Úvod > Aktuality > Krkonošské skiareály jsou na zimu připraveny – na co se můžete těšit?
Zimní sporty

Krkonošské skiareály jsou na zimu připraveny – na co se můžete těšit?

  • Vydáno28. listopadu 2023
Vrcholky Krkonoš zasypal sníh a to znamená jediné. Lyžařská sezóna se nezadržitelně blíží. Skiareály nejvyšších tuzemských hor připravily na letošek hned několik obměn a lákadel. Kudy z nudy vám přináší souhrn novinek, které mohou pomoci při rozhodování, na kterou ze sjezdovek pořídit skipasy či sezónní permanentky.

Špindl sází na nové sjezdovky

ski špindlDlouho diskutované a připravované propojení dvou špindlerovských areálůMedvědína a Svatého Petra, přešlo do fáze realizace. Výrazně lepší sportovní zážitek čeká lyžaře díky novým tratím i rozšíření a úpravám těch stávajících čeká již letos. Velkorysé investice do rozvoje areálu přinesly více než 2 km zbrusu nových sjezdovek. Červená „Přehradní“ vede od horní stanice lanovky Hromovka k Labské přehradě, kde bude v blízké budoucnosti vybudován terminál kabinkové lanovky, který propojení areálů dovrší. Terénními úpravami prošla také modrá sjezdovka ve svatopetrské části areálu. Trať je nyní širší, napřímenější, zatáčky bezpečné a přehledné.

ski špindlMedvědín nezůstává pozadu, i zde je na propojení obou areálů připravena nová sjezdovka. Jmenuje se „Lesní“ a pro letošek se na ni napojíte z červené trasy. „Vodovodní“ sjezdovka je téměř k nepoznání. Úzká trasa prošla kompletní proměnou, byla téměř dvojnásobně rozšířena a doplněna technickým zasněžováním. 

Propojení areálů přinese bezpečnější a samozřejmě pohodlnější lyžování na širších sjezdovkách. Pohyb lyžařů mezi oběma středisky zajistí lanovky a ubude tak nutnosti pohybovat se po městě auty či autobusy. To znamená klidnější dopravní situaci, snížení emisí. Chytrou sezónku do Špindlu si můžete zakoupit již dnes.
 

Lepší služby za stejné ceny ve Skiresortu Černá hora – Pec

ski areál černá horaDobrá zpráva pro všechny příznivce lyžování ve východních Krkonošíchnejvětší lyžařský areál v Česku SkiResort Černá Hora – Pec, nabízející více než 50 km sjezdových tratí, pro letošní zimní sezonu drží ceny. Služby na skipasu naopak vylepšuje. Přibude večerní lyžování i bobovka v ceně 5 až 7denních skipasů. Dětské skipasy budou proti loňsku levnější, při online nákupu až o 33%. Lépe, úsporně a rovněž i za méně mrazivého počasí, než dosud, se bude zasněžovat v Peci pod Sněžkou, kde přibude 29 nových sněžných děl.

Černohorská sáňkařská cesta bude nově delší, s novým horním úsekem mimo křížení sjezdovek. A v neposlední řadě slibuje skiareál pohodlnější nákup skipasů online a také nové sKiosky pro rychlejší vyzvednutí skipasů kdykoliv.
 

Skiareál Rokytnice mění tvář i majitele

Rokytnický skiareál čekají změny, které jej slibují posunout směrem k české lyžařské špičce. Nový majitel areálu, společnost Trigema, plánuje například propojení areálů Studenov a Horní Domky, modernizaci stávajícího vybavení i novou výstavbu rozšiřující současné zázemí a možnosti parkování. To vše je v tuto chvíli ve fázi příprav.

První změny ovšem lyžaři pocítí již letos. Společnost Trigema provozuje areály v Monínci a Železné Rudě a zkušenosti z obou středisek v Rokytnici zúročí. Nový majitel láká na dokonalejší úpravu svahů i dynamické skipasy. Prozatím jsou však v prodeji pouze sezónní permanentky.
 

Online a kulturní revoluce v Malé Úpě

Všechny skipasy ve Skiareálu Malá Úpa lze zakoupit standardně online, s využitím akcí a balíčků se slevou až v desítkách procent. Novinkou je rozšíření kulturního zázemí v Centru Hořec. Kromě půjčovny a servisu lyžařského vybavení, kavárny a obchůdku potěší všechny unavené lyžaře skvěle vybavený kinosál. Sloužit bude nejen promítání, ale také divadlu, přednáškám a dalšímu programu nejen pro děti.
Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Czech Skipass 2023/2024

1.12.
31.3.
Czech Skipass 2023/2024

Úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 185 km sjezdových tratí v 18 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 147 lanovek a vleků.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

Skiareál Medvědín ve Špindlerově Mlýně

Skiareál Medvědín ve Špindlerově Mlýně

Na Medvědíně si můžete zalyžovat jak na nenáročné modré sjezdovce, tak i na dvou červených, z nichž jedna patří se svými 60m mezi nejširší sjezdovky v Česku. Medvědínský areál ale nabízí sjezdařský zážitek i pro zkušené a náročné lyžaře na sjezdovce černé.

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Kompletní přípravu lyžaře, sportovní program, hlídání dětí, programy pro školy, to všechno dohromady nabízí svým návštěvníkům SKiMU, lyžařský areál ve východních Krkonoších.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Horní Domky, který se rozkládá v Horní Rokytnici n. J. na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 13,5 km sjezdovek všech obtížností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se rovná k nejlepším lyžařským střediskům v ČR.

