Úvod > Aktuality > Kytarové hvězdy přijely do Brna na Mezinárodní kytarový festival
Kytarové hvězdy přijely do Brna na Mezinárodní kytarový festival
"> "> "> ">
Kultura

Kytarové hvězdy přijely do Brna na Mezinárodní kytarový festival

  • Vydáno5. srpna 2019
Již 28. ročník Mezinárodního kytarového festivalu Brno 2019 přivádí v termínu 4. až 10. 8. 2019 do jihomoravské metropole skvělé interprety svého oboru. Po úvodní Noci flamenca na hradě Špilberk následuje šest koncertů na Nové radnici v Brně. Velkým přínosem festivalu je i skutečnost, že jej pravidelně doprovázejí kytarové kurzy, v nichž obvykle více než stovka frekventantů z celého světa prohlubuje umění kytarové hry pod vedením špičkových domácích i zahraničních hvězd, které na festivalu vystupují.

Na festivalu hrají špičky kytarové hry

KytaristaMezinárodní kytarový festival & kurzy se odehrávají ve dnech od 4. do 10. srpna 2019 a letos na něm vystoupí přední světoví kytaristé ze Španělska, Brazílie, Itálie, Anglie, Polska, Ruska a samozřejmě i České republiky. Úvodní festivalová noc flamenca v neděli 4. srpna nazvaná Flamenco Night představila ohnivé Španěly z Andalusie, festival pak pokračuje na Nové radnici. V pondělí 5. 8.  tam vystoupí kytaristé Marco Battaglia a Bianka Szalaty, o zpěv se postará Ewelina Koniec.

Duo Assad BrothersV úterý 6. 8. se festival přesune do Biskupského dvora u Kapucínské zahrady, kde se představí temperamentní Duo Assad Brothers z Brazílie. Od středy až do pátku se budou koncerty konat výhradně na Nové radnici. Ve středu 7. 8. bude čekat příchozí duo Nikita Koškin & Marina Krupkina z Ruska. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na dvě skladby, které budou mít světovou premiéru. Navíc se Nikita Koškin po 20 letech vrací na pódia a první koncert zahraje právě v Brně!

Paulu GalbraithČtvrtek 8. 8. bude patřit Paulu Galbraithovi, jednomu z nejlepších světových kytaristů, vynikajícímu interpretovi zejména hudby J. S. Bacha, který dorazí z Anglie. Poslední den festivalu, v pátek 9. 8. proběhnou na Nové radnici hned dva koncerty: první z nich bude v 16:30 hodin a bude se jednat o Kytarový orchestr s dirigenty Nikitou Koškinem a Vladimírem Novotným, vystoupí také sólisté kurzů. Od 20:00 hodin rozezní kytary Pedro Navarro Trio ze Španělska, které hrají flamenco a jazz.
 

Mistrovské kurzy

kytaraPři festivalu probíhají Mezinárodní kytarové kurzy, které jsou vedeny sólisty koncertů festivalu a mezinárodně předními světovými pedagogy, jakou jsou například skladatelé Nikita Koškin (Moskva) – jeden z nejvýznamnějších kytarových skladatelů současnosti, Igor Shoshyn (Bělorusko), Krzysztof Nieborak – významný polský kytarista a šéfredaktor časopisu Gitara, Anton Muller (Německo) patří mezi přední výrobce kytar a Maria Linnemann (Německo /Anglie) povede skladatelskou přednášku o vlastních skladbách.

Každoročně se kurzů zúčastní na 150 kytaristů z přibližně 15 zemí z Evropy a zámoří (USA, Japonsko, Mexiko, Brazílie ad.). Účastníci kurzů se účastní nácviku kytarového orchestru festivalu, který vystoupí na závěrečném koncertě.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Barokní Nová radnice v Brně

Barokní Nová radnice v Brně

Areál bývalého dominikánského kláštera na Dominikánském náměstí v Brně sloužil od svého vzniku potřebám stavovské reprezentace a pro zasedání zemských sněmů a soudů. Během 18. století byl areál barokně upraven. Dnes je sídlem primátora a vedení Magistrátu města Brna.

Biskupský dvůr v Brně

Biskupský dvůr v Brně

V historické části Brna, pod katedrálním kostelem sv. Petra a Pavla, se rozkládá Biskupský dvůr. Jedná se o soubor budov, které jsou jednou ze stálých expozic Moravského zemského muzea a zároveň jsou nejstaršími budovami tohoto muzea.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika