Úvod > Aktuality > Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru
Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru
"> "> ">

Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Vydáno 7. února 2020 Památky
Již dvanáctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 12:00 do 15:00 hodin.
hrad KřivoklátNa hradě Křivoklátě je otevřena během února každou sobotu a neděli prohlídková trasa Gotické paláce, která zahrnuje prohlídku II. hradního nádvoří, Stříbrnice, Augustova vězení, dalších částí vězení a hladomorny, dále kaple, malého (Rytířského) a velkého (Královského) sálu, knihovny, obrazárny, místnosti věnované Filipíně Welserové a hradního fürstenberského muzea.

Přijít sem můžete každou sobotu a neděli od 12:00 do 15:00 hodin. Vstupné na okruh stojí 200 korun, děti a důchodci zaplatí 140 Kč. Pro objednané skupiny je otevřeno v i pracovní dny denně včetně pondělí, minimální počet osob v jedné prohlídce je 10 platících osob. Prohlídku hradu můžete spojit s vycházkou po čtyřech značených vycházkových okruzích k nejkrásnějším vyhlídkám na Křivoklát (například Paraplíčko) a nejzajímavějších míst v jeho okolí, po kterých vás porvede naučná stezka Brdatka.
Zimní prohlídky na Křivoklátě

1.11.
29.3.
Zimní prohlídky na Křivoklátě

Otevřeno většinou o víkendech v časech od 10:00 do 15:00 hodin. V zimě je možné přijít na prohlídkový okruh: Gotické paláce, jehož délka je 80 minut. Od ledna do března je otevřeno o víkendech od 12 do 15 hodin.

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Krásná vyhlídka nad soutokem Rakovnického potoka a řeky Berounky nedaleko Křivoklátu na vrchu zvaném Na Babě. Své jméno dostala podle tvaru altánku s kuželovitou střechou. Pohled z Paraplíčka patří k nejkrásnějším výhledům na Berounku.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Naučná stezka Brdatka u hradu Křivoklát

Naučná stezka Brdatka u hradu Křivoklát

Naučná stezka se nachází v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko – spojuje městys Křivoklát s obcí Zbečno přes území přírodní rezervace Brdatka, rozkládající se na strmém zalesněném svahu nad řekou Berounkou.