Úvod > Aktuality > Krkonošské muzeum vystavuje svaté obrázky
Krkonošské muzeum vystavuje svaté obrázky
">
Kultura

Krkonošské muzeum vystavuje svaté obrázky

Krkonošské muzeum Správy KRNAP ve Vrchlabí připravilo výstavu Tiskařská dílna na Kostelním náměstí, Wenzel Langhammer – svaté obrázky.
Výstava je otevřena v historickém domě č. p. 222 na náměstí Míru ve Vrchlabí. Zajímavostí je, že hned v sousedním domě, kde je dnes Hlavní informační centrum Správy KRNAP, měl Wenzel Langhemmer od konce 18. do poloviny 19. století svou tiskařskou dílnu. V ní vyráběl především tzv. svaté obrázky, a to nejen pro místní potřebu, ale i na vývoz. Zásoboval řadu poutních míst ve Slezsku a Polsku.
 
Muzejní sbírka obsahuje více než sto tisků z této dílny a k tomu řadu zkušebních listů. Většina z nich je nyní k vidění na výstavě a navíc jsou doplněny o příběhy ze života světců.
 
Výstava je přístupná denně mimo pondělí do 24. února 2013.

Krkonošská Cesta řemeslných tradic

Krkonošská Cesta řemeslných tradic

Via fabrilis – cesta řemeslných tradic vede z Vrchlabí do polského Boleslavce. Na vyznačené trase je osm zastavení na české a šest na polské straně Krkonoš.

Historické domky ve Vrchlabí

Historické domky ve Vrchlabí

Soubor čtyř štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby. Dřevěných domů s podloubím tu původně stálo pět.

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum Správy KRNAP projde v příštích letech proměnou. Současné expozice Kámen a život a Člověk a hory nahradí Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. Muzeum, které uzavřelo veřejnosti v říjnu 2017, zůstane nepřístupné až do roku 2023.

Zámek Vrchlabí

Zámek Vrchlabí

Renesanční zámek Vrchlabí je hlavní dominantou města. Původně obklopoval stavbu dvanáct metrů široký vodní příkop, přes který se do zámku vstupovalo třemi mosty.