Úvod > Aktuality > Krkonoše není třeba představovat
Krkonoše není třeba představovat
">
Zimní sporty

Krkonoše není třeba představovat

  • Vydáno12. ledna 2012
Nejkvalitnějším a také nejnavštěvovanějším českým skiareálem je Špindlerův Mlýn. Z toho důvodu je i dějištěm řady významných sportovních akcí. Letos tu vyslyšeli časté připomínky návštěvníků a připravili tříhodinovou permanentku. Lyžaři si navíc mohou zakoupit skipasy přes internet za zvýhodněné ceny. Největší novinkou jsou speciální elektronické vstupní brány Digital Signage na nástupu u lanovek Hromovka a Svatý Petr – Pláň, které zajišťují aktuální informační servis. Areál Horní Malá Úpa – Pomezky se může pochlubit dokončením plně automatického zasněžování i restaurantu SKiMU House přímo na sjezdovce. Ve skiresortu Černá hora pořídili pro letošní lyžařskou sezónu 6 automatů na vracení čipových karet.
Skiareál Malá Úpa

Skiareál Malá Úpa

Lyžařské centrum SKiMU se nachází v katastru obce Malá Úpa ve východní části Krkonoš v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Díky své poloze v 1000 m n.m. je jedním znejvýše položených středisek v České republice.

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.