Úvod > Aktuality > Krkonošský národní park letos oslaví 50. výročí založení
Kampan priblíží 12 druhu živocichu žijících v Krkonoších
"> Kampan priblíží 12 druhu živocichu žijících v Krkonoších "> Snežka "> Krkonošský národní park slaví 50. výrocí
Příroda

Krkonošský národní park letos oslaví 50. výročí založení

  • Vydáno7. ledna 2013
K této příležitosti připravil drobnou kampaň, kterou lidem přiblíží některé vzácné druhy živočichů žijících v Krkonoších. Jejich stopy budou spojovací linkou celé kampaně a každý měsíc představí jednoho více či méně známého živočicha.
Po dobu jednoho roku přiblíží KRNAP lidem 12 druhů živočichů žijících v Krkonoších. Základem kampaně jsou stopy daného živočicha a sdělení V Krkonoších jsem doma.
 
V rámci kampaně budou využity internetové stránky národního parku a vnitřní i venkovní prostory na budově Správy KRNAP.
 
Živočichem, který kampaň odstartoval, je tetřívek obecný. Ten právě v tuto dobu potřebuje klid, aby bezpečně přežil zimu. Přílišné rušení v místech, kde zimuje, by pro něho mohlo mít tragické následky. Dalšími druhy budou třeba vydra, rys, ale třeba i vřetenovka nebo netopýr. Posledním, který dvanáctiměsíční kampaň uzavře, bude sám člověk. Symbolicky tak na závěr připomene, že hory jsou již několik století člověkem osídleny a i ten má v Krkonoších své místo. Je v nich doma.

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.