!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Krkonošská pivní stezka se opět otevírá
Krkonošská pivní stezka se opět otevírá
"> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Krkonošská pivní stezka se opět otevírá

Vydáno 28. května 2021
Krkonošská pivní stezka zahájí v sobotu 29. května 2021 novou sezónu, všem turistům, kteří mají rádi zlatavý mok, zůstane otevřena až do konce září. Milovníci horské turistiky si tak mohou do svých plánů na nadcházející léto zařadit originální výlet. Kromě obdivu přírodní scenérie Krkonoš při něm navíc mohou ochutnat i skvělá piva z pětice lokálních minipivovarů, a poté se zúčastnit slosování o hodnotné ceny.
Pivo FroesCelých 35 kilometrů měří Krkonošská pivní stezka, jenž propojuje pět minipivovarů. Stezka vede nejhezčími partiemi Krkonoš a můžete ji spojit i s výstupem na Sněžku, hlavními místy ovšem jsou samozřejmě pivovary. Komu se podaří vypít na každé zastávce alespoň dvě piva, tomu se Krkonošská pivní stezka odmění: v pivovarech dostanete razítka a za všechna čtyři vyplněná políčka pak v cílovém pivovaru získáte malý dárek.

K zastávce a ochutnávce zve penzion Andula na Friesových boudách, kde na vás čeká pivo Fries, v Peci pod Sněžkou pecký Pivovar, další dva pivovary pak objevíte ve Vrchlabí, a to rodinný pivovar Hendrych a pivovar a hotel Pivovarská bašta s pivem pojmenovaným Krkonošský medvěd. Od horalů z Malé Úpy se nechte pozvat na výborné pivo Trautenberk.

Vzhledem k tomu, že trasa stezky netvoří okruh, můžete svoje putování zahájit jak v Malé Úpě, tak i ve Vrchlabí. Letošní novinkou je, že si lze „vypít" tričko Krkonošské pivní stezky, ovšem je nutné od každého piva "dát" pět kousků! Získáte za ně razítko do nově připraveného letáku a následně i originální triko.
Krkonošská pivní stezka

29.5.
30.9.
Krkonošská pivní stezka

Místa, kde vaří lokální pivo, jsou tato: Pivovar Hendrych (pivo ochutnáte na Friesových boudách), Pivovarská Bašta s pivem Krkonošský Medvěd, penzion Andula u Friesových bud (pivo Fries a Hendrych), hotel Friesovy boudy (s pivem Fries a Hendrych), pivovar Trautenberk a Pecký pivovar.

Krkonošská pivní stezka - poznejte chuť krkonošských piv

Krkonošská pivní stezka - poznejte chuť krkonošských piv

Chcete vyzkoušet chuť krkonošských piv a zároveň objevit krásy zdejších lesů a kopců? Potom se projděte po Krkonošské pivní stezce, která spojuje čtyři minipivovary umístěné na samých vrcholcích České republiky.

Pecký pivovar v Peci pod Sněžkou

Pecký pivovar v Peci pod Sněžkou

Deset minut od dolní stanice lanovky na Sněžku, v údolí horského města Pec pod Sněžkou, se od roku 2017 vaří pivo s přiléhajícím názvem Sněžka.

Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk najdete v podzemí Tippeltovy boudy, známější jako hotel Družba, který právě prochází velkou rekonstrukcí. Pivovar vznikl společným přispěním majitelů maloupských bud a lyžařského areálu.

Na pivo Krkonošský medvěd do Vrchlabí

Na pivo Krkonošský medvěd do Vrchlabí

Příjemné posezení hotelu s rodinným pivovarem Pivovarská bašta. Majitelé zde vaří pivo „Krkonošský medvěd“. Světlé výčepní pivo, světlý a tmavý ležák a speciální piva: čtrnáctistupňový světlý ležák, tmavé ochucené pivo s příchutí třešní a světlé ochucené pivo s příchutí medu.

Rodinný pivovar Hendrych ve Vrchlabí

Rodinný pivovar Hendrych ve Vrchlabí

V rodinném pivovaru Hendrych ve Vrchlabí se vyrábí pivo plzeňského typu, spodně i svrchně kvašené, nepasterované, nefiltrované a jsou v něm zachované veškeré látky, které má správné pivo mít. Vaříme se klasickým dvourmutovým způsobem a ochutnat tu můžete čtyři piva Hendrych: H8, H11, H13, H16 Ale.

Horský hotel Friesovy boudy ve Strážném

Horský hotel Friesovy boudy ve Strážném

Nově zrekonstruovaný Horský hotel Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217 metrů a nabízí ze své vysoké polohy velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí. Hotel poskytuje zázemí pro nejkrásnější pouti po Krkonoších.