Skiareál Malá Úpa

Skiareál Malá Úpa

Lyžařské centrum SKiMU se nachází v katastru obce Malá Úpa ve východní části Krkonoš v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Díky své poloze v 1000 m n.m. je jedním znejvýše položených středisek v České republice.

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a širokým svahům především u rodin s dětmi a u začínajících snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek.

Skiareál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně

Skiareál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně

Nejvyhledávanější oblast Špindlerova Mlýna každoročně hostí sportovní události celorepublikové i světové úrovně. Nabízí lyžařskou zábavu pro náročné i nenáročné lyžaře. Na trati Audi Race Track si navíc můžete poměřit svůj zajetý čas s českou sjezdařskou hvězdou Ondřejem Bankem.

Další aktuality

V zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí začínají kvést tisíce bledulí a sněženek

Jaro je tady! Ohlašují jej mimo jiné bledule jarní, které v tyto dny vykvétají v zámeckém parku v Kostelci nad Orlicí. Drobní poslové jara se v zahradě vyskytují zhruba na jednom hektaru její rozlohy. Pokud pro ně bude počasí příznivé a příliš rychle se neoteplí, vydrží bledule v zahradě ještě asi měsíc. A během březnových víkendů si zdejší procházku zpříjemníte i díky otevřené Toniova zámecká kavárna.
Královéhradecký kraj | Příroda

Obří akvárium v Hradci Králové má o jarních prázdninách otevřeno i v pondělí

Tropická příroda a květiny Střední a Jižní Ameriky, obří sladkovodní akvárium, v němž žije přes 40 druhů ryb a podvodní tunel umožňující pohled ze dna tůně k hladině – to jsou hlavní lákadla pro návštěvníky Envi domu v centru Hradce Králové. Otevřeno je i v zimním období denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin, ale o jarních prázninách je otevřeno i v pondělí, a to od 11:00 do 16:00 hodin.
Královéhradecký kraj | Příroda

Nejkrásnější skalní města Českého ráje: skály, věže, soutěsky a další zajímavá místa

Skalní města Českého ráje jsou romantickou krajinou plnou pískovcových skal a útvarů, která je nádherná v každém ročním období. Fantastická seskupení skalních věží, bloků, průchodů a stěn vznikla zvětráváním různých typů hornin, v našich podmínkách především pískovců. Vydejte se s Kudy z nudy na nejkrásnější místa chráněné krajinné oblasti Český ráj, která je vůbec nejstarší v České republice (vyhlášena byla již roku 1955). Udělejte si procházku do Prachovských skal, na Hruboskalsko, Malou Skálu, poznejte labyrint Besedických skal či Klokočské průchody!
Královéhradecký kraj | Příroda

Znáte příběh Hanče a Vrbaty? Příběh o odvaze, nezdolném přátelství a tragickém osudu

Před více než 100 lety došlo na hřebenech Krkonoš k tragické události, která dodnes leckterého návštěvníka hor dojme. Při lyžařském závodu dne 24. března 1913 totiž došlo k úmrtí závodníka Bohumila Hanče i jeho kamaráda Václava Vrbaty, který se svému kamarádovi pokoušel pomoci. Svůj život do záchranné akce obětavě nasadil i německý závodník a Hančův přítel Emerich Rath. Filmovou rekonstrukci tohoto závodu natočil režisér Tomáš Hodan.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Poznejte národní kulturní památky Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj je na památky všeho druhu velmi bohatý. Dovedli byste ale z velkého množství památných míst a objektů vybrat národní kulturní památky? Ty tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství národa a vyhlašuje je Vláda České republiky. Poznejte široké spektrum národních kulturních památek, které se v Královehradeckém kraji nachází. Vybrat, které to jsou, vám pomůže Kudy z nudy.
Královéhradecký kraj | Památky

Nenechte si ujít volejbal na sněhu – Cev Snow Volleyball ve Špindlerově Mlýně

V roce 2024 bude celé CEV Volleyball European Tour probíhat ve znaku Evropy: Díky úzké spolupráci s Confédération Européenne de Volleyball (CEV) se bude poprvé konat mezinárodní volejbalová série na sněhu, a to již 24. a 25. února ve Špindlerově Mlýně. Turnaje budou probíhat po oba dny ve Skiareálu Svatý Petr. Snow volejbal zároveň usiluje o zařazení do zimních olympijských her.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: skalní města, kde nepotkáte davy lidí a nebudete platit vstupné

Adršpach, Prachovské skály nebo Hruboskalské skalní město znáte jako své boty a chcete navštívit jiná skalní města? Místa podobně krásná, ale často téměř neobjevená, kde se nemusí platit vstupné? Jeďte jinam, skalních měst je u nás habaděj. Neslibujeme, že v nich budete sami, ale rozhodně v nich nečekejte fronty a davy dalších návštěvníků.
Královéhradecký kraj | Příroda

Skiareál v Orlickém Záhoří spouští provoz!

Lyžaři dlouho očekávaný nový lyžařský areál v Orlickém Záhoří spouští od soboty 10. února 2024 provoz! Nová sjezdovka Orlických hor se nachází pod vrcholem hory Koruna a nabízí 1,7 km pěkného lyžování pro celou rodinu. Ve skiareálu uvítají také vyznavače běhu na lyžích, kteří se mohou svézt lenovkou nahoru anebo dolů.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty