Úvod > Aktuality > Květinová aranžmá vyzdobí koncem prázdnin interiér hradu Rožmberk
Květinová aranžmá vyzdobí koncem prázdnin interiér hradu Rožmberk
"> "> "> "> ">
Památky

Květinová aranžmá vyzdobí koncem prázdnin interiér hradu Rožmberk

  • Vydáno22. srpna 2018
Hrad Rožmberk čeká týden plný vůní, barev a krásných květin. Od středy 22. srpna 2018 zdobí hlavní prohlídkovou trasu květinová aranžmá. 12. ročník výstavy, která je atraktivní přehlídkou floristického umění, vyzdobí historické interiéry hradu do neděle 26. srpna 2018.

Stovky rozličných květů, barev a vůní zpříjemní a zkrášlí interiéry hradu Rožmberk. Od středy 22. srpna bude v interiérech hlavní prohlídkové trasy k vidění už 12. ročník floristické přehlídky „Desatero kvítí“.

Na několik dní doplní tisíce květů různých druhů, barev i vůní  hlavní prohlídkový okruh. Téma nabízí mimořádně atraktivní podívanou, prohlídky jsou možné denně od 9 hodin do 17 hodin až do 26. srpna 2018.

Rožmberk se v sobotu 25. srpna zapojí do celorepublikové hradozámecké noci. Večerní prohlídky hradu od 19.00 hodin doplní doprovodný program vč. koncertu a vonné instalace věnovaná historii vůní.

Prohlídky hlavního okruhu jsou připraveny od 19.00 do 21.00 hodin. Zájemci si mohou rezervovat vstupenky na telefonním čísle 380 749 838, případně na emailu rozmberk@npu.cz.

Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.

Katovna – muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

Katovna – muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

V hlavní sezóně je na hradě Rožmberku v provozu i muzeum Hrdelního soudnictví, ve kterém se samotný návštěvník stává součástí expozice a přednášky!

Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.