!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Přijďte si užít tropické dobrodružství v Krokodýlí Zoo Protivín
Přijďte si užít tropické dobrodružství v Krokodýlí Zoo Protivín
"> ">
Příroda

Přijďte si užít tropické dobrodružství v Krokodýlí Zoo Protivín

Vydáno 27. ledna 2020
Tropické dobrodružství v zimě nabízí jihočeská Krokodýlí Zoo Protivín, jenž má přichystaný bohatý mimosezónní program. Ukázky krmení krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů probíhají každý den. Můžete se také zúčastnit programu "Poznej dokonalý výtvor evoluce" aneb fotografování s krokodýly. Stále také probíhá světová výstava bílých krokodýlů.
GaviálKrokodýlí Zoo Protivín nabízí program “Poznej dokonalý výtvor evoluce – Seznam se s krokodýlem”. Účastníci tohoto programu jsou seznámeni se stavbou krokodýlího těla, lektor vysvětlí funkci krevního oběhu a ostatních ústrojí, a v závěru programu si účastníci mohout vlastníma rukama hmatem prověřit hladkou kůži na břišním štítu krokodýla, která se používá v kožedělném průmyslu. Naopak hřbetní štít, zpevněný osteodermami, je při pohmatu velmi hrubý.

Při této příležitosti se účastník programu může s krokodýlem vyfotografovat. K této ukázce i k fotografování jsou využívána pouze mláďata v zoo narozená, která jsou od prvních dnů života navyklá na manipulaci. Pro malé krokodýly je dotek teplých lidských rukou příjemný, neboť teplota 36°C je pro ně komfortní při slunění a nekladou tak překvapivě pro některé návštěvníky při manipulaci odpor. Program probíhá průběžně každý den, zakoupit si jej můžete současně se vstupenkami do zoo a realizace s fotografováním probíhá pak na konci výkladu průvodce s jeho asistencí.

GaviálOd počátku ledna 2020 probíhá o víkendech pravidelná Golem show – krmení krokodýla mořského Golema, největšího chovaného krokodýla mořského v Evropě. Zároveň probíhají i ukázky krmení největší skupiny krokodýlů kubánských v Evropě. V sobotu probíhá krmení krokodýlů kubánských v 11:00 a krmení Golema se koná ve 14:00. V neděli dopoledne začíná Golem show v 11:00 a krmení krokodýlů kubánských ve 14:00 hodin.

Krokodýlí Zoo v Protivíně je otevřena denně od 10:00 do 16:00, poslední prohlídka probíhá v 15:30 hodin. Vstupné pro dospělého stojí 200 Kč, děti od 3 do 15 let zaplatí 150 Kč, důchodci a senioři 180 Kč.
Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².