Úvod > Aktuality > Kutnohorský GASK oslaví jaro a Velikonoce ve svých zahradách
Kutnohorský GASK oslaví jaro a Velikonoce ve svých zahradách
">
Kultura

Kutnohorský GASK oslaví jaro a Velikonoce ve svých zahradách

  • Vydáno9. dubna 2014
Galerie Středočeského kraje si pro návštěvníky letos poprvé připravila příjemnou oslavu Velikonoc ve svých zahradách. Už od rána se v sobotu 12. dubna budou sjíždět řemeslníci a prodejci kvalitních výrobků, aby od 10 hodin nabídli divákům kraslice, keramiku, vyřezávané zboží, řehtačky, pomlázky i ošatky.

Velikonoce v GASKu, to je den plný jarní pohody a nálady a doufejme, že i sluníčka, ke kterému neodmyslitelně patří také dobré jídlo i pití. Tady si opravdu přijde na své každý, milovníci grilovaných specialit i velikonočních dobrot – připravena je pravá Velikonoční hlavička, jehněčí žebírka i kuřecí paličky na medu a karotkové šťávě. Přímo ve štábním domku se budou péct pravé Velikonoční jidáše, ochutnat musíte i mazanečky.

Děti a aktivnější dospělí si můžou vyzkoušet, jak se zdobí pravé velikonoční perníčky, pletou pomlázky nebo malují kraslice ve speciálních dílničkách ve štábním domku. Pro všechny je pak připraven bohatý kulturní program, dvě vystoupení dětského folklórního souboru Lučinka z Prahy, dětské pásmo s jarními lidovými zvyky a písničkami. Celý den k dobré pohodě zahraje kutnohorská muzika Tomášovka. Zlatým hřebem dne pak bude vynášení Morany, mařeny, smrtky – symbolu zimy, se kterou se tak definitivně v Kutné Hoře rozloučí.

Žízeň snadno uhasí čepované pivo, nealko pivo, dva druhy limonád, dobrá vodička. Tahákem Velikonoc v GASK pak určitě bude Velikonoční zelený speciál, který jen pro nás právě na tuto akci připravili už na sobotu sládci z Krušovického pivovaru. Jedná se o spodně kvašený ležák, charakteristický specifickou chutí a hlavně jasně zelenou barvou. Všude jinde se začne prodávat až na Zelený čtvrtek, takže v zahradách galerie GASK vám nabídnou tuto kuriozitu v předstihu.

Nově zrekonstruované zahrady určitě ožijí příjemně stráveným sobotním dnem, neváhejte a přijďte si užít jaro. V případě deště se akce přesouvá do prostor GASK.

Zahrady u Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Zahrady u Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Areál bývalé jezuitské koleje je součástí městské památkové rezervace. Rozsáhlý prostor, do nedávné doby pokrytý asfaltem, je přeměněn na městský park s otevřenými travnatými plochami a bohatou výsadbou, kde naleznete nový mobiliář, vodní schody, místo na piknik i prostor pro kulturní akce.

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Další aktuality