Úvod > Aktuality > Kutnohorská galerie GASK letos otevře nové kongresové centrum
Kutnohorská galerie GASK letos otevře nové kongresové centrum
"> "> "> ">
Kultura

Kutnohorská galerie GASK letos otevře nové kongresové centrum

  • Vydáno15. dubna 2021
V kutnohorské galerii GASK neutichá tvořivý duch ani během pandemie koronaviru – bývalá důstojnická jízdárna, která sousedí se zahradami jezuitské koleje, se přeměnila na nové kongresové centrum. Multifunkční prostor je připraven sloužit jako místo pro pořádání kongresů i různých kulturních a společenských akcí.
galerie GASKV minulosti byla budova využívána jako jízdárna pro rakouské důstojníky, po vzniku galerie v ní bylo parkoviště. Nyní bude stavba sloužit jako multifunkční sál nejen pro kongresy, ale také pro pořádání kulturních představení. V létě se při nepříznivém počasí budou moci dovnitř přesunout operní nebo divadelní představení pořádaná pod širým nebem, aniž by se musely rušit.
 
Návštěvníkům se nové prostory představí, až bude možné otevřít kulturní památky, muzea a galerie. Navíc se příchozí mohou těšit i na zrekonstruovanou kavárnu.
 
Galerie Středočeského kraje (GASK) je krajská instituce zaměřená na výtvarné umění 20. a 21. století. Její sídlo se nachází v jedné z hlavních dominant Kutné Hory, v monumentální budově Jezuitské koleje. Na více než třech tisících metrech čtverečních poskytuje v Čechách ojedinělý přátelský galerijní prostor.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Další aktuality