Úvod > Aktuality > Kynžvart si prohlédnete z balonu
Kynžvart si prohlédnete z balonu
">
Památky

Kynžvart si prohlédnete z balonu

  • Vydáno5. dubna 2011
Státní zámek Kynžvart připravuje na letošní rok oživení pro návštěvníky v podobě upoutané horkovzdušného balonu, který by měl nabízet možnost pohledu z výšky na zámek a možná i lety. Rozšíří se také možnosti pro zámecké svatby. Kromě dosud nabízených svateb v zámecké kapli, na ostrůvku jezera, letos obohatí nabídku i o další místa. Na novém golfovém hřišti budou nabízet i golfové svatby. Kynžvart chystá i zajímavé akce v sezoně. Největším lákadlem by měla být 13. srpna Noc pod hvězdami. Pod širým nebem proběhne představení Verdiho opery Nabucco a závěrečný ohňostroj.
Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Burgenstrasse je jednou z nejslavnějších evropských historických tras. Nachází se na ní několik desítek půvabných historických hradů, zámků i měst, především ve středním Německu, ale i poblíž našich hranic. Celá trasa měří 1200 km a vede z Mannheimu až do Prahy.

Zámek Kynžvart – sídlo Metternichů s anglickým parkem

Zámek Kynžvart – sídlo Metternichů s anglickým parkem

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.

Golf Club Kynžvart

Golf Club Kynžvart

Nový 18ti jamkový golfový areál leží v překrásném prostředí historického zámeckého parku založeného v letech 1821-1831 kancléřem Metternichem v podhůří Slavkovského lesa.