Úvod > Aktuality > Kvalitní lyžování i nedotčená příroda – to je zima na Bílé v Beskydech
Zimní sporty

Kvalitní lyžování i nedotčená příroda – to je zima na Bílé v Beskydech

  • Vydáno21. prosince 2021
Zatímco některým lidem vyhovuje teplé počasí mezi létem a zimou, jiní se už nemohou dočkat, až provětrají své zimní sportovní náčiní. Stanou na vrcholu svahu a záhy prosviští vybroušeným stylem dolů po sjezdovce. Pokud také patříte k vyznavačům sjezdového či běžkového lyžování, vyzkoušejte beskydský lyžařský areál v Bílé.
Skiareál BíláChystáte-li se na hory s celou rodinou, můžete právě ve ski resortu Bílá vyzkoušet mnoho aktivit pro děti i dospělé. Nejnavštěvovanější lyžařský areál v údolí jen pár kilometrů od hranic mezi Českou a Slovenskou republikou poskytuje hned několik služeb najednou. Ve vyhlášeném zimním středisku vás lanovka nebo vleky vyvezou na sjezdovky různé délky a obtížnosti, od závodní až po dětskou. Za lyžováním do Beskyd můžete přijet i bez vybavení, veškeré náčiní se dá totiž na Bílé půjčit. V servisu se zase postarají o opravy, nastavení a údržbu. Jestli si nejste vy nebo vaše dítě příliš jistí svým sjezdařským stylem a technikou, ve zdejší lyžařské škole SunSki se můžete zdokonalit.

ski bíláO Vánocích se bude na Bílé lyžovat téměř nepřetržitě. Na Štědrý den budou vleky jezdit od 9:00 do 13:00 hodin. Navíc se bude lyžovat za "štědré ceny" – dospělí zaplatí 350 Kč za 4 hodiny. Ve dnech 25., 26. a 27. prosince se bude jezdit od 9:00 do 16:00, odpoledne pak bude pokračovat večerním lyžováním od 18:00 do 21:00 hodin. Jednodenní skipas stojí 560 korun, pro děti a seniory 410 korun.

Co se týče běžeckých tratí, z Bílé vycházejí hned čtyři okruhy – ve směru na Staré Hamry, Mezivodí, Samčanku nebo Bumbálku. Stopy jsou vyfrézované a pravidelně se udržují. Další běžecké tratě v prostředí s nádhernými výhledy do dálky si můžete vychutnat například na Ondřejníku, Lysohorské magistrále, pod Travným a na Pustevnách.
Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská lyžařská magistrála

Beskydská magistrála představuje unikátní síť upravovaných běžeckých tras v Beskydech. Propojeny jsou zde upravované trasy o délce 300 km v 9 lokalitách po celých Beskydech, které se dají využít i mimo zimní sezonu.

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu

Skialp Na Bílé v Beskydech – půjčovna a kurzy skialpinismu

Půjčovna sportovního vybavení Na Bílé nabízí mimo výberu kvalitních lyží a skialpů také kurzy skialpinismu pro začátečníky i pokročilé.

Další aktuality

Zoo Ostrava láká na zimní levnější vstupné, k vidění jsou i nové druhy

Zoo Ostrava zve všechny milovníky zvířat do svých expozic. Od začátku listopadu je možné navíc využít mimosezonní slevy na vstupném, která potrvá až do konce března příštího roku. Zoologická zahrada vás jistě okouzlí jak v podzimních barvách, tak má i něco do sebe v úplné zimě. Můžete sem vyrazit i za novými zvířaty, která na podzim přibyla.
Moravskoslezský kraj | Příroda

