Úvod > Aktuality > Přijďte se podívat na mláďata v Krokodýlí Zoo Protivín

Přijďte se podívat na mláďata v Krokodýlí Zoo Protivín

Vydáno 25. ledna 2019 Příroda
V expozici Krokodýlí Zoo Protivín můžete pozorovat odchovaná mláďata vzácných krokodýlů. Uvidíte mládě gaviála indického z prvního evropského odchovu, který se zde povedl v loňském roce, dále skupinu mláďat kriticky ohrožených krokodýlů filipínských. Děti nejvíce zaujmou v současné době nejmenší krokodýlci v Zoo a to mláďata krokodýlů Moreletových, která neměří ani 20 cm.
GaviálKrokodýlí Zoo Protivín nabízí jedinečný pohled na krokodýlí mláďata, která se zde vylíhla. Jednimi z nich jou i vzácní gaviálové indičtí. Jedná se o první odchov tohoto nejohroženějšího druhu krokodýla na světě mimo tropické země, kerý se povedl právě v Protivíně. Stalo se tak začátkem května 2017, kdy přišlo na svět 14 malých gaviálů.

Kdo se pro mladé krokodýly nadchne, může se na závěr prohlídky vyfotografovat s dvouletým krokodýlem nilským a krokodýlem siamským narozeným také v protivínské Krokodýlí zoo.

GaviálOd počátku ledna 2019 probíhá o víkendech pravidelná Golem show – krmení krokodýla mořského Golema, největšího chovaného krokodýla mořského v Evropě. Zároveň probíhají i ukázky krmení největší skupiny krokodýlů kubánských v Evropě. V sobotu probíhá krmení krokodýlů kubánských v 11:00 a krmení Golema se koná ve 14:00. V neděli dopoledne začíná Golem show v 11:00 a krmení krokodýlů kubánských ve 14:00 hodin.

Krokodýlí Zoo v Protivíně je otevřena denně od 10:00 do 16:00, poslední prohlídka probíhá v 15:30 hodin. Vstupné pro dospělého stojí 200 Kč, děti od 3 do 15 let zaplatí 140 Kč, důchodci a senioři 160 Kč.
Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².

Další aktuality