Úvod > Aktuality > Kutnohorská galerie GASK zahájí v sobotu další výstavní sezónu

Kutnohorská galerie GASK zahájí v sobotu další výstavní sezónu

Vydáno 20. března 2019 Kultura
GASK - Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře na více než třech tisících metrech čtverečních poskytuje v Čechách ojedinělý přátelský galerijní prostor, inspirovaný konceptem nejznámějších světových galerií. Zaměřuje se především na výtvarné umění 20. a 21. století. V letošním roce zahajuje novou sezónu 2019 v sobotu 23. března a nebude chybět bohatý doprovodný program.
Galerie GaskGalerie GASK zve v sobotu 23. února 2019 na slavnostní zahájení výstavní sezony jaro/léto. Od 15:00 hodin proběhn vernisáž výstavy Jan Macúch – Elvis ze Záluží. Autor vystaví původní malby, které byly inspirovány příběhy nové povídkové knihy Jiřího Kamene se stejnojmenným názvem Elvis ze Záluží s podtitulem povídky, horory a etudy pro jeden a dva hlasy. Reprodukce maleb se staly ilustračním doprovodem této publikace. Během výstavy proběhne nejen komentovaná prohlídka s ilustrátorem J. Macúchem, ale také autorské čtení s Jiřím Kamenem.

Stavy mysliOd 15:30 budou odhaleny nové intervence současných umělců v expozici Stavy mysli. Představí se Darina Alster, Martin Janíček, Jolana Havelková, František Kowolowski a Jakub Švéda. V 16:00 se odhalí Alej světců/obměny. Výstava Alej světců přinese do tohoto sochařského projektu další zvučná jména, jako je Michal Cimala, Martina Hozová, Lukáš Rittstein a Petr Písařík.

Mise Amour "téměř módní přehlídka" nastane v 16:15. Jde o volně režírovanou, divadelně laděnou, téměř módní přehlídku v oslnivém gejzíru modelek a modelů. Na přehlídce budou představeny modely a doplňky nově vznikající značky Fiží Hanele Poislové, značky Fiží/Imprinted ve spolupráci s Petrou Guptou Valentovou, modely Veroniky Drahotové s využitím materiálů Petry Gupty Valentové a desingová značka brýlí Optiqa Marka Thera a Ondřeje Viceny.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Srdečně zveme na zcela aktualizovanou podobu stálé expozice.