Úvod > Aktuality > Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru
Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru
"> "> "> "> "> ">
Památky

Křivoklát jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

  • Vydáno18. února 2022
Již třináctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 12:00 do 14:00 hodin.
hrad KřivoklátNa hradě Křivoklátě je otevřena během února každou sobotu a neděli prohlídková trasa Hradní paláce, která zahrnuje prohlídku II. hradního nádvoří, Stříbrnice, Augustova vězení, dalších částí vězení a hladomorny, dále kaple, malého (Rytířského) a velkého (Královského) sálu, knihovny, obrazárny, místnosti věnované Filipíně Welserové a hradního fürstenberského muzea.

Přijít sem můžete každou sobotu a neděli ve 12:00 a 14:00 hodin. Vstupné na okruh stojí 240 korun, děti a důchodci zaplatí 190 Kč. Pro objednané skupiny je otevřeno v i pracovní dny denně včetně pondělí, minimální počet osob v jedné prohlídce je 10 platících osob. Prohlídku hradu můžete spojit s vycházkou po čtyřech značených vycházkových okruzích k nejkrásnějším vyhlídkám na Křivoklát (například Paraplíčko) a nejzajímavějších míst v jeho okolí, po kterých vás provede naučná stezka Brdatka.
Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Krásná vyhlídka nad soutokem Rakovnického potoka a řeky Berounky nedaleko Křivoklátu na vrchu zvaném Na Babě. Své jméno dostala podle tvaru altánku s kuželovitou střechou. Pohled z Paraplíčka patří k nejkrásnějším výhledům na Berounku.

Naučná stezka Brdatka u hradu Křivoklát

Naučná stezka Brdatka u hradu Křivoklát

Naučná stezka se nachází v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko – spojuje městys Křivoklát s obcí Zbečno přes území přírodní rezervace Brdatka, rozkládající se na strmém zalesněném svahu nad řekou Berounkou.

Další aktuality