Úvod > Aktuality > Květná zahrada v Kroměříži zve na multižánrový piknik
Kvetná zahrada v Kromeríži zve na multižánrový piknik
"> Kvetná zahrada v Kromeríži zve na multižánrový piknik "> Multižánrový piknik je urcen široké verejnosti všech vekových kategorií "> Na ruzných místech zahrady se predstaví interpreti vážné hudby, jazzu, cimbálové muziky i populární hudby
Zážitky

Květná zahrada v Kroměříži zve na multižánrový piknik

  • Vydáno18. června 2014
Multižánrový piknik je originální pozvánkou k návštěvě Květné zahrady, památky UNESCO. Proběhne již v pátek 20. června od 15 do 22 hodin. Datum konání je zvoleno na dny Evropského svátku hudby. Květná zahrada se tak připojuje k této evropské iniciativě, která je od roku 1982 nekomerční hudební slavností hudebníků – amatérů i profesionálů.

Květná zahradaMultižánrový piknik je určen široké veřejnosti všech věkových kategorií a proběhne ve Květné zahradě v Kroměříži v pátek 20. června 2014 od 15 do 22 hodin. Na různých místech zahrady se představí interpreti vážné hudby, jazzu, cimbálové muziky i populární hudby.

Piknik se stal vyhledávanou a oblíbenou akcí nejen pro občany Kroměříže, ale i širšího okolí. Je vítanou příležitostí prezentace také místních a regionálních souborů. Mimo to program nabízí například soutěže, hry pro malé děti, uvidíte Bartošův dětský soubor ze Zlína, skupinu historického šermu Biskupští  manové z Kroměříže, žáky Konzervatoř P. J. Vejvanovského, blugrass- Telegraf,  Swing band, Luke & The Skywalkers, skupinu HUKL, kapelu Zabillow a další. Děti i dospělé jistě potěší výhra v bohaté tombole a tradiční občerstvení.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.