Úvod > Aktuality > Křivoklát má trasu, kterou si projdete bez průvodce a dokonce i v pondělí
Křivoklát má trasu, kterou si projdete bez průvodce a dokonce i v pondělí
">
Památky

Křivoklát má trasu, kterou si projdete bez průvodce a dokonce i v pondělí

  • Vydáno21. června 2014
Prohlídkový okruh bez průvodce na hradu Křivoklát je opět otevřen. Do interiérů Velké věže a hradebního systému východní části se během prázdnin podíváte dokonce každý den v týdnu, tedy i v pondělí. Prohlídku hradu můžete spojit s vycházkou po čtyřech značených vycházkových okruzích k nejkrásnějším vyhlídkám na hrad Křivoklát a nejzajímavějších míst v jeho okolí.

Vstup na hradby je přes „Křivoklátskou koštovnu“ z dolního nádvoří hradu Křivoklát a zavede vás do východního parkánu, na hradební systém a do expozice ve Velké věže. Prostor je osazen lavičkami pro odpočinek návštěvníků a prodejnou suvenýrů a k dispozici je občerstvení v přízemí Velké věže.

Prohlídkový okruh lze absolvovat volnou prohlídku (bez průvodce). Okruh je tradičně přístupný během května a června o víkendech a svátcích a o letních prázdninách po každý den v týdnu, tedy i v pondělí, kdy je běžně zavírací den.
 
Vstupné do tohoto okruhu je nejnižší co můžete nahradě získat, čímž hrad nabízí příchozím alternativu nečasové individuální prohlídky dle vlastní chuti.V září bude okruh otevřen o víkendech.

O tomto víkendu (19. – 22. červan 2014) se na Křikovoklátě konají XI. mistrovské kytarové kurzy, které opět přivítají špičku světové klasické kytary.

Součástí kurzů budou přednášky o alternativní pedagogice a metodice výuky hry na kytaru určené učitelům základních a středních uměleckých škol. Tento rok budou mít účastníci kurzů jedinečnou příležitost sledovat výuku světoznámého kytaristy Richarda Wrighta, který je pedagogem na věhlasné Yehudi Menuhin School of Music. Zařazena bude i přednáška Richarda Wrighta o metodice výuky na této škole.

Open Guitar Festival tradičně představuje nadějné kytaristy nastupující generace. Letos vystoupí mladí kytaristé Hedvika Švendová, vítězka mezinárodní kytarové soutěže Kutná Hora 2013, a Nikita Krein, student HAMU ze třídy prof. Milana Zelenky.

Křivoklátské okruhy – vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy – vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Další aktuality