Úvod > Aktuality > Oslavte se Zoo Praha Den slonů. Přijďte se podívat na jejich koupání!
Oslavte se Zoo Praha Den slonů. Přijďte se podívat na jejich koupání!
"> "> ">
Příroda

Oslavte se Zoo Praha Den slonů. Přijďte se podívat na jejich koupání!

  • Vydáno10. srpna 2019
Na sobotu 10. srpna 2019 se v pražské zoologické zahradě v Troji chystá oslava Mezinárodního dne slonů. Využijte příležitosti a přijďte nahlédnout do jinak nepřístupného zázemí v Údolí slonů. Bohatý však bude také venkovní program se slony, včetně ukázky jejich koupání s komentářem chovatelů!

Zoo Praha Údolí slonůPražská zoo připravila na tuto sobotu 10. 8. 2019 netradiční program, který oslavuje největšího suchozemského savce, slona.

Mezinárodní den slonů oslaví Zoo Praha ve velkém! Mezi 11:00 a 13:00 budete moci zúčastnit komentované prohlídky zázemí Pavilonu slonů, ve 13:30 následuje ukázka koupání slonů ve venkovním výběhu a ve 14:00 pak chovatelé předají slonům enrichment. Doprovodný program vás čeká také v Papírně.

Sloni v Zoo PrahaOd 10:00 do 16:00 bude na vyhlídce mezi výběhy otevřeno edukativní stanoviště s důrazem na ohrožení slonů. Ve 13:00 přijde na řadu ukázka koupání slonů ve venkovním výběhu doplněná komentářem chovatelů. Dárek dostanou sloni přesně ve 14:00 a vy můžete sledovat, jak si s ním poradí.

Po celý den, od 11:00 do 18:00 bude každou hodinu probíhat u Papírny pitva sloního trusu, ukázka pomůcek spojených s výcvikem slonů a ukázka výroby papíru, který si poté budete moci vytvořit za standardní poplatek.
Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.

Protiletecký kryt v historické štole Zoo Praha

Protiletecký kryt v historické štole Zoo Praha

V Zoo Praha najdete repliku protileteckého krytu z období 2. světové války, která se nachází v historické štole poblíž Velké voliéry dravců. Historie štoly ve skalním masívu pod dnešní Zakázankou se píše od od 50. let 19. století. Její původ byl však dlouhá leta opředen mnoha pověstmi.

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Je vám líto, že si nemůžete na většinu obyvatel zoo sáhnout? V Zoo Praha máte příležitost! A může jít o roztomilé chlupáče nebo obávaná šupinatá či vícenohá zvířata.