Úvod > Aktuality > Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začíná za pár dní
Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začíná za pár dní
"> "> "> ">

Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začíná za pár dní

Vydáno 30. června 2020 Kultura
První červencový víkend se znovu probudí k životu Kolonáda Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Místní spolek Švihák tu po menších úpravách jejího levého křídla pořádá letní Kulturně ozdravnou kúru. Festival se bude konat celé léto a začíná už v pátek 3. července. Těšit se můžete na víkend nabitý hudbou, divadlem nebo debatami. Vystoupení místních umělců doplní úspěšná stand-up komička a moderátorka Adéla Elbel, investigativní reportér Janek Rubeš nebo architekt Adam Gebrian.
mariánkyLevé křídlo Kolonády Ferdinandova pramene letos ožije díky energii členů a podporovatelů místního kulturního spolku Švihák. O prvním červencovém víkendu vystoupí na Ferdinandce hvězda současné stand-up comedy Adéla Elbel. Její show si můžete užít v pátek i v sobotu, kdy bude moderovat speciální Slam poetry contest za účasti těch nejlepších českých slamerů. Projekt Honest Guide představí v sobotu 4. července jeho spoluautor, investigativní reportér a moderátor Janek Rubeš. Společně s architektem Adamem Gebrianem pak budou v neděli dopoledne debatovat s obyvateli Mariánek o kladech a záporech veřejného prostoru v jejich městě. V neděli odpoledne proběhne mediální diskuse s názvem Kdo je tady novinář, kterou povede Robert Břešťan, šéfredaktor zpravodajského serveru Hlídacípes.org.
 
mariánské lázněHudební program prvního kulturně ozdravného víkendu na Ferdinace zahájí páteční koncert The Wild Roots z Lázní Kynžvart, v sobotu a v neděli pak vystoupí loketští Cajk nebo Jazz Cakes z Mariánských Lázní. Hudební víkend vyvrcholí v neděli koncertem křehkého písničkáře s duší rockera, Davida Pomahače.  
Pro děti i jejich rodiče připravili Šviháci dvě divadelní představení Kulturně okrašlovacího spolku z Plané a animační workshop plzeňské Animánie. Zahájení kulturně ozdravné kúry doplní výstava kreseb absolventky místního gymmnázia Anny Monsportové. 

Marienbad Film FestivalNabité bude ale na Kolonádě Ferdinandova pramene letos celé léto. Můžete zajít na pravidelné letní filmové projekce ve spolupráci s Marienbad Film Festival, na PechaKucha Night vol. 23 pod širým nebem a nebo vyrazit na první ročník festivalu Moody Moon Noise. Ten vznikl jako produkční prvotina spolupráce spolku Švihák a hudebního magazínu Full Moon.
 
Všechny informace najdete na šviháckém webu nebo na facebooku Švihák a Kulturně ozdravná kúra.
Lázně za císaře pána

30.6.
2.8.
Lázně za císaře pána

Výstava historických fotografií.

Animační klub Coolonáda Mariánské Lázně

5.6.
27.9.
Animační klub Coolonáda Mariánské Lázně

Nedělejte si těžkou hlavu se zrušeným zájezdem k moři! Vyměňte slanou vodu za vodu pramenitou a objevte neobjevené! Relaxaci, wellness, aktivní vyžití i romantiku pro znavené rodiče, zábavu a aktivity pro zvídavé a neposedné děti. Mariánské Lázně – to pravé pro vaši letošní rodinnou dovolenou!

Kulturně ozdravná kúra

3.7.
30.8.
Kulturně ozdravná kúra

Hudba, divadlo, výstavy, festivaly. Podroušené jaro v Mariánských Lázních se promění v léto plné kultury. Šviháci získali znovu na celou sezónu levé křídlo kolonády Ferdinandova pramene. Vybudují zde kulturní prostor, který bude sloužit jako koncertní sál, galerie nebo malé divadlo.

Kapsa plná pohádek - 19. ročník

2.7.
27.8.
Kapsa plná pohádek - 19. ročník

Oblíbený dětský prázdninový festival plný pohádek. Z důvodu rekonstrukce domu Chopin, se letošní ročník oblíbené dětské akce uskuteční v netradiční podobě. Pohádky se odehrávají jednou za týden v Městském divadle po celou dobu letních prázdnin.

Marienbad Film Festival 2020

27.8.
30.8.
Marienbad Film Festival 2020

Marienbad Film Festival se letos koná v termínu 27. až 30. srpna.

Sezóna Zpívající fontány

4.5.
31.10.
Sezóna Zpívající fontány

Tradiční jarní otevírání provozu fontány po zimní přestávce. Hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.

Farmářské trhy v Mariánských Lázních

25.4.
15.11.
Farmářské trhy v Mariánských Lázních

Provoz farmářských trhů v Mariánských Lázních obnovujeme v nejbližším možném termínu, a to v sobotu 25. 4. 2020!

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Nejstarší zachycený minerální pramen na území Mariánských Lázní je Ferdinandův pramen, který má sedm vývěrů. Pro pitnou léčbu se užívá Ferdinand I. a stáčí se do lahví jako výtečná stolní voda Excelsior. Vývěry se nacházejí v kolonádě Ferdinandova pramene, v nádherném parku.

Další aktuality