!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začíná za pár dní
Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začíná za pár dní
"> "> "> ">
Kultura

Kulturně ozdravná kúra v Mariánských Lázních začíná za pár dní

Vydáno 30. června 2020
První červencový víkend se znovu probudí k životu Kolonáda Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Místní spolek Švihák tu po menších úpravách jejího levého křídla pořádá letní Kulturně ozdravnou kúru. Festival se bude konat celé léto a začíná už v pátek 3. července. Těšit se můžete na víkend nabitý hudbou, divadlem nebo debatami. Vystoupení místních umělců doplní úspěšná stand-up komička a moderátorka Adéla Elbel, investigativní reportér Janek Rubeš nebo architekt Adam Gebrian.
mariánkyLevé křídlo Kolonády Ferdinandova pramene letos ožije díky energii členů a podporovatelů místního kulturního spolku Švihák. O prvním červencovém víkendu vystoupí na Ferdinandce hvězda současné stand-up comedy Adéla Elbel. Její show si můžete užít v pátek i v sobotu, kdy bude moderovat speciální Slam poetry contest za účasti těch nejlepších českých slamerů. Projekt Honest Guide představí v sobotu 4. července jeho spoluautor, investigativní reportér a moderátor Janek Rubeš. Společně s architektem Adamem Gebrianem pak budou v neděli dopoledne debatovat s obyvateli Mariánek o kladech a záporech veřejného prostoru v jejich městě. V neděli odpoledne proběhne mediální diskuse s názvem Kdo je tady novinář, kterou povede Robert Břešťan, šéfredaktor zpravodajského serveru Hlídacípes.org.
 
mariánské lázněHudební program prvního kulturně ozdravného víkendu na Ferdinace zahájí páteční koncert The Wild Roots z Lázní Kynžvart, v sobotu a v neděli pak vystoupí loketští Cajk nebo Jazz Cakes z Mariánských Lázní. Hudební víkend vyvrcholí v neděli koncertem křehkého písničkáře s duší rockera, Davida Pomahače.  
Pro děti i jejich rodiče připravili Šviháci dvě divadelní představení Kulturně okrašlovacího spolku z Plané a animační workshop plzeňské Animánie. Zahájení kulturně ozdravné kúry doplní výstava kreseb absolventky místního gymmnázia Anny Monsportové. 

Marienbad Film FestivalNabité bude ale na Kolonádě Ferdinandova pramene letos celé léto. Můžete zajít na pravidelné letní filmové projekce ve spolupráci s Marienbad Film Festival, na PechaKucha Night vol. 23 pod širým nebem a nebo vyrazit na první ročník festivalu Moody Moon Noise. Ten vznikl jako produkční prvotina spolupráce spolku Švihák a hudebního magazínu Full Moon.
 
Všechny informace najdete na šviháckém webu nebo na facebooku Švihák a Kulturně ozdravná kúra.
Sezóna Zpívající fontány

30.4.
31.10.
Sezóna Zpívající fontány

Tradiční jarní otevírání provozu fontány po zimní přestávce. Hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.

Farmářské trhy v Mariánských Lázních

25.4.
15.11.
Farmářské trhy v Mariánských Lázních

Provoz farmářských trhů v Mariánských Lázních obnovujeme v nejbližším možném termínu, a to v sobotu 25. 4. 2020!

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Nejstarší zachycený minerální pramen na území Mariánských Lázní je Ferdinandův pramen, který má sedm vývěrů. Pro pitnou léčbu se užívá Ferdinand I. a stáčí se do lahví jako výtečná stolní voda Excelsior. Vývěry se nacházejí v kolonádě Ferdinandova pramene, v nádherném parku.

Další aktuality

21.10.
2020
Vydejete se na kole za krásami Karlovarského kraje

Vydejete se na kole za krásami Karlovarského kraje

Západočeské lázně | Letní sporty
2.10.
2020
Podzimní dovolená plná relaxu a pohodlí vás čeká v Karlovarském kraji

Podzimní dovolená plná relaxu a pohodlí vás čeká v Karlovarském kraji

Západočeské lázně | Lázně a wellness