Úvod > Aktuality > Krkonošské muzeum vystavuje velké šelmy
Krkonošské muzeum vystavuje velké šelmy
"> Krkonošské muzeum vystavuje velké šelmy "> Pocty velkých šelem se za posledních 50 let zvýšily "> od 21. 11. 2013 bude výstava doplnena velkoformátovými fotografiemi
Kultura

Krkonošské muzeum vystavuje velké šelmy

  • Vydáno22. října 2013
Výstavu o životě vlků, rysů, medvědů a také severských rosomáků a jejich více nebo méně problémovém soužití s lidmi v různých částech Evropy můžete nyní spatřit v Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí. Počty velkých šelem se za posledních 50 let téměř ve všech evropských státech zvýšily. Negativní postoje lidí, pytláctví a nekontrolovaný rozvoj v některých regionech však představují vážnou hrozbu pro přežití těchto vzácných zvířat v budoucnu.
Rys ostrovidVýstavu tvoří v Krkonošském muzeu tvořit soubor 30 panelů z dílny Hnutí DUHA Olomouc, které byly doplněny o „krkonošský přídavek“ informací o zdejších malých i velkých šelmách, současných i těch vyhubených. Návštěvníci si budou moci až do 12. ledna 2014 prohlédnout vycpaniny všech šelem, o kterých bude na výstavě řeč.

Na bohatou účast se tak těší vycpaní medvědi, rysi, vlk, liška, jezevec, rosomák a mnozí další. To vše doprovází i nejrůznější aktivity pro malé i dospělé a také možnost komentovaných prohlídek s průvodcem. Výstavu doplní také řada doprovodných akcí, například od 21. 11. 2013 do 12. 1. 2014 bude výstava doplněna velkoformátovými fotografiemi mezinárodně oceňovaného fotografa Petra Slavíka, které zachycují život zvířat napříč kontinenty. Výstava je otevřena denně mimo pondělí od 8 do 17 hodin.

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum Správy KRNAP projde v příštích letech proměnou. Současné expozice Kámen a život a Člověk a hory nahradí Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. Muzeum, které uzavřelo veřejnosti v říjnu 2017, zůstane nepřístupné až do roku 2023.