Úvod > Aktuality > Králický Sněžník vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 v regionu Východní Čechy!
Králický Sněžník vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 v regionu Východní Čechy!
">
Zážitky

Králický Sněžník vítězem soutěže Ceny Kudy z nudy 2011 v regionu Východní Čechy!

  • Vydáno22. října 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Východní Čechy se nejoblíbenější aktivitou stal Králický Sněžník. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí, kteří mezi 200 nominovaných míst rozdělili téměř 100 tisíc hlasů. V soutěži za Východní Čechy bodovaly tradiční i netradiční turistické cíle – za prvním Králickým Sněžníkem se shodným počtem hlasů skončily aktivity Berlova vápenka a zámek Pardubice. Mezi oceněnými jsou další zajímavé turistické cíle, jako například podzemí v Litomyšli nebo lyžařské areály Ski Centrum Sněžník a Skipark Červená Voda. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
Nejúspěšnější aktivity v regionu Východní Čechy:
Národní přírodní rezervace Králický Sněžník leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří v nadmořské výšce 820 – 1424 m. Znakem naučné stezky je silueta slůněte, která je neoficiálním symbolem Králického Sněžníku. Socha slůněte je umístěna těsně pod vrcholem už od roku 1932. Berlova vápenka je cenná technická kulturní památka dokládající místní průmyslovou tradici a historii, která je zároveň evropskou raritou – jde o 150 let starou výrobu vápence, ke které vedla 5 km dlouhá lanovka. Na zámku v Pardubicích dnes sídlí Východočeské muzeum se stálou expozicí zbraní, pohlednic a rozsáhlou sbírkou českého skla.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Východní Čechy:
Národní přírodní rezervace a naučná stezka Králický Sněžník                     540
Berlova vápenka – expozice vápenictví                                                        535
Zámek Pardubice, perla města perníku                                                         535
Prohlídka podzemí v Litomyšli                                                                         524
Za vodníky, pohádkovými bytostmi a Švandou Dudákem do Choltic           515
Rekreační lesy Podhůra                                                                                 506
Ski centrum Sněžník                                                                                        478
Muzeum obuvi a kamene ve Skutči                                                               466
White Gallery Osík u Litomyšle                                                                      464
Skipark Červená Voda                                                                                    454

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Berlova vápenka – expozice vápenictví u Třemošnice

Berlova vápenka – expozice vápenictví u Třemošnice

Berlova vápenka je cenná technická kulturní památka dokládající místní průmyslovou tradici a historii. Evropskou raritou byla 5 km dlouhá lanovka, která vedla z vápencových dolů. Výstavu doprovázejí expozice mapující minerály v okolí, které sloužily jako surovina pro výrobu.

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník a naučná stezka Králický Sněžník

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník a naučná stezka Králický Sněžník

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990 na ploše 1694,67 ha. Leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří v nadmořské výšce 820 – 1424 m. Znakem naučné stezky je silueta slůněte, která je neoficiálním symbolem Králického Sněžníku.

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice najdete v samém srdci města za mohutnými obrannými valy. Ty jsou samy o sobě výletním cílem – v jejich bujné zeleni najdete kromě odpočinkových zón nejrůznější zámeckou zvěř – pávy, kozy i veverky. Ujít si nenechte zámeckou hlásku, ze které je za dobrého počasí krásný výhled.

Další aktuality