Úvod > Aktuality > Křehká krása oživí Kroměříž
Krehká krása oživí Kromeríž
"> Krehká krása oživí Kromeríž "> Kromeríž a vánocní ozdoby "> Krehká krása
Kultura

Křehká krása oživí Kroměříž

  • Vydáno13. prosince 2013
Velká výstava vánočních ozdob a betlémů vás naladí vánočně v Kroměříži. Zavzpomínat si na nejhezčí období v roce můžete až do 2. února 2014 v Muzeu Kroměřížska.
Vánoční ozdoby Křehká krásaVýstava historických i současných vánočních ozdob a betlémů ukáže na tři tisíce vánočních ozdob a téměř čtyřicet betlémů. Ozdoby i betlémy budou vystaveny jak historické, tak novodobé, z tradičních i netradičních materiálů. 

Výstava potrvá od 15. listopadu 2013 do 26. ledna 2014 a otevřena bude od úterý do neděle 9-12 a 13-17 hodin. Po celou dobu si můžete v dílně, která je součástí výstavy, sami vyrobit nebo nazdobit vánoční baňky, které budou v dílně k dispozici. Také můžete navštívit vánoční obchůdek a zakoupit si vánoční ozdoby z bohaté nabídky.

Betlémy na výstavu zapůjčilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a soukromý sběratel betlémů Jaroslav Tesař a vánoční ozdoby Slezské zemské muzeum Opava, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, Slezská tvorba Opava, Ornex s.r.o. Jablonec nad Nisou, Ozdoba CZ s.r.o., Rautis a.s. Poniklá a Galerie Mariette – Vizovice.

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska

V budově muzea na Velkém náměstí v Kroměříži můžete celoročně navštívit jak stálé expozice, tak i zajímavé krátkodobé výstavy, tvořivé dílny, programy pro školní děti a mládež, přednášky či konference.

Další aktuality