudolfem Hrušínským či Simonu Stašovou a Ladislava Freje v představení Na Zlatém jezeře.
karloviceNeobyčejnou atmosféru festivalu dodává místo konání: speciálně kvůli němu bude v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna opět vybudováno cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst. Nechybí ani stylové občerstvení s možností posezení pod širým nebem.

Již 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se opět stane symbolickou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, se uskuteční od 18. do 24. srpna 2022 a jeho výtěžek opět poputuje na dobročinné účely.


Hvězdy festivalu i relaxace v údolí Léskové

Stejně jako loni festival zahájí oblíbené Divadlo Bez zábradlí, které tentokrát přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským. Jak tento úvodní, tak i následující večer s komedií Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem jsou již vyprodané. Na další dny jsou ale stále vstupenky k dispozici. Zájemci si je mohou koupit na webu tydenkultury.cz. Na komedii „1+1=3“ v neděli 21. srpna mohou dokonce návštěvníci získat k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma. V představení Benátky pod sněhem pak především místní diváky jistě potěší, že se v hlavní roli spolu s Mírou Noskem představí herečka Kristýna Janáčková, rodačka ze sousední Karolinky.

stašová a frejZlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok. Jeho vystoupení mají pod šapitó uprostřed přírody, úplně jinou atmosféru, než v klasických divadelních sálech. Proto na ně mnozí diváci jezdí pravidelně. Pamatováno je ale také na děti. V sobotu a neděli se pro ně hrají vždy v 10 hodin pohádky.

Vedle lákavého programu festivalu dodává neobyčejnou atmosféru místo konání. U šapitó nechybí posezení pod širým nebem a živá muzika. O tu se letos postarají saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová. Spa hotel Lanterna také připravil k Týdnu kultury speciální nabídku pro ubytované hosty. Ti obdrží během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj. Hosté mohou navíc festival spojit i s další zábavou ve Velkých Karlovicích, třeba návštěvou relaxačního centra Wellness Horal, golfového hřiště, Kulíškovy naučné stezky nebo dětského hřiště a grilovací terasy u hotelu Horal. Spa hotel Lanterna v době konání festivalu nabízí ubytovaným hostům vstupenku na představení v ceně.
Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska

Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.

Kulíškova naučná stezka – poznejte s dětmi přírodu CHKO Beskydy

Kulíškova naučná stezka – poznejte s dětmi přírodu CHKO Beskydy

Kulíškova naučná stezka byla otevřena v údolí Dynčák nedaleko hotelu Horal a srozumitelnou a atraktivní formou přibližuje dětem zajímavosti přírody CHKO Beskydy. Stezka měří 2,5 kilometru a má 10 zastavení. Zvládnou ji i menší děti a rodiče s kočárky.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Pikniky ve Velkých Karlovicích – vzhůru na výlet s piknikovým košem

Pikniky ve Velkých Karlovicích – vzhůru na výlet s piknikovým košem

Vychutnejte si krásy CHKO Beskydy při vycházce do přírody spojené s piknikem. Spa hotel Lanterna, Wellness hotel Horal i Bistro Razula s příchodem pěkného počasí opět nabízí službu piknikových košů, která je oproti „běžným“ piknikům přizpůsobena zdejším horským podmínkám.

Další aktuality