Úvod > Aktuality > Kroměřížské pivo získalo Zlatou pečeť
Kroměřížské pivo získalo Zlatou pečeť
"> ">
Gurmánská turistika

Kroměřížské pivo získalo Zlatou pečeť

  • Vydáno19. března 2015
Kroměřížský pivovar Černý Orel přiváží z XXV. Reprezentačních slavností piva nejvyšší ocenění – Zlatou pivní pečeť, a to za svůj Výroční silný speciál Prometheus 17,5°. Kroměřížské pivo zvítězilo v kategorii extra silných piv. Pivovar tak ve své pětileté historii přivezl z pivních slavností již druhou cenu. V minulém roce získal Stříbrnou pivní pečeť za 12°polotmavý ležák.
PivoPro podnik, který pod značkou Černý Orel provozuje hotel, penzion, restauraci a pivovar, to není jediné ocenění kvality služeb a produktů, které nabízí svým hostům. Například v hodnocení Tripadvisor drží první pozici mezi kroměřížskými hotely a restauracemi, americký časopis New York Times jej dokonce zařadil do své publikace, která dává tipy na 125 víkendů v Evropě.

XXV. Reprezentační slavnosti piva proběhly na konci února v jihočeském Táboře. Tento festival pěnivého moku navštívilo více než 4.000 milovníků piva a svou produkci jim prezentovalo více než padesát domácích i světových pivovarů. Do degustačních soutěží o Zlatou pivní pečeť Zlatý český pramen, se letos přihlásilo takřka 800 pivních značek z rekordního počtu 180 pivovarů a několik desítek minerálních vod z celé planety. Mezi soutěžícím o ceny ve 28 kategoriích byly jak nadnárodní koncerny, tak malé pivovary ze 16 zemí světa.
Exkurze v pivovaru Černý orel v Kroměříži

Exkurze v pivovaru Černý orel v Kroměříži

Exkurze zahrnuje výklad o způsobu vaření piva v pivovaru, prohlídku všech technologických částí pivovaru, tedy varny, spilky, ležáckého sklepa a ostatních potřebných technologií.