Úvod > Aktuality > Kvalitní lyžování i nedotčená příroda – to je zima na Bílé v Beskydech
Kvalitní lyžování i nedotčená příroda – to je zima na Bílé v Beskydech
"> "> "> ">
Zimní sporty

Kvalitní lyžování i nedotčená příroda – to je zima na Bílé v Beskydech

  • Vydáno21. prosince 2021
Zatímco některým lidem vyhovuje teplé počasí mezi létem a zimou, jiní se už nemohou dočkat, až provětrají své zimní sportovní náčiní. Stanou na vrcholu svahu a záhy prosviští vybroušeným stylem dolů po sjezdovce. Pokud také patříte k vyznavačům sjezdového či běžkového lyžování, vyzkoušejte beskydský lyžařský areál v Bílé.
Skiareál BíláChystáte-li se na hory s celou rodinou, můžete právě ve ski resortu Bílá vyzkoušet mnoho aktivit pro děti i dospělé. Nejnavštěvovanější lyžařský areál v údolí jen pár kilometrů od hranic mezi Českou a Slovenskou republikou poskytuje hned několik služeb najednou. Ve vyhlášeném zimním středisku vás lanovka nebo vleky vyvezou na sjezdovky různé délky a obtížnosti, od závodní až po dětskou. Za lyžováním do Beskyd můžete přijet i bez vybavení, veškeré náčiní se dá totiž na Bílé půjčit. V servisu se zase postarají o opravy, nastavení a údržbu. Jestli si nejste vy nebo vaše dítě příliš jistí svým sjezdařským stylem a technikou, ve zdejší lyžařské škole SunSki se můžete zdokonalit.

ski bíláO Vánocích se bude na Bílé lyžovat téměř nepřetržitě. Na Štědrý den budou vleky jezdit od 9:00 do 13:00 hodin. Navíc se bude lyžovat za "štědré ceny" – dospělí zaplatí 350 Kč za 4 hodiny. Ve dnech 25., 26. a 27. prosince se bude jezdit od 9:00 do 16:00, odpoledne pak bude pokračovat večerním lyžováním od 18:00 do 21:00 hodin. Jednodenní skipas stojí 560 korun, pro děti a seniory 410 korun.

Co se týče běžeckých tratí, z Bílé vycházejí hned čtyři okruhy – ve směru na Staré Hamry, Mezivodí, Samčanku nebo Bumbálku. Stopy jsou vyfrézované a pravidelně se udržují. Další běžecké tratě v prostředí s nádhernými výhledy do dálky si můžete vychutnat například na Ondřejníku, Lysohorské magistrále, pod Travným a na Pustevnách.
Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská magistrála představuje unikátní síť upravovaných běžeckých tras v Beskydech. Propojeny jsou zde upravované trasy o délce 300 km v 9 lokalitách po celých Beskydech, které se dají využít i mimo zimní sezonu.

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu

Půjčovna sportovního vybavení Na Bílé nabízí mimo výberu kvalitních lyží a skialpů také kurzy skialpinismu pro začátečníky i pokročilé.