Úvod > Aktuality > Kůň – nejlepší přítel člověka
Zážitky

Kůň – nejlepší přítel člověka

  • Vydáno19. července 2011
Koně nad jiná zvířata vynikají svojí inteligencí, vytříbenou povahou i vztahem ke svému jezdci. Farmy zaměřené na chov koní nabízejí kurzy jezdectví vhodné pro úplné začátečníky a děti, ale třeba i ustájení vlastního koně, pokud to myslíte s láskou ke koním vážně.
Svět ze sedla můžete obdivovat na těchto farmách:
  • koňská farma Třebušín – Zababeč – celoroční provoz a ubytování, možnost ubytování s vlastním koněm a domácími zvířaty, výlety na koních i kolech,
  • Jáňův dvůr – vyjížďky na klidných koních s pohodlnými sedly, cesta mezi vinicemi a vinnými sklípky, přespání v rekonstruovaném statku nebo ve stanu,
  • v Hřebčíně Favory si nenechte ujít čtyřistaletý cho Kladrubských koní, kteří jsou dodnes oblíbení na královských dvorech celé Evropy. Na těchto ušlechtilých koních se můžete krátce projet nebo se s nimi pustit i do celodenní jízdy,
  • farma Heroutice se věnuje speciálně nejmladší jezdecké generaci, farma má k dispozici velkou krytou závodní halu.

V jízdárnách a zámcích si vychutnáte vzpomínky na staré časy i vytříbené jezdecké umění. Ušlechtilou formu odpočinku vám nabízí:
  • jízdárna zámku Skalice – kratší vyjížďky na koni a v kočáru, výuka začátečníků, rybaření v rybníčku, grilování, tenis, plavání, dráha pro kolečkové brusle, v okolí cyklostezky, ubytování v zámeckých apartmánech,
  • Jezdecký areál Zduchovice – speciální výuka jezdectví pro děti ve věku 8 – 16 let, tábory kombinují kurzy angličtiny a jízdu na koních.

A jen tak se projít a nic neřešit můžete na naučných stezkách, kde se děti dozví něco nového, získají vztah k přírodě a vy si odpočinete na pohodové procházce. Vyzkoušejte:
  • naučná stezka Stará Role – Nová Role – trasa dlouhá 3,5 kilometru je vhodná pro pěší turisty, vede kolem ekofarmy Kozodoj a pomáhá rozvíjet vztah k přírodě. Díky svojí nenáročnosti je ideální pro maminky s dětmi,
  • údolím Blažejského rybníka vás povede turistická stezka „Cesta do pekel“. Stavte se také v nedaleké biofarmě Belina, kde se konají vzdělávací akce o přírodě a prodávají domácí bio produkty,
  • součástí areálu ekocentra Chaloupky je nejen naučná stezka, ale také farma s domácími zvířaty, meteorologická stanice nebo amfiteátr, ve kterém ekocentrum přibližuje dětem i dospělým život v přírodě.
Chaloupky Kněžice

Chaloupky Kněžice

Ekocentrum, které přibližuje dětem i dospělým život v přírodě, propaguje zdravý životní styl, šetrnou péči o krajinu, pořádá řadu akcí na popularizaci ochrany životného prostředí. Ubytovací kapacita 50 lůžek, pořádáme především ekologické výukové programy pro školy, Den Země, Ovčí den...

Jezdecký areál Zduchovice

Jezdecký areál Zduchovice

Vše, co se týká koní, najdete v Jezdeckém areálu Zduchovice. Areál Zduchovice každý rok nabízí pestrý výběr skokových i drezurních soustředění vedených špičkovými trenéry a zkušenými jezdci. Máte jedinečnou možnost zdokonalit své jezdecké dovednosti.

Bio farma Belina u Toužimi

Bio farma Belina u Toužimi

Na okraji Slavkovského lesa, daleko od civilizace, na úpatí Třebouňského vrchu, leží rodinná biofarma Belina. Chovají se tu ovce, kozy, krávy, prasata i koně, které si zde můžete půjčit i k delším výletům. Výrobky si můžete zakoupit při prodeji ze dvora.

Ranč Šídlovák – vyjížďky na koních v Plzni

Ranč Šídlovák – vyjížďky na koních v Plzni

Ranč Šídlovák v Plzni pro milovníky koní, ať děti anebo dospělé, nabízí vyjížďky do krásné přírody nebo pro ty méně odvážné vodění na koních. Trasy vyjížděk vedou romantickou přírodou kolem plzeňských rybníků, lesem až k historické památce Kolomazná pec.