10 tipů, kam do lázní a wellness v Moravskoslezském kraji

Vyberte si ze spa, wellness a dalších druhů pobytů v Moravskoslezském kraji. Hned několik nej nabízí návštěvníkům lázně na severovýchodě Moravy: nejvýše položené lázně v republice s nejčistším vzduchem ve střední Evropě, jedny z nejstarších jodových lázní v Evropě i sanatoria, která k léčbě používají jodobromovou vodu z podzemního moře z období třetihor. Zmíněné věhlasné balneologické skvosty – Horské lázně Karlova Studánka, Lázně Darkov a Sanatoria Klimkovice – naleznete v Moravskoslezském kraji, kam za kvalitní léčbou směřují klienti z celého světa. Lázně v Moravskoslezském kraji zažívají boom.
Moravskoslezský kraj | Lázně a wellness

Ski Aréna Karlov se těší na novou sezónu

Přípravy Ski Arény Karlov v kouzelném údolí Karlova pod Pradědem na novou sezónu 2023/24 jsou v plném proudu. Lyžaři zde mohou využít jednotný skipas pro celé údolí Karlova pod Pradědem včetně ski Areálu Čerťák v Horním Václavově, který je ideální pro rodiny s dětmi. Oficiální zahájení letošní sezóny se chystá na sobotu 9. prosince 2023.
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Kam za nejkrásnějšími výhledy v Jeseníkách a Beskydech

Čistý, podzimně jiskřivý vzduch a první sníh, co křupe pod nohama. Jeseníky a Beskydy, dva unikátní přírodní světy, můžete prozkoumat po svých, i když už léto dalo našim končinám definitivně sbohem. Moravské hory nabízejí nádhernou krajinu i stovky kilometrů tras pro pěší turistiku vinoucích se po malebných cestách. Je jen na vás, zda vám padnou do oka spíš drsnější slezské Jeseníky nebo valašskou kulturou a pověstmi protkané tajemné Beskydy, na které dohlížejí staří bohové z Radhoště.
Moravskoslezský kraj | Příroda

České značky: Hedva Český Brokát, Tonak, gobelínka a další textilní tradice slezského Manchesteru

Klobouky Hückel, hedvábné kravaty Schiel, gobelíny nebo nádherně zdobené brokáty z Jeseníků znal celý svět. Zná je vlastně i dnes, jen pod jinými názvy – i vám určitě něco říkají jména společností Tonak anebo Hedva Český Brokát. S Kudy z nudy tentokrát prozkoumáme zlatou éru českého textilnictví, zajímavá muzea a na několika místech se dokonce podíváme přímo do výroby.
Moravskoslezský kraj | Kultura

České značky: Tonak aneb přijeďte si pro svůj vysněný model

Když je zima, kdekdo si rád nasadí čepici. Anebo raději sáhnete po baretu, čelence, klobouku, cylindru či po buřince? Nekonečný příběh pokrývek hlav rozmanitých barev a střihů píše už řadu generací novojičínský Tonak – TOvárna NA Klobouky. Navíc ve městě na vás čekají dvě celoročně otevřené atraktivní kloboučnické expozice. Vyzkoušejte, co bude slušet právě vám!
Moravskoslezský kraj | Kultura

Ve Frenštátě se uskuteční soutěž o nejlepší vařonku

Jako každý rok, i letos bude období kolem svatého Martina provázet tradiční Martinský trh ve Frenštátě pod Radhoštěm. Předcházet mu bude v pátek 10. listopadu odpoledne před Martinským trhem. Samotný Martinský trh se uskuteční v sobotu 11. listopadu 2023.
Moravskoslezský kraj | Gurmánská turistika

Noc duchů a strašidel bude o víkendu na Raduni

Zámek Raduň nedaleko Opavy bude v sobotu 4. listopadu 2023 otevřen v mimořádném návštěvnickém režimu. Konat se tu totiž bude Noc duchů a strašidel. Na zámku dostanou příchozí pořádnou porci strašení, lekání, hrůzy, ale hlavně zábavy. Akce je vhodná pro dospělé a statečné děti.
Moravskoslezský kraj | Památky