Kvízová stezka

Kvízová stezka

Kvízová stezka leží podél ekocentra, její tématikou jsou zvířata, příroda (environment) a pochopení proč je zadržování vody v krajině důležité.

Další aktuality

Ježíškova vánoční pošta na Božím Daru se rozjede 1. prosince

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání. V prosinci pak přání rozešle Ježíšek adresátům. Ti kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat na poštu Boží Dar. Ježíšek tato přání rozešle v prosinci spolu s ostatními. Každý rok se na přáních objevuje nové speciální vánoční razítko. V místním infocentru razítkují pracovnice dopisy nejen z celé České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa. Každý den čeká na speciální vánoční razítko několik tisíc dopisů.
Karlovarský kraj | Zážitky

Chebský hrad bude otevřený i přes zimu

Od 5. listopadu do 26. března funguje Chebský hrad v omezeném zimním režimu, v němž je hradní areál otevřený o víkendech. Přístupná zůstává za vhodných klimatických podmínek hradní dominanta, Černá věž, z níž se příchozím nabízí neopakovatelný pohled na celé město. Víte, že Chebský hrad je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území? Další se nacházejí až na území dnešního Německa a severní Itálie.
Karlovarský kraj | Památky

Ekofarmy Karlovarského kraje: tipy, kam za relaxací i skvělými bioprodukty

Chybí vám k pocitu štěstí příroda, klid a relaxace? Pak je pro vás výlet na farmu skvělým řešením! Dopřejte si pár dnů na venkově a věnujte se docela obyčejným věcem, jako jsou procházky, práce kolem hospodářství, péče o zvířata, projížďky na koních, rybolov, houbaření a hlavně – ochutnávání domácích dobrot.
Karlovarský kraj | Životní styl

Rej strašidel propukne na hradě Loket

Po roce si všechna strašidla mohou prověřit svoji zručnost a důvtip v soutěžích o ceny, ukázat své dovednosti v tanečním reji nebo získat to nejvyšší ocenění za svůj vzhled na hradě Loket. Mistři ohně a jejich magický tanec ukončí rej strašidel na nádvoří hradu večer 3. listopadu 2023. Hrad se otevře všem strašidlům úderem osmnácté hodiny na kostelní věži.
Karlovarský kraj | Zážitky

007 věcí, které nevíte o… Bondovi

Od chvíle, kdy se britský tajný agent 007 James Bond ve filmu Dr. No poprvé objevil na filmovém plátně, uplynulo už přes šedesát let. Natočeno bylo celkem 25 oficiálních celovečerních filmů, ten poslední s názvem Není čas zemřít byl do kin uveden v říjnu 2021. Jak dobře znáte Jamese Bonda, jeho elegantní obleky, drahá auta, krásné ženy a oblíbený drink, provázený nezbytným „protřepat, nemíchat“?
Karlovarský kraj | Zážitky

Lázeňský festival jablek se chystá tuto neděli v Mariánských Lázních

V neděli 15. října se bude konat na Kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních dvanáctý ročník podzimního festivalu s vůní jablečného štrůdlu. Přijďte nasát atmosféru sklizně, dozvědět se zajímavosti z oblasti ovocnářství a vychutnat si jablečné speciality. Hezkou tradicí festivalu se stalo hlasování návštěvníků v soutěži o „Nejkrásnější jablko“ vypěstované místními zahrádkáři.
Karlovarský kraj | Gurmánská turistika

V Karlových Varech začala nová koncertní sezóna

Nejen léčebné prameny a mezinárodní filmový festival proslavily největší západočeské lázně. Pojmem je Karlovarský symfonický orchestr. Ten právě vstoupil do nové koncertní sezóny 2023/24 a posluchačům přinese nezapomenutelné hudební zážitky. Těšit se mohou například na Mou vlast, závěrečný koncert Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, koncert v rámci Jazzfestu Karlovy Vary anebo vánoční koncerty.
Karlovarský kraj | Kultura

Do Karlových Varů za prameny a výlety po okolí

Karlovy Vary jsou našimi nejznámějšími lázněmi, které nabízí kromě blahodárných účinků zdejších minerálních pramenů také spoustu tipů na zajímavé výlety. I když se ve městě samotném nudit určitě nebudete, byla by škoda nepodívat se i po okolí.
Karlovarský kraj | Letní sporty